Subwoofer Estradowy vs. Subwoofer Domowy

robertuss

Active member
Bez reklam
No dobra założę tu nowy wątek.Tak jak pisałem cena około 999$

Subwoofer JBL 4642 A.Przypominam że o to subwoofery stosowane są w kinach na całym świecie.Ostatnio mówimy dużo na tym forum odnosnie nowego systemu Dolby Digital Atmos.To właśnie te subwoofery stosowane są w tym systemie.I kina które otrzymują magiczny certyfikat THX prawdopodobnie korzystają z tych konstrukcji.Jak się ma taki subwoofer do tych naszych domowych>>?No dajmy na to Velodyne DD18+ który kosztuje kupę pieniędzy.

$_57.JPG



  • 1200 Watts Continuous Pink Noise, 2400 Watts Continuous Program Power Handling
  • Usable response to 22 Hz (-10 dB, no EQ), flat to 22 Hz (-3 dB) with External EQ
  • 2241H VGCTM Vented Gap Cooled Drivers – High Sensitivity – Low Power Compression – High Maximum-SPL Capability – Low 2nd and 3rd Harmonic – Distortion – Symmetrical Field Geometry SFGTM – Magnet Structure – Long Excursion Capability
  • proved by Lucasfilm, Ltd. for THX® installations
SPECIFICATIONS

Rated Impedance 4 ohms
Minimum Impedance 3.2 ohms
Power Handling Capability -
Continuous Pink Noise 1200 Watts
Continuous Program 2400 Watts
Peak Power 4800 Watts
Output Capability -
Axial Sensitivity 50 Hz to 500 Hz; 101 dB, 1W @ 1m
40 Hz to 100 Hz; 100 dB, 1W @ 1m

Net Weight 98 kg (216 lbs.)
Dimensions H x W x D 762 mm x 1219 mm x 610 mm
30 in x 48 in x 24 in
 

robertuss

Active member
Bez reklam
To konstrukcja pasywna.Więc potrzebuje konkretnego kopa.To jak się bawimy w profesjonalne kino to dokupić należało by np. Crown (napędzający Atmos w kinach) może być i Emotiva lub cokolwiek co ma powera..

DSi-1000

Crown%20dsi1000.jpg

Jak się to podpina to nie mam pojęcia..:) No ale nieistotne

SON-92928%20Back%20of%20Crown%20CDI%20Amp%20superzoom.png
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Sub ten JBL ma klasyczne wejścia +/- do każdego głośnika , to prosta konstrukcja.Zastanawiam się jak wpuścić w ten wzmacniacz sygnał basowy (LFE) Przystosować go do domowych potrzeb może być lub nie mały problem.To wzmacniacze typowo pod Prawdziwe instalacje Kinowe.To już lepiej będzie zaopatrzyć się w potężną końcówkę mocy dwu kanałową.

Emotiva XPR-2 1799$

Power Output
(rated power; THD < 0.1%):
600 watts / channel (x2); both channels driven; into 8 Ohms.
1,000 watts / channel (x2); both channels driven; into 4 Ohms.
XPR2_FRONT_2.png


Czy Sygnał LFE z Procesora Wpuszczamy do tego czerwonego i Białego wejścia??

x2g2_back_1024x1024.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
Już Ci odpowiadałem w temacie o Dolby Atmos.
DD18, na który sie powołujesz, ma sytem autokorekcji pomieszczenia DSP, z możliwością ustawień kilkudziesięciu parametrów dźwięku. Do tego dobry mikrofon studyjny z systemem autokorekcji pomieszczenia łącznie z dźwiękiem z pak frontowych, żeby to tworzyło spójne pasmo dźwieku. Sub rysuje Ci na ekranie TV wykres dźwięku w pełnym zakresie odtwarzanym przez suba i sam możesz go sobie korygować i obserwować na ekranie jak się zmienia krzywa dźwięku.
Do tego taki sub trochę wygląda. No i jest pilot do zmian np. trybu suba w zależności od zapodanego materiału ( jazz, rock, film akcji itd.)
Ty proponujesz potężne przetworniki w skrzyni jak na tanie ciuchy z Chin.
Do tego niech kazdy sobie podepnie co chce.
I to ma grać lepiej niż DD18?!
Życzę powodzenia.
Bas w kinie to nie tylko dużo, ale i dobrze.
robertuss
słyszałeś chociaż raz DD18, lub tego jbl-a w akcji?
To co Ty proponuesz przypomina mi ten filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=zVaY7u2mm_4
Wiesz ile elektroniki w kinie czuwa nad pracą tych przetworników i steruje parametrami dźwieku?
Czy myślisz, że grają na amplitunerze ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robertuss

Active member
Bez reklam
Ten filmik to ściema:)Tak by latał głosnik??Rozbawił mnie.Załozyłem ten wątek by usłyszeć wypowiedzi takich ludzi jak ty.Aby mnie sprowadzili na ziemię.

