Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

KolumnyJakie kolumny, za ile, do czego ...

Wróć HDforum > Audio > Kolumny > Szukam dobry subwoofer do kina
Odpowiedz

Member

Meldunek: Oct 2006
14-11-2014, 11:13
Domyślnie Szukam dobry subwoofer do kina

Moja głowa ostatnio myśli o nowych kolumnach przednich ale też muszę pomyśleć o subie. Poszukiwania zaczęte, i na pierwszy ogień poszły najtańsze modele czyli STX-s250n i Jamo sub210.
Jamo po wyciągnięciu z pudełka spowodowało lekkie skrzywienie a po podłączeniu poważne skrzywienie Ten sub nadaje się chyba do kolumieniek komputerowych, słaba głośność, bas bez specjalnego zejścia.
STX zaś szału nie zrobił ale był wyraźnie lepszy, głośniejszy ale bas z niego nadaje się bardziej do muzyki niż do filmów.

Po odsłuchu postanowiłem podnieść poprzeczkę cenową i celowanie w Jamo sub360 i Taga tsw200.
Jamo sub360 - no nareszcie coś gra, bas mocny, niskie zejścia ale nie spodobało mi się jedno, świst powietrza z tunelu BR. Nie wiem może akurat ten model miał ten przypadek ale mnie trochę odstraszył. Równolegle do niego sprawdziłem też Tagę i muszę powiedzieć woooow !!! ALE POWER !!!
Tak mnie zadziwił że nawet nie wsłuchałem się odnośnie szybkości czy nadąża. Siła basu mnie rozwaliła, bas w szybkiej muzyce ma uderzenie a nie buczenie, jednak po włączeniu filmu mina trochę zrzedła. Potrafi zatrzęść fotelem ale bez specjalnego zejścia ( jamo 360 wyraźnie lepsze ), ciężki i wielki mebel ale to plus, duży głośnik. Byłby idealny gdyby nie słabe zejście ( tzn zejście ma ale nie takiego jakiego szukam)

Zaznaczam wszystkie suby były odsłuchiwane na środku pomieszczenia 12m2, podłoga wykładzina.

Więc znowu porzeczka cenowa w górę do 2000zł, może w tym przedziale cenowym coś znajdę.
No właśnie co byście polecali ?
Dużo osób chwali Jamo sub660 (konstrukcja zamknięta nie jest problemem bo miałem kiedyś takiego suba)

Może jakieś inne modele ?

Docelowo szukam niskiego suba z niskim zejściem tylko do kina do pomieszczenia 20-22m2
Odpowiedź z Cytatem
Morcine jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Dec 2011
14-11-2014, 11:23
Domyślnie

Jamo 660 posłuchaj. To kawał suba. Posłuchaj jeszcze JBL Studio 260, Paradigm DSP-3100/3200, Velodyne EQ-MAX 8 i może coś z oferty Klipsch-a.
Odpowiedź z Cytatem
Pawel_Sz85 jest offline
Member

14-11-2014, 11:36
Domyślnie

no właśnie ten Velodyne mi chodzi po głowie, podobno firma zajmuje się tylko subami więc coś musi znaczyć bo cena raczej troszkę przemawia. Tylko czy 8 cali nie będzie zbyt słabe.
Odpowiedź z Cytatem
Morcine jest offline
reklama

Wspiera forum

Meldunek: Aug 2011
14-11-2014, 19:54
Domyślnie

Cytat:
Napisał Morcine Zobacz post
no właśnie ten Velodyne mi chodzi po głowie, podobno firma zajmuje się tylko subami więc coś musi znaczyć bo cena raczej troszkę przemawia. Tylko czy 8 cali nie będzie zbyt słabe.
Jak dobra akustyka to 8 cali spokojnie wystarczy , u mnie jest w 30m2 i basu mam sporo z nisko schodzącymi frontami
2: Panasonic SA-HE75 , DVD , PVR + fronty Visaton , central M-Audio , satelity Magnat supreme 102 , sub ...szkoda pisać , ale gra mocno
3. Zegarek JBL Horizon , niby zegarek a jednak radio z BT
Odpowiedź z Cytatem
mors111 jest offline
Banned

Meldunek: Sep 2014
14-11-2014, 21:55
Domyślnie

Jeszcze zapomnieliście o firmie na literę "R" nie polecacie koledze zmieści się w tej cenie. Nie tylko moc się liczy ale szybkość i jakość basu.
Odpowiedź z Cytatem
MatriX84 jest offline
Member

15-11-2014, 01:42
Domyślnie

a co myślicie o Velodyne EQ-Max 8, troszkę znowu ponad limit ale znalazłem takiego suba 20km ode mnie, więc jadę koło południa posłuchać go.
Odpowiedź z Cytatem
Morcine jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Jun 2011

15-11-2014, 07:17
Domyślnie

Czytając Twój test subwooferów można wywnioskować że jesteś bardzo basolubny, albo akustyka w tym pomieszczeniu była calkiem do luftu? Jeżeli na 12mkw Jamo 360 grało jedynie ok., a Taga z 12" przetwornikiem i 200W mocy nie zrobiła wrażenia w kinie, to ja już nie wiem co jest nie tak? Ja mam 15mkw i skromny T5 spokojnie daje radę, a dodatkowo mam go skręcony. Poczytaj trochę w necie, bo sa opinie że w tak małym pomieszczeniu nie sposób uzyskać bardzo niskiego basu ze względu na długość fali. Takie suby jak w/w są przeznaczone powyżej 20mkw. To jeżeli takie konstrukcje nie zadowoliły Cię w tak niewielkim metrażu, to strach pomysleć co by Cię zadowoliło w tym docelowym pomieszczeniu 22mkw Mam nadzieję że testowane suby były wygrzane? Velodyne to zupełnie inna klasa i jakośc, ale wątpię żeby sub na 8" głośniku tez spełnił Twoje wymagania.
krzysiek1980 jest offline
reklama

Odpowiedz

Tagi
dobry, kina, subwoofer, szukam

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania