Kolumny do HK-3480

ZalewSky

New member
Witam,
potrzebuję dobrać kolumny do ampli HK 3480, cena kolumn do 1100 PLN za komplet (oczywiście używane).
Oto kilka moich pomysłów, liczę na Wasze opinie:
- Bowers & Wilkins DM602.5 S3
- KLIPSCH SF 2
- KEF Q50s
- DALI Concept 6 (mój faworyt)
- DALI 606 SE
- KLIPSCH F1 albo F2 (choć F2 przekraczają mój budżet)
- JBL E80

Generalnie wolałbym kolumny z wyprowadzeniem bass-reflex na przód kolumny, (pokój ok. 20m2).
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z tego co wiem jest możliwość kupna nowych kolumn JBL Loft za ok.1000zł ,napisz do "Blackninja"

JBL LOFT to wysokie smukłe kolumny o dynamicznym dźwięku ,mające zdecydowanie lepsze brzmienie niż JBL E80
Z wymienionych najbardziej trafne wydają się Dali, w połączeniu z amplitunerem uzyskasz przyjemne brzmienie .Dobrą propozycją są też B&W z tym ,że to bardziej poukładany dźwięk ,a to nie każdemu przypada do gustu szczególnie zwolennikom mocnego dynamicznego grania
 

ZalewSky

New member
Witam,

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Widzę, że mocno ukierunkowujecie mnie w stronę JBL Loft50. Jutro po pracy spróbuję zdążyć wyskoczyć do miasta i ich odsłuchać.

Zasadniczo zawężam wybór do:
-w/w JBL,
- Acoustic Energy Aegis Evo 3 (kolega mnie namawia na nie)
- no i Dali Concept 6 (dużo o nich czytałem na forum i były mocno przez forumowiczów polecane)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko zależy jakiego brzmienia oczekujesz. Concept słyszałem i to muzykalne kolumny, dość równo grające. Dla mnie trochę za mało basu, ale to kwestia gustu. JBL Loft 50 bardziej dynamiczne, mniej "grzeczne". Concept są trochę wyżej pozycjonowane na rynku co nie znaczy, że Tobie będzie odpowiadało ich brzmienie. Na pewno dużym plusem JBL jest to, że będą nowe.
 

Madas

New member
Bez reklam
ja posiadam AE Evo 3 w połączeniu z HK 3390 sprawdzają się całkiem fajnie jest dynamika i sporo basu jak ktoś lubi
z pozostałymi kolumnami nie miałem okazji posłuchać Harmana więc się nie wypowiadam
 

ZalewSky

New member
Zdecydowałem się jednak na Dali Concept6. Jak będę miał napiszę, czy spełniły moje oczekiwania i jak się spisują w pokoju. Tzn czeka mnie jeszcze wybór kabli, ale to poczekam, aż pojawią się u mnie w domu :) Dziękuję za pomoc!
 

Rafal7

Banned
Podepnę się pod temat, czy warto kupić dali concept 8, chodzi mi głównie o bas w tych kolumnach, zależy mi aby go było więcej niż w dotychczasowych kolumnach.Dali posiadają po dwa 20 cm głośniki basowe w każdej z kolumn.
Czy te Dali zagrają z większym basem niż Jamo?
Są do kupienia za 2000 zł i wydaje mi się że to przesada jak za te kolumny, concept 6 są po 1000-1200 zł za parę używane , jak myślicie ile sa warte?
Dodam że te kolumny bardzo mi się podobają.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Concept 6 nie maja basu i graja dla mnie fatalnie, nie wiem jak 8ki ale chyba jakis wiekszych roznic nie ma. Generalnie Dali to brzmienie raczej muzykalne a nie umc umc. Dla Ciebie to klipsch rf52/62 ;)
 
Do góry