Kolumny Canton Gle 476 czy Dali Zensor 7?

szpileczka

New member
Witam,

proszę o pomoc przy wyborze kolumn podłogowych, kolumny wyłącznie do słuchania muzyki w salonie 30m2, połączone z amplituner Denon AVR-X2100W.

Zastanawiam się pomiędzy Canton Gle 476, Dali Zensor 7
Głównie zależy mi o charakterystycznym, konkretnym dźwięku basu.

Cenowo za dwie kolumny:

Canton w promocji 1600 zł
Dali 3100 zł

Z góry dziękuję za pomoc :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
1) jak napisał Kapusta
2) na ten metraż 476 to minimum, nie zaszkodzi większe 496
3) jeśli bas to Zensor 7 ma go więcej, ale można go porównać raczej z GLE 496, a te tez mają basu niemało.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Canton według mnie nie ma za duże basu. Jest to raczej głośnik do muzyki poważnej. Dali Zensor to takie uniwersalne kolumny. Z Denonem grają całkiem fajnie. Ale to nie ja wydaję ciężko zarobione pieniądze, i nie moje uszy będą tego połączenia słuchać. :)
 

dzik87

New member
Mam Zensory i amplituner yamaha rx430 rds bodajże. Ampli jest słaby i stary, nie ma co ukrywać, kolumny na szczęście nie miałem okazji słuchać niczego z wyższej półki, więc jestem zadowolony. Wymieniam amlituner prawdopodobnie na zestaw M-DAC (DAC i preamp) + 8200p(końcówka mocy), skoro piszecie, że aż tak różnica jest między amlitunerem a wzmacniaczem stereo, to jeśli kupię sprzęt tej klasy, to powinienem słyszeć spory przeskok w jakości stereo. Przechodząc do meritum- twierdzę, że w swoim przedziale cenowym Zensory 7 zadowolą każdego, kto po prostu nie słyszał niczego z wyższych półek. Ja uzyskałem na nich dzwięk, którego można słuchać godzinami nawet przy kiepskim amlitunerze kd i laptopie podłączonym przewodem JACK to RCA. Polecam te kolumny, ponad to dodam, że idzie kupić nowe za 2600 czarne, za parę.

Wszystkie negatywne opinie, jakie o nich czytałem, to tylko od osób, które miały sprzęt wyższej klasy. To normalne. Jakbym je wymienił na Ikony, to też bym pisał, że Zensor to nie to.
 
Ostatnia edycja:

szpileczka

New member
Mam Zensory i amplituner yamaha rx430 rds bodajże. Ampli jest słaby i stary, nie ma co ukrywać, kolumny na szczęście nie miałem okazji słuchać niczego z wyższej półki, więc jestem zadowolony. Wymieniam amlituner prawdopodobnie na zestaw M-DAC (DAC i preamp) + 8200p(końcówka mocy), skoro piszecie, że aż tak różnica jest między amlitunerem a wzmacniaczem stereo, to jeśli kupię sprzęt tej klasy, to powinienem słyszeć spory przeskok w jakości stereo. Przechodząc do meritum- twierdzę, że w swoim przedziale cenowym Zensory 7 zadowolą każdego, kto po prostu nie słyszał niczego z wyższych półek. Ja uzyskałem na nich dzwięk, którego można słuchać godzinami nawet przy kiepskim amlitunerze kd i laptopie podłączonym przewodem JACK to RCA. Polecam te kolumny, ponad to dodam, że idzie kupić nowe za 2600 czarne, za parę.

Wszystkie negatywne opinie, jakie o nich czytałem, to tylko od osób, które miały sprzęt wyższej klasy. To normalne. Jakbym je wymienił na Ikony, to też bym pisał, że Zensor to nie to.


Utwierdziłeś mnie w zakupie Zensorów, dopiero zaczynam powiedzmy zabawę z takim sprzętem, nie chce zaczynać od najniższej półki, a tym samym nie mogę przeskoczyć na najwyższą.
Czarne owszem widziałam tańsze, ale uparłam się na białe i może dlatego cena ciut wyższa.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A gdzie widziałeś Zensor 7 tańsze niż ta cena co kolega wyżej podał? Nie zapominaj że te niecałe 1900zł na aukcjach, to cena za sztukę a nie parę.
 

dzik87

New member
Kogo pytasz Krzysiek?

Jeśli autor będzie szedł na odsłuchu, to niech też spróbuje Paradigm Monitor 9v.7 . Też są z basem oraz Monitor Audio bx lub rx 5lub 6 ( nie pamiętam) w analogicznym przedziale cenowym. Ja porównywałem je wszystkie w salonie.

Można jeszcze na próbę posłuchać Audio Academy Phobe III , tu basu może być mniej ale z tego, co czytałem mają inne zalety które mogą okazać się znacznie ciekawsze niż dużo basu. Niestety nie miałem okazji ich posłuchać. Jako audiofilskie kolumny w tym przedziale cenowym, to numer jeden z tego co branża pisze.

Wzmacniacz stereo dodaj jak kasa pozwoli.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Phobe III bardzo fajne kolumny. Cena dość przystępna biorąc pod uwagę, że są w fornirze. Tylko niestety mogą nie nagłośnić takiej powierzchni. Są to kolumny tak na powierzchnie 20m2.
 

daro792008

New member
Kolumny załatwione w blackninja. Bardzo polecam kolegę, wszystko oryginalnie zapakowane, super cena, miły i szybki kontakt. Więc teraz cieszę się muzyką.
Co do kolumn Zensor 7 - dźwięk idealny, wszystkie tony tak jak powinno być, naprawdę jestem zaskoczony szeroką sceną.
Pozdrawiam
 
Do góry