DD 18 i tego JBL nie słyszałem...Wiem i zdaje sobie sprawę o tym co piszesz że nad tym czuwa z pół tony elektroniki.Dosłownie szawy z procesorami wzmacniaczami i jakimiś korektorami.

Jak na zdjęciu..

IMG.8531.jpg


Te zmiany trybu w subie DD 18 ,Jazz,Rock itp to już zbyteczne.Ktoś tu napisał.Raz ustawiasz i zapominasz.Taki Gadżet
 
D

Deleted member 121090

Guest
No i wtedy taka szafa z jbl-ami i to jeszcze w 200mkw ma sens.
natomiast jak ją podepniesz do wzmacniaczyka i to jeszcze sterowanego z pre amplitunera, na 30mkw. to będzie tragedia.
Zmiany trybu w serii DD używam na co dzień.
Bardzo przdatne. Naprawdę inaczej się ustawia suba do akcji a inaczej do spokojnej muzyki kameralnej. jak nie wierzysz to zapraszam do sibie. Zapuścimy film a po nim jakiś mały skład jazzowy i sam się przekonasz w czym rzecz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
No dobry pomysł.
Podaj cenę. Zobaczymy czy wyjdzie Cię to taniej niż DD.
I poszukaj jeszcze info ile taka elektronika ma wiatraków, ile generuje szumu.
No chyba że będziesz nią sterował kinem z innego pomieszczenia.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No i wtedy taka szafa z jbl-ami i to jeszcze w 200mkw ma sens.
natomiast jak ją podepniesz do wzmacniaczyka i to jeszcze sterowanego z pre amplitunera, na 30mkw. to będzie tragedia.
Zmiany trybu w serii DD używam na co dzień.
Bardzo przdatne. Naprawdę inaczej się ustawia suba do akcji a inaczej do spokojnej muzyki kameralnej. jak nie wierzysz to zapraszam do sibie. Zapuścimy film a po nim jakiś mały skład jazzowy i sam się przekonasz w czym rzecz.

Dokładnie tak jak piszesz DD jest naprawdę bardzo dobrym subem i nie chodzi o moc że będą inne które go przewyższa tylko o jakość dźwięku jaki jest wydobywany z tego suba i jego kontrola. Ja słyszałem jak dwie 18 chodza na raz w pomieszczeniu 50 m moze nawet bylo 60 m to co pisalem w innym watku i naprawde byl szal.. 15 DD sluchalem na okolo 35 m i tez bylo rewelacyjnie. Mysle ze Ty jestes w tej dobrej sytuacji bo masz 30 m dedykowane pomieszczenie i masz 12 i jesli Tobie to wystarcza, a lubisz moc :) i do tego z odpowiednia jakoscia basik i kontrolowany to mysle ze 12 DD na 30 m to świat i ludzie... Ale to Ty musisz potwierdzic..
 
D

Deleted member 121090

Guest
U mnie DD12 gra na może 20% możliwości.
A i tak wygłuszałem już lampy, obrazy na ścianach i jeszcze by się mi przydało okno balkonowe wygłuszyć, wyregulować.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
A ja sie obawiam że DD 18+ i basu bedzie mało w pomieszczeniu.Ktoś ma 2 Sub 15 Paradigma i mu mało i chce kupić 3, mi zreszta tez mało...
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ty się przestań obawiać a zacznij wreszcie jakiś zacnych konstrukcji słuchać.
Łatwiej się wtedy rozmawia.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Nie ma gdzie.i to się nie zmieni.Co byście wybrali. Velodyne DD18+ czy Paradigm SUB 2 ??Ciekawe jak grają te konstrukcje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
No i teoretycznych dywagacji ciąg dalszy.
Trochę mnie to śmieszy.
Możesz też założyć temat, czy wolicie kupić posiadłość na Karaibach czy na Florydzie.
 
Do góry