Jakie kolumny

m4jor

New member
Witam
Niedawno zakupiłem amp Onkyo TX-NR609 i nie wiem jakie kolumny + sub do nich dokupić. Mam stare Altusy 140, Tonsil Mildton 80 oraz sony. Przeważnie będą używane do KD 80% to filmy,gry reszta to muzyka. Teraz pytanie czy zostawić te stare czy sprzedać je i doinwestować do nowych. Myślałem o jamo S426 + S420CEN + S420 SUR oraz jakiś sub. cena na same głośniki to około 1k zł + sub jakieś 400-500zł.
 

Henry

Active member
Bez reklam
W tym przedziale cenowym to dosyć rozsądny wybór, mógłbyś zobaczyć jeszcze Jamo S506.
Ważne pytanie, w jakim pomieszczeniu to będzie grało, jaki metraż?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Z tanich na ten metraż to zobacz ewentualnie Jamo 428 lub Eltax Monaco.
W przypadku tych Jamo, to mogą się okazać minimalnie za małe. Spróbuj gdzieś odsłuchać i wybrać na tej podstawie.
Plusem tych eltaxów jest ich rozmiar i to, że można je dostać w MM więc z ewentualnym zwrotem mogłoby nie być problemów, a miałbyś wtedy odsłuch w domowych warunkach ;)
 

m4jor

New member
nie wiem czy u mnie w mieście będzie taki zestaw do odsłuchu ale porozglądam się a jak nie to podjadę do Łodzi lub Wawy do MM lub Saturna a jaki sub do tego zestawu?
 

Henry

Active member
Bez reklam
W twoim budżecie i głównie do KD i z nowych, to właściwie Jamo 210 zostaje, chyba, że poszukasz czegoś z używek
 

Henry

Active member
Bez reklam
To na all..... szukaj JBL, JAMO...
Jak znajdziesz coś ciekawego to wrzuć info na forum, koledzy jeszcze pewnie coś podpowiedzą ;)
 

m4jor

New member
z sub to takie w moim budżecie:
JBL Sub-178
JBL SUB 200/230
JBL Simply Cinema SUB 300 (licytacja)
JAMO SW6000-A
JAMO SW 410E
 

kinet1q

New member
Witam,
Podepnę sie pod temat głośników: zastanawiam sie nad zestawem 5.0 Jamo s626 lub wharfdale obsidian 600. W podobnej cenie są jeszcze yamaha ns150. Pomieszczenie 34m2 ale o nieco nieregularnym kształcie. Czy Ew coś możecie jeszcze polecić godnego uwagi w okolicach 1,5 tys? Planowany amplituner denon x1000 lub yamaha v475.
Pozdrawiam


Wysłane za pomocą Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
Spore pomieszczenie jak na te kolumny i amplituner, napisz coś więcej... do jakiej muzy, może wrzuć rzut pokoju...
 

piechu

Member
Bez reklam
U mego ojca obsidiany dają radę na 32m2 napędzane sr5008 więc dwa metry nie zrobią im raczej różnicy ;) Konieczne jednak prędzej czy później będzie dokupienie suba.
 
Ostatnia edycja:
Do góry