Ochrona kolumn przed dzieckiem

Ralf58

New member
Witam,

Posiadam kolumny Taga 606 i do tego 5 miesięczną córeczkę, która zaraz zacznie raczkować :) Zastanawiam się jak zabezpieczyć kolumny, żeby przez przypadek ich nie przewróciła. Macie jakieś sprawdzone sposoby? Pomyślałem, żeby przymocować je do ściany za pomocą takich plastikowych pasków, którymi mocuje się szafki/komody do ściany. Czy kolumna straci na swoich właściwościach jeśli z tyłu przewiercę jedną śrubkę?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zawsze możesz je podwiesić: ;)

IMG_3995.jpg


A na poważnie, kolumna nie straci właściwości przez jedną wkręconą śrubkę, jednak szkoda niszczyć skrzynkę, może lepiej podklej je od spodu dobrą taśmą dwustronną. Spokojnie powinno dać radę.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Po pierwsze, to nie ma co martwić się na zapas. Ja mam teraz 2 letniego syna i jak na razie go kolumny ani sprzet nie interesuje. Może ze dwa razy potencjometrem pokręcił, ale już teraz nie dochodzi. Też myslalem że będzie problem i zastanawiałem się jak to będzie, ale nie było większych problemów. No, może poza tym że mi przewrócil stand z surroundem, ale to tylko dla tego że lubi skakac po kanapie i stracił równowagę. Standy mam zaraz przy boku kanapy.
Armanig, mam nadzieję że to nie Twoj patent na foto?:)
 

Wookasch

New member
Ja cały sprzęt wygrodziłem płotkiem, zaraz po tym jak junior przewrócił głośnik prawie na siebie. Obudowę lekko uszkodził, ale jemu na szczęście nic się nie stało, a co by nie mówić, to jednak jeden głośnik to około 10 kg. Może zamiast śrubki uda Ci się przymocować na taśmę dwustronną - teraz można kupić w marketach budowlanych taśmy o dość dużej wytrzymałości na oderwanie.
 

psiaja

Member
Po pierwsze, to nie ma co martwić się na zapas. Ja mam teraz 2 letniego syna i jak na razie go kolumny ani sprzet nie interesuje. Może ze dwa razy potencjometrem pokręcił, ale już teraz nie dochodzi.

Moja prawie roczna córka już się sprawami RTV / AGD interesuje :(
Musiałem zasłonić panel sterujący na belce soundbara, niedługo będę wyjmował baterie z pilotów, bo już jest duże zainteresowanie co to jest i jak to działa.Jak widzi odpalonego lapika to przestępuje z nogi na nogę by tylko mogła klawiatury dostać.. Piecyk wyłączy w najmniej spodziewanej chwili i już wie, gdzie się włącza głośniki i reguluje ich głośność (jakiś zestaw 5.1 Logitecha z "myszką" (włącznik/volume) przy biurku, więc kolega niech się martwi na przyszłość.. Nie spostrzeże się, a dziecko będzie "przyozdabiało" kolumny "po swojemu"
 

Ralf58

New member
Dzięki za podpowiedzi - patent z obrazka z demotywatorów jest chyba najciekawszy ;d
Nie jestem przekonany do taśm dwustronnych zwłaszcza, że kolumny stoją na nóżkach - powierzchnia styku będzie mała.
Jeśli faktycznie jedna śrubka nic nie uszkodzi to wydaje mi się być najskuteczniejszym rozwiązaniem.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Też nie martwiłbym się na zapas. Wielu z nas to przechodziło. Ja też byłem przerażony wizją resoraczków w otworze bass refexu, powciskanych tweeterów, itp. Nic takiego się nie wydarzyło.
 
Do góry