Budżetowe kolumny (+amp)

ZalewSky

New member
Witam,

Wymyśliłem sobie, że mam dość dźwięku bez wyrazu z głośników podłączonych do PC i zacząłem szukać, czytać i wnikać w temat. Jako że jestem totalnym laikiem i niektóre określenia, paramerty, i cała otoczka jest mi totalnie obca, zawierzam Wam, specjalistom :) Coby nie przedłużać...szukam dość budżetowego zestawu ampli+kolumny, a że w kilku postach wyczytałem, że dobór ampli zaczyna się od wyboru kolumn, także tutaj zapytuje.

Z podstawowych informacji:
1. zestaw miałby być podłączony do PC i TV,
2. pokój póki co mam mały, jakieś 15m2, ale w planach jest przeskoczenie na własne m2/3, więc będzie salon i lepsze (im dalsze rozstawienie kolumn na skraj ścian tym lepiej?) rozstawienie sprzętu,
3. muzyka/tv - 50/50, rodzaj muzyki zależnie od "nastroju" - od ELO, Queen, przez Marlina Mansona po Davida Guette,
4. budżet -ampli do 400-500, kolumny do 1,3k.

Poszperałem troche i znalazłem takie oferty, które mieszczą się w w/w cenach...

* Kolumny:

a. Tannoy Revolution R2
b. KEF Q65.2
c. Acoustic energy Neo 3 V2
d. B&W DM305
e. KLIPSCH SF 2

* Ampli:

a. DENON DRA-585RD
b. DENON DRA-455
c. ONKYO TX-8555
d. YAMAHA RX-397
e. YAMAHA RX-770
f. HK 3480 - aukcja trwa, pewnie pójdzie powyżej mojego limitu)

Z tego, co widzę, spora część ampli jest bez pilotów. Czy warto w takie inwestować?

Proszę o poradę co i z czym warto połączyć, a co odpada.

Z góry dziękuję.
 

collider

New member
Bez reklam
Kurde chyba źle nazwałem temat, zero zainteresowania :(
Pomóżcie proszę!

Bo rynek uzywanych ampli nie jest tu mocno popularny. Glosniki uzywane w dobrym stanie jak najbardziej. Jednak elektronika moze sie potem okazac kosztowna. Moze warto bys dozbieral i kupil nowy amplituner. Teraz wiele firm zmienia swoje modele i mozna w bardzo okazyjnych cenach kupic te poprzednie.
 
Do góry