jakie kolumny b&w? pomocy!

tomter

New member
Witam, zastanawiam sie nad kupnem kolumn b&w do kina domowego, mam amplituner Yamaha RX-V630, mój pokój ma wymiary 2,5 na 2,5 metra jest ze skosem (poddasze) i jeden z moich kolegów (ponoc znawca tematu) stwierdził, że powinienem zmienić swoje kolumny tonsil focus na jakieś podstawkowe, najlepiej b&w, gdyz przy tonsilach strasznie kotłuje się bas? Może ktos mi doradzić które z podstawkowych b&w będą dla mnie najlepsze? cena też ma znaczenie!:)
 

Goliat

New member
Bez reklam
tomter napisał:
Witam, zastanawiam sie nad kupnem kolumn b&w do kina domowego, mam amplituner Yamaha RX-V630, mój pokój ma wymiary 2,5 na 2,5 metra jest ze skosem (poddasze) i jeden z moich kolegów (ponoc znawca tematu) stwierdził, że powinienem zmienić swoje kolumny tonsil focus na jakieś podstawkowe, najlepiej b&w, gdyz przy tonsilach strasznie kotłuje się bas? Może ktos mi doradzić które z podstawkowych b&w będą dla mnie najlepsze? cena też ma znaczenie!:)
Osobiście odradzałbym mariaż Yamaha+Bowersy.......porażka.
Wybrałbym coś brzmiącego jaśniej np.Wharfedale,Celestion,Mission lub Tannoy.
Nie przesadzałbym z kosztami bo i tak Yamaha ze swoim cienkim prądem przy wysterowniu nie da rady.
p.s. no i pamiętaj o zakupie "jasnych" kabli głośnikowych.
Pozdrawiam.
 

mekrek

New member
Mam Yamahe RX-V1400 do tego podłączone kolumny b&w seri 600.Przód 602 pozostałe 601, pokój 6 na 3 metra.Gra to bardzo dobrze jako kino i w stereo.
________________
37xd1,RX-V1400,DV-575,B&W seria600
 

tomter

New member
Do Goliata: .Wharfedale,Celestion,Mission lub Tannoy.może jakas konkretna propozycja? dobry stosunek jakości do ceny! i co to sa te jasne kabelki???
 

mekrek

New member
Mam Yamahe RX-V1400 do tego podłączone kolumny b&w seri 600.Przód 602 pozostałe 601, pokój 6 na 3 metra.Gra to bardzo dobrze jako kino i w stereo.
________________
37xd1,RX-V1400,DV-575,B&W seria600
 

Kemp

New member
Przed zakupem odsłuchiwałem moje 602 S3 na Yamaha 559.
Brzmienie było bardzo dobre i nie widzę przeszkód aby łączyć te dwie marki. Mam je teraz podłaczone pod Onkyo. B&W to klasa sama dla siebie.
 

navy

Member
tomter=> B&W seria 600 to marne kolumny. To nie jest "prawdziwy" B&W, bo ten zaczyna się od serii 700. Nie polecam serii 600. Kiedyś miałem Y RX-V1500 + DVD S1500. Sprzedałem znajomemu, który podłączył do tego JBL E80 / E30 / EC25 / E 150P. Czasami go odwiedzam i uważam, że gra to dobrze. Goliat ma rację, pisząc o ograniczeniach wydajności prądowej Yamahy ale dotyczy to praktycznie każdego amplitunera masowych producentów. Sprawdź na przyklad ten wątek http://www.hi-fi.com.pl/phpbb_2_0_6/viewtopic.php?t=7599 i poszukaj trochę na tamtym forum. Co do kabli, to wybierz najpierw kolumny. Kable to "biżuteria" - zmienisz nimi niuanse ale meritum to kolumny (w pierwszej kolejności) i elektronika. Nie oczekuj cudów od budżetowego zestawu. Dobry zestaw multichannel to ok 30kzł i wiecej.
 

Mabri

New member
tomter - mało danych. CO będziesz na tym słuchał, ile masz na to pieniędzy, ile głośników kupujesz.
Wybór głośników na forum, to jak wybór dziewczyny na gadu-gadu.
Nie słuchaj kategorycznych wypowiedzi - te nie tamte tak, bo każdy inaczej słyszy i każda kombinacja sprzętu gra inaczej - mało tego, każde pomieszcenie "gra" inaczej.
Jeżeli podchodzisz do zakupu poważnie, to i tak musisz wylądować w pokoju odsłuchowym jakiegoś sklepu hi-fi.
 

Goliat

New member
Bez reklam
navy napisał:
tomter=> B&W seria 600 to marne kolumny. To nie jest "prawdziwy" B&W, bo ten zaczyna się od serii 700. Nie polecam serii 600. Kiedyś miałem Y RX-V1500 + DVD S1500. Sprzedałem znajomemu, który podłączył do tego JBL E80 / E30 / EC25 / E 150P. Czasami go odwiedzam i uważam, że gra to dobrze. Goliat ma rację, pisząc o ograniczeniach wydajności prądowej Yamahy ale dotyczy to praktycznie każdego amplitunera masowych producentów. Sprawdź na przyklad ten wątek http://www.hi-fi.com.pl/phpbb_2_0_6/viewtopic.php?t=7599 i poszukaj trochę na tamtym forum. Co do kabli, to wybierz najpierw kolumny. Kable to "biżuteria" - zmienisz nimi niuanse ale meritum to kolumny (w pierwszej kolejności) i elektronika. Nie oczekuj cudów od budżetowego zestawu. Dobry zestaw multichannel to ok 30kzł i wiecej.
Widzę że kolega jak najbardziej w temacie :blagam:
Sam miałem najwyższy model Yamahy 2095 i po zakupie Bowersów 7SE spakowałem do pudełka i wywiozłem do klienta :D sam mam Denona 3801 i dodałem Rotelka RB1070 żeby "obrobił" moje 704.
Z kablami to jest jazda tzn. radziłbym odsłuchać kilka firm (warto potem poszukać na Allegro używek ;))..... i zawsze pytaj o kable jasne lub otwarte (to samo ;)) bo Yamaha sama w sobie jest bardzo "ciemna" (stłumiona).
Pozdrawiam.
 
Do góry