Jamo s606

michal7777

New member
Czy ktoś z forumowiczów ma może takie kolumny (jamo s606) i mógłby sie podzielić wrażeniami/opiniami o nich... byłbym wdzięczny ponieważ nie mam możliwości przetestowania ich na 'odsłuchu' a sprwiają naprawdę dobre wrażenie i mają ciekawą cenę...
 

Tom321

New member
Od miesiąca posiadam S 606. Grają na Pioneerku 916. Nie potrafie zgrabnie przedstawic tematu jak co niektórzy prowadzący forum. Poprostu subiektywnie stwierdzam, że owe Jamo warte jest swojej ceny. Potrafi miło zagrac zarówno cicho wieczorkiem jak i w dzień wykrzyczeć swoje walory. Zgadzam się z wczesniej wyczytaną wypowiedzią, że może nieżle denerwować sasiadów swoim niskim basem. Poniekąd basy sa niezwykle miekkie i niskie. Mnie osobiscie podoba się własciwe zrównoważenie grającego dołu z górą. Jakoś tak miło to w całości gra. Kolumny sa wagi cięzkiej. Chyba nie ma mowy o wpadaniu w rezonans jak co niektóre pudełka. Z tego co zauważyłem fronty lubia otwartą przestrzeń. To chyba wynika z ich konstrukcji - boczny głosnik nisko tonowy. Za wszelką cenę chciałem je wcisnąć między regał a scianę (ok 0,6 m). Nic z tego. Dzwiek traci na swojej niskiej barwie. Robi się zbyt nerwowy - płytki i matowy. W moim pokoju 17 m kw. znacznie lepiej grają wystawione z kąta i z głosnikami niskotonowymi skierowanymi do siebie. W stereo brzmią niesamowicie soczyście.

Blackninja rzeczywiście oferuje dobra cenę. Ja przepłaciłem w moim pięknym mieście Łodzi.
Tak przy okazji zapytam się Blackninji (sorki jezeli pisownia nie taka) jaki poleci mi sub do S606. W KD jednak musi być sub. Mam na ten cel ok 500-700 PLN. W zestawie mozna kupic Jamo sub 200. Co to jest? Czy warto?
icon7.gif
 

magumagu

New member
Witam (1 moje tutaj pisanie)

Posiadam od 2 tygodnia stycznia te Jamo podlaczone do Onkyo 600
graja w pokoju z 25/30m2 ale dosc trudnym/'otwartym' z boku

Tak jak przedmowca pisal przody ladnie graja,
po tygodniu gry zmienilem ustawienie przodu stronami aby wiecej basu bylo (niskotonowe dalem na zewnatrz) i nastepnie zmienilem przewody na 4 mm2 - teraz juz brak zastrzezen za taka cene :)
Corka bardziej uzdolniona muzycznie (PSM) puszczajac jakies swoje kawalki 'wyczaila' nowe aspekty utworow (co na poprzednich kolumnach jeszce made by Tonsil) nie bylo slychac

Srodek tez IMHO przyzwoicie - prawidlowo slychac co ma byc slychac (dialogi), ekranowanie (mam TV CRT) tez prawidlowe

Satelity no.. tu juz IMO gorzej musialem je troche podbic w dB bo cos ciche byly, az sprawdzalem czy przewodow na tyl nie uszkodzilem przy zmianie na 2 mm2 (ida w peszlu pod podloga) ale ... na razie stoja za nisko (czekam na stojaki) moze to jest subiektywnym odczuciem

Kupowalem je jako 'zakup awaryjny' - po Sylwestrze córki... popalily poprzednie stare fronty (no ...przynaje sam - za slabe (80W) byly na Onkyo 600 :p)

tez mam dylemat czy/jaki sub brac... i tak by nikt poza mna sie basami nie zachwycal :)
 
Ostatnia edycja:

Tom321

New member
To fakt. Przody w S606 grają całkiem przyzwoicie. Natomiast tyły mimo swej urody grają słabiutko. Po automatycznej kalibracji musiałem je podbić + 3 na każda stronę. Były jakieś matowe, bez wyrazu i ciche. Teraz zestaw gra równiej. Przody nie dominują nad całością i dobrze się odnalazłem w przestrzeni efektów KD. Odnośnie centralnego głośnika nie mam zastrzeżeń. Daje odczucie wierności dialogów. Mnie osobiście nic w nich nie drażni. Głosy nie są ani zbyt szeleszczące ani zbyt gardłowe. Ogólnie cały zestaw jest tak zestrojony i realny w dźwięku, że nie odrywa wzroku od ekranu TV. Myślę, ze jeżeli zestaw w słuchaniu muzy i oglądaniu filmów nie rozprasza i nie denerwuje to wart jest naszej uwagi. Wiem, wiem. Każdy ma inne możliwości, oczekiwania i potrzeby. Nie zawsze, a raczej rzadko się one pokrywają. Krótko mówiąc Jamo S 606 warte jest swojej ceny. Przynajmniej dla mnie.

Pozdrawiam

Tom :)

Zmieniłem kolor czcionki na domyślny, gdyż na jasnym forum nic nie byo widać. ArtS :)
 

gkozoduj

New member
Właśnie zakupiłem podobny zestawik:
- ONKYO 604
- JAMO S 606
- DVD HD860

Gra rewelacyjnie. DVD przez HDMI do ampli i z ampli do TV - bez problemów...

polecam sklep www.dvdsystem.pl

Mam pytanko: jak macie podłaczone satelity: jako "surround" czy "surround back" ??
 

