Tannoy TS 1201 czy REL T5?

k2argon

New member
Koledzy,

Wątek rzeka...

co wybralibyście do muzyki 70% / kino 30% i pomieszczenia 22m'2 ?

Do wyboru Tannoy TS 1201 czy REL T5?

Wiem, że REL T5 bardzo polecany, za to tannoy wydaje się mocniejszy ale opinii brak.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Tannoy ma sporo większy głośik i zamkniętą obudowę, też nada się do muzyki , w kinie da sporo więcej mocy
 

hans2

Banned
nie sluchalem tannoy ale rel w takim samym metrazu w muzyce spisuje sie doskonale.
natomiast w kinie ja nie lubie za duzo basu wiec mi go nie brakuje w konstrukcji zamknietej.
 

cinek7

New member
Mam podobny dylemat, szukam suba za około 2000zł, pokój 21m2. Ostatnio odsłuchiwałem Roth Oli KH20, który ma zbliżone gabaryty i parametry jak REL T5 tylko jest budowy BR. W muzyce radził sobie również bardzo dobrze, jednak zbyt wyraźnej różnicy w basie nie odczułem z moimi głośnikami i brakowało mu tzw. ,,kopa". W swoim amplitunerze jak podkręcę bas to efekt wydaje się tylko trochę słabszy i szkoda jest mi wydać pieniądze na tak niewielką zmianę. Kolejnym odsłuchiwanym subem był DT Super Cube 4000 (cena poza zasięgiem) i dopiero on dał rewelacyjny efekt jeśli chodzi o szybkość basu jak i ,,turbulencje", mimo również 8 calowego głośnika, ale membrany i 1200W zrobiły swoje. Nie miałem okazji odsłuchiwać REL'a T5 dlatego też boję się, że kupując go nie będę w pełni zadowolony. Myślę jeszcze o Jamo Sub660, Velodyne Impact 12, DT Pro Sub 1000 i właśnie Tannoy TS1201 lub jeszcze używanym Velodyne EQ-Max10. Co do Velodyne to czyta się o nich praktycznie wyłącznie dobre opinie, jednak zaniepokoiła mnie informacja o denerwującej opcji Auto On/Off, czy naprawdę aż tak mocno uprzykrza użytkowanie tych subwooferów? Czy JBL ma jakiś szybki sub do muzyki (rock, metal, techno) z przyzwoitą ,,mocą” w kinie, czy ktoś słyszał może JBL Studio 260?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z JBL-a Studio 550P.

Przy okazji chciałem zapytać czy ktoś miał styczność z subami SVS?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Faktycznie na forach zagranicznych mają dobre opinie. W Polsce chyba nie mają swojego dystrybutora. Np. taki SB-1000 kosztuje około 2000zł, a parametry ma dość dobre.
 

cinek7

New member
Celowo nie wymieniłem tego suba JBL Studio 550P ponieważ w jednym ze sklepów słyszałem o nim bardzo złą opinię, że grał wręcz fatalnie i więcej go nawet nie będą zamawiać. W internecie nie spotkałem się z tak złymi wypowiedziami na jego temat wręcz odwrotnie, że jest polecany właśnie do muzyki i jak najbardziej chwalony w kinie. Czy ktoś na forum posiada tego JBL Studio 550P lub Tannoya TS1201?
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
To sklep z rodzimego miasta? :)

Studio 550p bardzo fajny sub, uzupełnia mruczeniem muzyke.

Przy 21m2 to TS1001 lub TS1201 ale to raczej historia z modelami.
 

cinek7

New member
Tak, z rodzimego :) Ten JBL właśnie chodzi mi po głowie, ale nie mam gdzie go odsłuchać. Nowe TS-y są jeszcze na aukcjach. Pod koniec miesiąca mam mieć możliwość przetestować Jamo Sub660, potem chcę jeszcze wypróbować Velodyne Impact 10 oraz DT ProSub 1000. Może ktoś ma jakieś opinie na temat spisywania się w muzyce subów Paradigm DSP-3100/3200? Ale najbardziej i tak kusi mnie ten Tannoy TS1201.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Koledzy,
Wątek rzeka...
co wybralibyście do muzyki 70% / kino 30% i pomieszczenia 22m'2 ?
Do wyboru Tannoy TS 1201 czy REL T5?
Wiem, że REL T5 bardzo polecany, za to tannoy wydaje się mocniejszy ale opinii brak.

