Jakie kolumny podstawkowe na fronty ?

Bobby75

New member
Witam,

przede mną remont pokoju przy okazji którego musiałem iść na ustępstwo i zmienić kolumny w moim kd. Amplituner zostaje ten sam Onkyo 608 + bluray Onkyo 809 niestety JBL Studio 180 muszę zmienić na coś mniejszego. Postanowiłem jednocześnie zrezygnować z zestawu 5.0 który uzupełniały Studio 130 i pozostać tylko przy 2.1 a może i 2.0 gdyż pokój mały zaledwie 12m2 i ciężko tu o sensowne rozwiązanie. Do tej pory muzyka rzadko odtwarzana była przez KD ale teraz się to zmieni więc nowe kolumny muszą sobie radzić mimo jak to wielu twierdzi kiepskich właściwości mojego amplitunera z muzyką hard rock. Na nowe kolumny mam przeznaczone max 2tys i nic więcej a się nie pogniewam jak będzie mniej. Głośnik centralny jaki mam to Monitor Audio M Center. Oto moje wstępne typy ale to nie zamknięta lista więc jestem otwarty na propozycje spełniające powyższe wymagania problem w tym że w moim mieście nie mam szansy na odsłuch najbliżej Gdańsk :

Klipsch RB-51 MKII
DALI ZENSOR 3
MONITOR AUDIO BX2
Indiana Line TESI 260
Paradigm Mini Monitor v.7
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przy tych preferencjach muzycznych i wymaganiach jak dla mnie to na pierwszym miejscu Paradigm Monitor Mini, a później może coś z Klipsch. Będzie dobry bas i odpowiednia dynamika. Indiany, Dali i Monitor Audio to już delikatniejsze granie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też moim faworytem jest Mini Monitor v.7. Jeśli odpowiada Ci brzmienie JBL-a to możesz rozważyć Studio 230. Zensor 3 to też kawał monitora. Będą trochę łagodniejsze, ale powinny dobrze zagrać z Onkyo. A ile masz do Gdańska?
 

szpula

New member
Jedź do Steeza do Olsztyna - ja w zeszłym tygodniu specjalnie jechałem z Gdańska do niego na odsłuch i wziąłem właśnie Paradigm Mini. Z Elbląga masz bliżej niż ja :)
 

Bobby75

New member
Jedź do Steeza do Olsztyna - ja w zeszłym tygodniu specjalnie jechałem z Gdańska do niego na odsłuch i wziąłem właśnie Paradigm Mini. Z Elbląga masz bliżej niż ja :)

Możesz dać namiary ? Dodatkowo mam jeszcze pytanie o dobór kolumn pod kontem mocy mojego wzmacniacza . Jak rozumieć dane podawane przez onkyo o moim modelu :

Moc wyjściowa: 140W / kanał / 6Ω / 1 kHz / IEC
160 W/kanał przy 6 Ω, 1 kHz, 1 kanał wysterowany, IEC

Jakiej mocy muszą być kolumny aby nie dopuścić do przypadkowego uszkodzenia bo np :
Paradigm Mini Monitor v.7 w specyfikacji tech ma taką informację ...Zalecana moc wzmacniacza
15 – 100 watt , Maksymalna moc wejściowa 80 watt .

Wybaczcie jeśli to banalne pytanie ale wolę się upewnić , jestem zdania że nie na wszystkim trzeba się znać :)
 

Bobby75

New member
Udało mi się dzisiaj dokonać odsłuchu kilku modeli i tak:

Monitor Audio BX2 raczej odpada. Elac 63.2 zagrały już lepiej ale nie tak fajnie jak Dali Zensor 3. Największe wrażenie zrobiły na mnie dzisiaj Dynaudio DM 2/7 . Prawdę mówiąc wziąłbym od ręki bo to było to tylko jak zwykle to bywa cena aż 800zł więcej jak zakładałem . Niestety w całym Trójmieście nie znalazłem Paradigm Mini Monitor v7 ani Klipsch RB-51 II . Czy miał ktoś z was możliwość porównania Paradigm Mini Monitor v7 vs Klipsch RB-51 II vs Dynaudio DM 2/7
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli podobały Ci się Zensor 3, a tym bardziej DM 2/7 to coś czuję, że Paradigm i Klipsch mogą Ci się nie spodobać bo to zupełnie inna szkoła grania. Oczywiście jak tylko się uda to posłuchaj. Słyszałem tylko raz i dość krótko Dynaudio (model z tej serii tylko podłogowy) i zagrały masywnie, gęsto z ładną barwą. Bas nie był super szybki, ale za to schodził bardzo nisko. 2/7 nie słyszałem, ale opinie mają bardzo dobre, często spotykałem się z określeniem, że mino swoich rozmiarów graja jak podłogówki. Pod jaką elektroniką słuchałeś? Nie ukrywam, że od jakiegoś czasu też się interesuje Dynkami.
 

WiTT

New member
Bez reklam
A ja jeszcze dorzucę. :)
Kilka osób zrobiło sobie cały zestaw kina domowego oparty o TAGA Harmony Platinum B-40 na frontach. Bardzo przyjemne kolumny podstawkowe. Cenowo u blacka bardzo przyjemnie.
 

Bobby75

New member
Tak co do odtwarzacza na którym słuchałem Dynaudio to celowo to przemilczałem gdyż obsługujący mnie Pan zaszalał i podłączył pod coś czego nie znam mianowicie Naim nie wiem jaki model cena półkowa 12tys :)
 
Do góry