Kolumny stereo do małego pokoju

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Palusik a powiedz mi o jakie konkretne dowody chodzi ci ? Bo ja czegoś tu do końca nie łapę, piszesz że "ktoś zmarnuje czas i pieniądze na taką osobę" no ale przecież chyba ku temu służy odsłuch nieprawdaż? Więc jeśli ktoś kupuje takie kolumny w ciemno to nie jest wina producenta. Równie dobrze można to skierować do bliżej nam znanych producentów, wiele osób kupuje elektronikę czy kolumny bez odsłuchu (kierując się choćby opiniami na forach a co gorsza po TESTACH) a potem po rozpakowaniu i podłączeniu okazuje się że to nie jest taki dźwięk jakiego oczekiwali. Jedynym sposobem aby się przekonać czy te kolumienki grają hi-end'ową czy lepiej niż droższe konstrukcje to po prostu... posłuchać :) I tak z każdym sprzętem obojętnie czy to jest DIY czy z bardziej znaną marką w świecie audio.
 

palusik

Member
Akurat mam jechać do Wrocławia, to mogę skorzystać.

PS: Można, poczytać testy i charakterystyki. Wrażenia słuchowy liczby nie zastąpią, ale wykażą czy faktycznie mamy do czynienia z sprzętem, który się***tak reklamuje jako wyższa półka. Marka tu nie ma nic do rzeczy również.

Zwyczajnie jestem zawsze sceptyczny takim pomysłom, jak np: HI-END to STX FX-300 - tak mają na stronie napisane. Czy ja chce jechać do Józefowa aby to sprawdzać? Nie bardzo. O tym właśnie mówię, każdy tak sobie może napisać, ale jeżeli chce zaistnieć***na rynku, to musi starać***się***to udowodnić.
 
Ostatnia edycja:

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiem że wygląda to trochę "bajkowo" takie opowieści z hi-end, jest to nawet troszkę odpychające ale Ja odbieram takie coś z dystansem i zostawiam sobie furtkę otwartą na właśnie możliwość odsłuchu. Nikt nikogo nie zmusza jechać do Wrocławia, być może nawet brzmienie tych kolumn by mi nie spasowało, ale każdy ma indywidualny gust i nie można krytykować kogoś za to że poleca kolumny które posiada w domu i jest z nich zadowolony tylko z tego względu że facet odpowiedzialny za ich produkcję ma beznadziejny opis swoich pudeł. Poza tym polecam ci przejrzeć opisy produktów renomowanych marek, tam jak dobrze poczytasz to między wierszami też zauważysz "bajeczki" typu "wyposażenie każdego modelu tej serii może śmiało konkurować z o wiele droższymi głośnikami konkurencji..." tu akurat przykład z Monitor Audio MR6
MR6 | MR Series | Monitor Audio
 
Ostatnia edycja:

palusik

Member
Poza tym polecam ci przejrzeć opisy produktów renomowanych marek, tam jak dobrze poczytasz to między wierszami też zauważysz "bajeczki" typu "wyposażenie każdego modelu tej serii może śmiało konkurować z o wiele droższymi głośnikami konkurencji..." tu akurat przykład z Monitor Audio MR6
MR6 | MR Series | Monitor Audio

Co innego jest pisać, że może konkurować z droższym konstrukcjami (kolumny za 2.5 tyś zł konkurencją z tymi po 3.5 tys zł) , co innego jest pisać, że robię Hi-End za ułamek ceny inny producentów, a do tego nie ma moich produktów w sklepach, tylko na allegro. Nikt ich nie widział poza garstką***ludzi, którzy (rzekomo) kupili, a moje doświadczenia pobierałem od najlepszych na rynku, ale z nimi nie pracuje bo mi lepiej samemu za dużo mniejsze pieniądze.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadzam się z wypowiedzią Daroquaresma. Jakby poczytać opisy sprzętów większości firm można by pomyśleć, że są najlepszy na świecie. Jest to trochę taki "bełkot marketingowy". Dotyczy to większości produktów nie tylko z dziedzinie audio. Wiadomo koleś trochę przesadził z opisem. Nie jest znany i to trochę poważa jego wiarygodności, ale go nie przekreślam. Trzeba faktycznie posłuchać. Wkurza mnie jak producenci najczęściej zawyżają skuteczność czy impedancję. Ciekawe czy po zakupie takich kolumny, które wg opisu mają skuteczność 90db faktycznie mają w pomiarach np 85db, można by je zwrócić ze względu niezgodność z opisem? Czy są jakieś normy (zasady) w jakich powinien odbywać się pomiar?
 

maaaly

New member
Kurcze, wróciłem tu po latach, a taka ciekawa dyskusja mnie ominęła. Wyjaśniając. W dalszym ciągu użytkuję zestaw Marantz Mcr 510 + Heco Aleva GT 202. Nie sądziłem, że tak długo będzie on spełniał moje potrzeby. W między czasie monitorki przeniosły się razem ze mną do nowego mieszkania, grają w pokoju 22m2 i... powiem szczerze, jak one odżyły! W życiu bym nie powiedział, że z tak małych głośników może wydobyć się tyle przestrzeni, basu...Odkrywam wszystkie dotychczas słuchane utwory na nowo.
Jednakże, odświeżyłem ten temat bo trochę jestem w kropce - z chęcią bym je zamienił na jakieś ładne, białe podłogówki, najlepiej z Br z przodu, bo w końcu mam miejsce i tak sobie wymyśliłem! Ale! Zastanawiam się co mogło by im co najmniej dorównać pod względem brzemienia? Zmiana dla samej zmiany jest trochę bez sensu, chociaż ta choroba tak działa. Na pewno zostaje zestaw stereo bo filmów raczej nie oglądam. Macie jakieś propozycje?
 

maaaly

New member
Całkiem przyzwoicie wyglądają, jeszcze myślałem o Jamo S 807 albo Pylon Pearl 27. Znalazłem niedaleko mnie salon który je wszystkie 3 posiada, chyba czas się przejechać i ich posłuchać. A jak myślisz, ten marantz da rade napędzić takie kolumny?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Całkiem przyzwoicie wyglądają, jeszcze myślałem o Jamo S 807 albo Pylon Pearl 27. Znalazłem niedaleko mnie salon który je wszystkie 3 posiada, chyba czas się przejechać i ich posłuchać. A jak myślisz, ten marantz da rade napędzić takie kolumny?

Grac bedzie gralo ale z pewnoscia nie pokaze co potrafia kolumny.
 
Do góry