No,nie....skoro 70%,to muzyka, to musi paść podstawowe pytanie:
jakiego rodzaju muzyki słuchasz ?
Inne kolumny będą do muzyki klasycznej,inne do "rozrywkowej",
inne do elektronicznej. I, nie...nie znam się dobrze na głośnikach,poza dość dobrze przerobionym tematem
dotyczącym kolumn do tej ostatniej.
 

cinek7

New member
Nie są z pewnością odosobnienie w swojej branży, podobnie działa pewnie ich wszelka konkurencja mająca przedstawicielstwa różnych firm na Polskę lub sklepy, które chcą w pierwszej kolejności sprzedać towar z magazynu lub ten na którym mają największą przebitkę, dopiero potem mogą ostatecznie zamówić coś dla Klienta, gdy uprze się na inny model. Aczkolwiek ja kupiłem u nich swoje JBL i nie odczułem specjalnego nacisku na np. Indiana Line lub Melodikę. Po prostu najbardziej pod pasowało mi brzmienie oraz wygląd moich JBL i nikt nawet nie próbował nakłonić mnie do zmiany decyzji lub co najgorsze wciskać na siłę inny produkt lub korzystniejszą zarobkowo dla siebie ofertę. Dlatego też zaimponowało mi ich podejście do Klienta, bo starają się ewentualnie coś zaproponować i podpowiedzieć, pokazać różnicę między produktami ich + i -, dopasować pod indywidualne potrzeby Klienta, a ostatecznie wręcz kładą nacisk żeby wybór końcowy należał przede wszystkim do Klienta, bo przecież to my będziemy użytkownikiem zakupionego sprzętu, nie firma, nie sprzedawca, nie kolega z forum i takim podejściem ten sklep właśnie się wykazał. Powiem tak, sam zajmuję się produkcją, mam sklep stacjonarny i internetowy w branży wędkarskiej i mechanizm działania jest identyczny, aczkolwiek u nas też jest niewielu sprzedawców czy firm, które w ten sposób traktują Klienta. Najważniejsze moim zdaniem jest to, żeby uczciwie podchodzić do konkurencji i umyślnie nie wychwalać tylko swojego towaru, pisać o nim, że jest nr.1 a inne firmy mają w ofercie tylko gorsze jakościowo towary, które nie są warte uwagi. A jeśli chodzi o intensywną reklamę w mediach i praktycznie wyłącznie pozytywne testy sprzętu, to bez tego w żadnej branży za długo się nie pociągnie, o tym doskonale wiedzą szczególnie światowi potentaci, reklama dźwignią handlu, no i jak wszędzie duży może więcej :) Jako ciekawostkę jeszcze na koniec dodam, że dopiero po 2 tygodniach od zakupu JBL dowiedziałem się, że Melodika to Polska firma i ma siedzibę właśnie w moim rodzinnym mieście. A przeczytałem o tym na forum internetowym, a nie dowiedziałem się bezpośrednio u ich importera czy sprzedawcy w salonie, który nawet słowem o tym nie pisnął podczas odsłuchu i zakupu, co jest dla mnie kolejnym dowodem na profesjonalne podejście tego sklepu do Klienta i na dzień dzisiejszy jakbym złe słowo o nich napisał, to bym po prostu skłamał. Pamiętajmy, że to wyłącznie my jesteśmy odpowiedzialni ostatecznie za swój zakup i osobiście podejmujemy decyzję jaki sprzęt chcemy mieć w domu. W żadnym wypadku nie powinniśmy mieć pretensji do sprzedawcy, a w dzisiejszej dobie zwrotu towaru w ciągu 10 dni o daty zakupu bez podania przyczyny, zawsze mamy awaryjne wyjście jeśli dopiero w domu dotrze do nas, że byliśmy manipulowani i poczujemy się ,,wkręceni", zwracamy towar i już z bagażem doświadczeń przystępujemy do bardziej świadomego wyboru oraz zakupu nowego sprzętu.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Czyli to nie oni? : "JBL Studio 550P ponieważ w jednym ze sklepów słyszałem o nim bardzo złą opinię, że grał wręcz fatalnie i więcej go nawet nie będą zamawiać."

10 teraz 14 dni obowiązuje przy zakupie poza siedzibą firmy, w sklepie już ten przepis raczej nie ma zastosowania.
 

cinek7

New member
,,Oni" to moim zdaniem złe określenie, można powiedzieć, że to była opinia nie różniąca się od wielu innych na tym forum, usłyszana od osoby mającej do czynienia wcześniej z wieloma subwooferami. Każdy może mieć przecież swoje wyrobione zdanie o danym produkcie. Jeśli miałeś okazję też odsłuchać tego suba, to z chęcią poznam również Twoją opinię, bo tak jak już pisałem mimo tej pierwszej drastycznie negatywnej nadal ten JBL chodzi mi po głowie. Czy opisane przez Ciebie jego ,,mruczenie" w muzyce będzie przebijało się przez moje głośniki? Czy jest on wystarczająco szybki w takiej muzyce jak rock, metal, techno? Czy w kinie przynajmniej w sposób zbliżony ,,walnie" na 21m2 jak piszą właściciele JBL ES250PW? Wiesz może, czy w jakimś sklepie internetowym da się go wypożyczyć wpłacając kaucję? Wtedy sam bym się przekonał weryfikując wcześniejsze opinie, czy to jest to co chciałbym zakupić? W innym wątku otrzymałem bardzo ciekawą propozycję suba, którego wcześniej nawet nie brałem pod uwagę, a mianowicie Dali E-12F. Jak on twoim zdaniem wypada w konfrontacji z JBL Studio 550P? Z góry dziękuję za pomoc.

