Szukam dobry subwoofer do kina

Morcine

New member
Moja głowa ostatnio myśli o nowych kolumnach przednich ale też muszę pomyśleć o subie. Poszukiwania zaczęte, i na pierwszy ogień poszły najtańsze modele czyli STX-s250n i Jamo sub210.
Jamo po wyciągnięciu z pudełka spowodowało lekkie skrzywienie a po podłączeniu poważne skrzywienie :| Ten sub nadaje się chyba do kolumieniek komputerowych, słaba głośność, bas bez specjalnego zejścia.
STX zaś szału nie zrobił ale był wyraźnie lepszy, głośniejszy ale bas z niego nadaje się bardziej do muzyki niż do filmów.

Po odsłuchu postanowiłem podnieść poprzeczkę cenową i celowanie w Jamo sub360 i Taga tsw200.
Jamo sub360 - no nareszcie coś gra, bas mocny, niskie zejścia ale nie spodobało mi się jedno, świst powietrza z tunelu BR. Nie wiem może akurat ten model miał ten przypadek ale mnie trochę odstraszył. Równolegle do niego sprawdziłem też Tagę i muszę powiedzieć woooow !!! ALE POWER !!!
Tak mnie zadziwił że nawet nie wsłuchałem się odnośnie szybkości czy nadąża. Siła basu mnie rozwaliła, bas w szybkiej muzyce ma uderzenie a nie buczenie, jednak po włączeniu filmu mina trochę zrzedła. Potrafi zatrzęść fotelem ale bez specjalnego zejścia ( jamo 360 wyraźnie lepsze ), ciężki i wielki mebel ale to plus, duży głośnik. Byłby idealny gdyby nie słabe zejście ( tzn zejście ma ale nie takiego jakiego szukam)

Zaznaczam wszystkie suby były odsłuchiwane na środku pomieszczenia 12m2, podłoga wykładzina.

Więc znowu porzeczka cenowa w górę do 2000zł, może w tym przedziale cenowym coś znajdę.
No właśnie co byście polecali ?
Dużo osób chwali Jamo sub660 (konstrukcja zamknięta nie jest problemem bo miałem kiedyś takiego suba)

Może jakieś inne modele ?

Docelowo szukam niskiego suba z niskim zejściem tylko do kina do pomieszczenia 20-22m2
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jamo 660 posłuchaj. To kawał suba. Posłuchaj jeszcze JBL Studio 260, Paradigm DSP-3100/3200, Velodyne EQ-MAX 8 i może coś z oferty Klipsch-a.
 

Morcine

New member
no właśnie ten Velodyne mi chodzi po głowie, podobno firma zajmuje się tylko subami więc coś musi znaczyć bo cena raczej troszkę przemawia. Tylko czy 8 cali nie będzie zbyt słabe.
 

mors111

Active member
Bez reklam
no właśnie ten Velodyne mi chodzi po głowie, podobno firma zajmuje się tylko subami więc coś musi znaczyć bo cena raczej troszkę przemawia. Tylko czy 8 cali nie będzie zbyt słabe.

Jak dobra akustyka to 8 cali spokojnie wystarczy , u mnie jest w 30m2 i basu mam sporo z nisko schodzącymi frontami
 

MatriX84

Banned
Jeszcze zapomnieliście o firmie na literę "R" nie polecacie koledze zmieści się w tej cenie. Nie tylko moc się liczy ale szybkość i jakość basu.
 

Morcine

New member
a co myślicie o Velodyne EQ-Max 8, troszkę znowu ponad limit ale znalazłem takiego suba 20km ode mnie, więc jadę koło południa posłuchać go.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czytając Twój test subwooferów można wywnioskować że jesteś bardzo basolubny, albo akustyka w tym pomieszczeniu była calkiem do luftu? Jeżeli na 12mkw Jamo 360 grało jedynie ok., a Taga z 12" przetwornikiem i 200W mocy nie zrobiła wrażenia w kinie, to ja już nie wiem co jest nie tak? Ja mam 15mkw i skromny T5 spokojnie daje radę, a dodatkowo mam go skręcony. Poczytaj trochę w necie, bo sa opinie że w tak małym pomieszczeniu nie sposób uzyskać bardzo niskiego basu ze względu na długość fali. Takie suby jak w/w są przeznaczone powyżej 20mkw. To jeżeli takie konstrukcje nie zadowoliły Cię w tak niewielkim metrażu, to strach pomysleć co by Cię zadowoliło w tym docelowym pomieszczeniu 22mkw:) Mam nadzieję że testowane suby były wygrzane? Velodyne to zupełnie inna klasa i jakośc, ale wątpię żeby sub na 8" głośniku tez spełnił Twoje wymagania.
 

Morcine

New member
Może bardziej zrobiłem się wybredny, bo chciałem kupić jakiś tani sub ale po odsluchaniu ich doszlem do wniosku że to strata kasy. Że lepiej dołożyć i kupić coś porządnego. Kiedyś chyba z 10 lat do tylu zaszalałem i do domu przytargałem Jamo D8sub i teraz chyba na jego wzór szukam suba. Akustyka pomieszczenia była totalnie do bani a metraż 9 potem 15m2 i mimo tego sub grał jak należy. Nawet jak stał na środku pokoju nie tworząc sztucznego podbicia tak jak to wygląda kiedy postawimy w kącie. 2x38 cm głośnik (nie wiem czemu pisza w necie ze tam jest 30cm w bass refleks jak tam była zamknięta konstrukcja na 2x38 cm ), robil takie niskie zejście ze przyprawialo przytykaniem uszu a sąsiedzi szału dostawali. Teraz sąsiadów brak i szukam następcy a tego T5 nie mam gdzie posłuchać.
 

Morcine

New member
i stało się, wróciłem z velodyne eq-max 12, i to jest to co szukałem :-D
7f754b2c3587ff61gen.jpg
 

Morcine

New member
Mnie ten EQ też nie powalił wyglądem ( kanciasta kostka ) jedynie maskownica "trochę" zmienia wygląd. Pilot - trochę wygląda tragicznie, jakby odlany z chińskiego plastiku przeznaczony na tanie zabawki. Porty bass refleks hmmm czy dużo marek robi z grubej zwijanej na skos tektury ?

Ale dźwięk bez zastrzeżeń, mikrofon do kalibracji świetna sprawa. Gdzie bym go nie postawił to po kalibracji gra tak samo w miejscu odsłuchu. Skala głośności 0-80 a ustawione mam na 30.
Kręcąc potencjometrem filtra na wyświetlaczu pokazuje aktualną częstotliwość odcięcia, nie trzeba nurkować na niego aby patrzeć w jakiej pozycji jest gałka. Ale zamiast kręcić nim można z pilota wybrać cztery zaprogramowane presety z różną siłą głosu i odcięciem pasma.

Ogólnie wygląd i wykonanie trója, dźwięk 5+
 
Do góry