L890 - wiecie coś o nich?

Kajetan

New member
Witam,

psioczą wszyscy na B&W serii 6xx więc napotkałem na JBL L890 lub L880.
Do stereo, 20m2, muza jazz+rock.

Co Wy na to?

Słyszał ktoś te kolumny?
Wzmaka brak, ciągle się zbieram.

pozdro
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Studio L to świetne kolumny, z bardziej neutralną charakterystyka niż seria Northridge, bas mięsisty, średnica przestrzenna, wysokie tony bardzo wysokie :) 40kHz, głośnik superwysokotonowy bardzo poprawia charakterystykę kierunkową. Jak chcesz poczytac prześle testy z audio, podaj tylko maila.
 

audio_lama

New member
Witam! O tych L890 widzę wszędzie b.dobre opinie, nawet cała seria L dostała ostatnio nagrodę w konkursie "złote ucho" czy jakoś tak, jako najlepsze kolumny kd roku 2007, stąd też zainteresowałem się tym tematem. Mam kilka pytań, jak L890 wyglądają na tle E90, czy mają podobny charakter brzmienia i czy bas też jest taki twardy? E90 raczej niechętnie zapuszczają się w rejony niskiego basu, czy L890 też grają tak wysoko? Właśnie przymierzam się do skompletowania sobie jakiegos zestawu stereo (zaczynam od zera), do ~25m2, ale chciałbym uniknąć kupowania suba, wolałbym już kiedyś doskladać np. do lepszych kolumn.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Studio L to bardziej neutralna seria Northridge, bas niższy, lepsza przestrzenność dzwięku, wysokie tony zaopatrzone w więcej szczegółów. Na tle innych firm do JBLa można powiedzieć, że sub nie jest potrzebny, wymiatają lepiej same fronty niż inne z subem, ważną kwestią jest też dobry napęd, tutaj HK z tej samej stajni spisuje się wyśmienicie.
 

rafix01

Member
Bez reklam
nie zapomnijcie o tym, że to duże kolumny i potrzebują przestrzeni aby się rozwinąć (no i napędu też)...kuzyn w niemczech zakupił całe KD oparte na serii L (razem z subem) i 110% zadowolenia z wydanej kasy (napęd denon 3806 o ile dobrze pamiętam).
 
Do góry