Nawiążę jeszcze do początku mojej odpowiedzi i insynuacji w Twoim poście (przynajmniej tak to odebrałem). To nie było moim zdaniem działanie mające na celu zachwianie czy szarganie opinią konkurencyjnej firmy, bo przecież ostatecznie i tak kupiłem tam głośniki JBL, tylko zasugerowanie nie zbyt udanego produktu, co oczywiście absolutnie nie może go przekreślać, bo pewnie znajdą się też jego użytkownicy mający odmienne zdanie. To samo dotyczy każdego innego towaru. Jeśli nawet ktoś to w ten sposób odebrał, to przecież jeden nie do końca dopracowany model czy jakaś seria, nie może przekreślać całego dorobku firmy. Tego typu wpadki zdarzają się również u innych nawet topowych firm, czyż nie prawda? Żeby też była jasność, moja wypowiedź nie jest absolutnie stwierdzeniem, że JBL Studio 550P to przykład takiej wpadki. Co do podobnych opinii odnośnie innego sprzętu, to tutaj na forum można ich również dużo przeczytać. Piszą je posiadacze danych produktów, lub osoby mające okazję zapoznać się z nimi w innych okolicznościach np. w salonie, u kolegi itp., po czym polecają lub odradzają je, pisząc to warto kupić, a na to czy tam to szkoda kasy. A przecież sporo takich odpowiedzi pochodzi też od ludzi bezpośrednio związanych z branżą np. firmą czy sklepem. Reasumując, dlatego też nie widzę najmniejszego sensu łapania mnie za słówka i przytaczania fragmentu mojej wcześniejszej wypowiedzi :smile:
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie lubię robić komuś reklamy, a tym bardziej anty reklamy, ale miałem jakieś 2 razy okazję telefonicznie i mailowo z nimi rozmawiać i o ile bardzo chwalą amplitunery Harmana i kolumny JBL-a to akurat suby JBL już mi kiedyś odradzali. Dlaczego nie wiem. Słuchałem ES150 i ES250 i nie mogę o nich złego słowa powiedzieć. Do kina domowego to dobre subwoofery (szczególnie ES250, który jak walnie.... :) ), ale do stereo mam innych faworytów bo tu potrzeba już lepszej kontroli basu.
 

cinek7

New member
Masz racje Pawel_Sz85, odniosłem też identyczne wrażenie, że ogólnie o Harman Kardon & JBl mówią w samych superlatywach, natomiast tylko o tym subie JBL Studio 550P słyszałem od nich nie za dobrą opinię, zdziwiło mnie to trochę bo w necie tak źle już o nim nie piszą, a wpadł mi w oko. Chciałem ostatnio kupić u nich do kompletu ES250PW, bo mieli mieć go na sklepie i możliwość jego odsłuchu, ale okazało się, że podobno nie ma ich na obecną chwilę u przedstawiciela. W sumie to bardzo dobrze się złożyło, bo teraz jednak postanowiłem mieć suba zdającego również egzamin w szybszej muzyce, a z tego co czytałem na forach i również usłyszałem :) od ich pracownika to JBL ES250PW jest extra w kinie i ewentualnie nadaje się do rapu, ale w innym typie muzyki jest za wolny i delikatnie mówiąc za bardzo sobie nie radzi. Z kolei pytałem też o JBL Studio 260P, to pracownik po prostu uczciwie mi odpowiedział, że nie miał jeszcze okazji jego usłyszeć i trudno jest mu wyrokować czy nadaje się bardziej do szybszej muzyki niż ten ES250PW. Pawel_Sz85 myślę, że nie koniecznie polecają suby JBL bo przyznasz, że nie są to zbyt uniwersalne produkty muza/film tylko bardziej skierowane do kina. Po jakimś czasie doszedłem sam do wniosku, że jednak nie chciałbym mieć takiego sprzętu który tylko czasami jest wykorzystywany w kinie i rzadziej w muzyce, a taki który cieszy moje ucho non stop gdy tylko odpalę zestaw.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
ES250 u dystrybutora brak, 550P w wiśni dostępny. Pierwszy raczej do kina, drugim już można cieszyć się także przy muzyce.
 

cinek7

New member
Ok, dziękuję za odpowiedź :) Ciekawi mnie ten JBL Studio 550P, nie spieszę się na razie z zakupem suba, może uda mi się gdzieś go zobaczyć, bo nie chciałbym kupować w ciemno.
 
Ostatnia edycja:
Do góry