MyKey

New member
Jaki amplituner do jamo ?

Który ampliuner HK245 czy pioneer1016 zagrałby z 606-kami lepiej ?
A może któraś yamaha ??
Kiki napisał ze maki ozna je nabyc za 1410... mozna wiedziec gdzie ?
 

setunia

New member
Bez reklam
MyKey napisał:
Który ampliuner HK245 czy pioneer1016 zagrałby z 606-kami lepiej ?
A może któraś yamaha ??
Kiki napisał ze maki ozna je nabyc za 1410... mozna wiedziec gdzie ?

Poszukaj ampli w cenie kolumn i to wystarczy. Do tych amplitunerów pasuja raczej JBL Northridge Cine Pack, lub Wharfedale Diamond 9,5, ewentualnie podobnej klasy. Ludzie - 70% brzmienia daja kolumny, a reszte wzmacniacz i czytnik - nie oszczedzajcie na najwazniejszym!
Wiadomo cyferki na ampli to wiekszy szpan przed znajomymi, ale nawet mój denonek 1706 podlaczony do JBL serii L zdziala cuda a najlepszy Onkyo, czy Pioneer z moimi Elacami nie doda im skrzydel. Slyszalem moja skrzynke z róznymi kolumnami i róznica w jakosci dzwieku byla niemal proporcjonalna do róznicy w cenie.
 

Tom321

New member
Zła wiadomość

Wszystko tanieje, a Jamo S606 zdrożało. Szkoda tych co się wcześniej nie zdecydowali na zakup.
ToM
 
Ostatnia edycja:

Tom321

New member
janku napisał:
Czy można gdzieś nabyć same fronty, S606 ? (ewentualnie z centralem)

--
pozdr
janku

Niestety. Przeglądając rynek głośników nie spotkałem oferty, w której S606 jest podzielone na segmenty. Tylko zestaw 5.0. Sam bym dokupił tyły. Hi hi może się dogadamy „janku”.
ToM
 

MyKey

New member
veto ;)

setunia napisał:
MyKey napisał:
Który ampliuner HK245 czy pioneer1016 zagrałby z 606-kami lepiej ?
Poszukaj ampli w cenie kolumn i to wystarczy. Do tych amplitunerów pasuja raczej JBL Northridge Cine Pack, lub Wharfedale Diamond 9,5, ewentualnie podobnej klasy. Ludzie - 70% brzmienia daja kolumny, a reszte wzmacniacz i czytnik - nie oszczedzajcie na najwazniejszym!
Wiadomo cyferki na ampli to wiekszy szpan przed znajomymi, ale nawet mój denonek 1706 podlaczony do JBL serii L zdziala cuda a najlepszy Onkyo, czy Pioneer z moimi Elacami nie doda im skrzydel. Slyszalem moja skrzynke z róznymi kolumnami i róznica w jakosci dzwieku byla niemal proporcjonalna do róznicy w cenie.

Specjalnie pytałem o te dwa modele (HK245 i PION1016) bo jedynym kryterium doboru była obecnosc HDMI na pokładzie (a nie cyferki) u Harmana (245 to najniższy model z hdmi a brak hdmi to w dniu dzisiejszym anachronizm) który ma naprawde ciekawy/w moim guście design - O pionku słyszałem/czytałem wiele dobrego a że kosztuje podobnie... chcialem wiedziec który lepszy/bardziej pasujący do jamo... bo gdyby się okazało że zdecydowanie pionek to... bym się mocno zastanowił :)
Natomiast wybór 606ek to nie kwestja oszczedności - tylko ich uroku/dy, stosunku jakośc wykonania/cena no i dopasowania 'dizajnerskiego' do sharpa xd1e który posiadam oraz do.. koloru mebli :)
bo dobrze dobrany sprzęt powinien cieszyc nie tylko ucho ale i oko
czyli tak jak z samochodem :))
i kobietą :)))

I to 606 były punktem wyjścia a nie ampli...

Piszesz zresztą - 'poszukaj ampli w cenie kolumn' - i podajesz przykład zestawu za 4k (JBL) do ampli za dwa z haczykiem ??
Przeciez nawet dziecko wie że cos co jest 2x droższe będzie lepsze, niekoniecznie 2 razy - ale zawsze..
 

setunia

New member
Bez reklam
No cóz bardziej chodziło mi jednak o zasadę, że mechanika, czyli kolumny powinna kosztować w przybliżeniu tyle co elektronika, czyli ampli + DVD. Jeżeli wejścia HDMI mają dla Ciebie tak fundamentalne znaczenie to nie ma dyskusji jednak ja nie jestem zwolennikiem puszczania sygnału przez dodatkowe przełączniki tym bardziej, że HDMI ma swoje odchyły i np Twoje DVD może pracować super z TV po HD, ale jesli wepniesz w ten szereg np. Ampli to masz dwa gniazda po drodze więcej i więcej możliwości wystąpienia błędów. Nie wspomnę, ze koszty rosną bo potrzebujesz dodatkowych kabli i to raczej nie po 29PLn za sztukę.
Jeśli musisz korzystać z Ampli jako switcha Hdmi to raczej kupiłbym ten:http://www.allegro.pl/item187057560_belkin_hdmi_3_1_video_switch_hdmi_od_ss.html
- ma 3 wejścia :D i np Pionka 916 - komplet ponad 500pln taniej.
Pozdrawiam.
 
Do góry