Subwoofer Estradowy vs. Subwoofer Domowy

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego za dużo teoretyzujesz,tak mi się wydaje, Tak jak HQ 150 Ci napisal zacznij sluchać , a nie mów że się nie da, bo da się tylko trzeba mieć chęci.. ja żebym odsłuchał Velodyna spl jechałem raz do Łodzi, a drugi raz do Gdańska - dało sie dalo. Ale trzeba chcieć... A Ty cały czas piszesz w sensie co Tobie się wydaje.. Napisal Ci Kolega ze ma DD12 i 30 m pomieszczenie dedykowane do Kina i spokojnie mu wystarcza DD12, ja Ci napisałem że sluchałem w 35 m salonie dd 15 i też było nadmiar mocy, słuchalem też na 50 m może nawet było około 60 m i dwa DD 18 i był taki czad że w zyciu mało kto taki system jak ja miałem przyjemność odsłuchać będzie mogł mieć przyjemność na własne uszy to usłyszeć. Na co dzień mam spl 1200 na 25 m i tez zapas mocy jest duży. A Ty ciągle co by było jakby było...
Chyba że Ty lubisz np Paradigma i jesteś tak nastawiony bardziej na te firmę to co innego, ale obiektywnie patrząc żeby byc pewnym trzeba to porównać ze soba. Ja porównywałem kilka subów między innymi paradigma sub studio 12 który w tym czasie co ja kupowałem byl tańszy o 1000 zl plus większy rabat bym na niego uzyskał, a pomimo tego wybrałem droższego velodyna.. Co nei oznacza że np Ty byś tak zrobił.
Do tego dochodzi fakt i w Polpaku o tym wiedzą że jest taki problem z subami Paradigma że możesz wyjąc powiedzmy 3-4 szt, z pudla i każdy bedzie grał inaczej- nie wiedzą czemu tak jest... ale tak jest i sam bylem świadkiem jak jeden z klientów tak właśnie otwieral 2 szt i każdy inaczej gral...
Co nie oznacza że Paradigmy to są słabe suby dla mnie spoko ale osobiście wolę Velodyna albo Rela..
A z ciekawości ile masz metrowy pokój że Tobie tak brakuje tego basu przy Twoim subie ??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robertuss

Active member
Bez reklam
Skończę te teorie i tyle.I nie wierzę już nikomu kto się rajcuje jakimś tam basem bo dla mnie to będzie słabe.Jak widać co mam w sygnaturze napisane i to mnie nie zwala z nóg , może za cicho słucham ??Zapoznałem kolegę z innego forum.Już pisałem ma 2 sztuki też takiego jak ja.Mało mu !!! pokój 12m kwadratowy.Zastanawia się czy nie kupić Rela Gibraltar na tył :) pomyślałem sobie chory jakiś.Nie nie chory , ten typ tak ma;) Nie wskazujmy lidera bo ci trzej gracze top3 najlepszych producentów na świecie.Sprzedawca z doświadczeniem także mi to powiedział.REL,VELODYNE,PARADIGM. Tutaj na forum był człowiek o nazwie THX co miał starą wersję Velodyne DD 18.Sprzęt kozacki miał coś ucichł.JA mam powierzchnię pokoju 24metry.

PS taka ciekawostka jak mi powiedział sprzedawca.Wykończenie Paradigma a Velodyne to Paradigm 3klasy wyżej .Kilku ludzi na forach zagranicznych miny miało skrzywione gdy się okazuje że Velodyne made in China
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
A propos subwooferów. Pozwolę sobie tutaj opisać własne doświadczenia w tym temacie, ale nieco z innej strony. Mój woofer to własnoręcznie wykonana konstrukcja DIY. Co prawda nie dokończony, ale całkowicie sprawny akustycznie. Dokonałem jego porównania z pożyczonym od kolegi JBL-em E250. Okazało się, że mój DIY zabrzmiał zdecydowanie lepiej w muzyce, niż JBL. W kinie z kolei, było na odwrót. Bas z E250 był znacznie „mocniejszy” niż z mojej konstrukcji. Musicie wiedzieć, że nie mam problemów, by wziąć do ręki wkrętak i sprawdzić, „kto w środku korbą kręci”. Nie inaczej było i tym razem (kolega o tym wie). To co zobaczyłem, to konsternacja i niedowierzanie. Zero jakiegokolwiek wytłumienia! :shock: Dla tego jego „brzmienie” (czyt. dudnienie) w kinie, mogło się podobać. Ponieważ konstrukcja ma potencjał to gdyby był mój, wziąłbym się za niego. To tak odnośnie teorii i praktyki, oraz porównań - sub a sub. :)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Też Amerykanie się w nim lubują.Taka Tuba wysoka jest.?Zależy jaki model.On mi nie podchodzi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Skończę te teorie i tyle.I nie wierzę już nikomu kto się rajcuje jakimś tam basem bo dla mnie to będzie słabe.Jak widać co mam w sygnaturze napisane i to mnie nie zwala z nóg , może za cicho słucham ??Zapoznałem kolegę z innego forum.Już pisałem ma 2 sztuki też takiego jak ja.Mało mu !!! pokój 12m kwadratowy.Zastanawia się czy nie kupić Rela Gibraltar na tył :) pomyślałem sobie chory jakiś.Nie nie chory , ten typ tak ma;) Nie wskazujmy lidera bo ci trzej gracze top3 najlepszych producentów na świecie.Sprzedawca z doświadczeniem także mi to powiedział.REL,VELODYNE,PARADIGM. Tutaj na forum był człowiek o nazwie THX co miał starą wersję Velodyne DD 18.Sprzęt kozacki miał coś ucichł.JA mam powierzchnię pokoju 24metry.

PS taka ciekawostka jak mi powiedział sprzedawca.Wykończenie Paradigma a Velodyne to Paradigm 3klasy wyżej .Kilku ludzi na forach zagranicznych miny miało skrzywione gdy się okazuje że Velodyne made in China


Hej najlepiej sobie wierzyć :), ale jedno jest pewne Ten Twój Kolega jeśli naprawdę ma dwa suby pardigma i na 12 m to albo jest głuchy albo coś ma nie tak z sobą, że mu mało jest basu.. Tobie również na 24 m z subem Paradigma 15 nie powinieneś czuć mało basu, albo coś masz źle ustawione albo za cicho słuchasz, bo np mieszkasz w bloku i wiadomo ze względu na sąsiadów ciszej oglądasz filmy.. inaczej nie ma szansy żebys czul malo basu..
Co do tego gdzie jest robiony Velodyne to nie ma to znaczenia Kolego i dziękujmy że tam jest fabryka, w przeciwnym wypadku kogo byłoby stać żeby kupić suby velodyne robione np w Anglii czy w USA.. Jeśli chodzi o fornir w Paradigmie jest sredni i tak to nalezy okreslić ( a jak widzisz mam sam kolumny Paradigma więc powinienem wychwalać ale zawsze pisze szczerze, jest średni ) patrzac np na fornir w MA w serii choćby GX a już nie wspomnę o platinum to Paradigm jeszcze troszkę musi podszkolić się jeśli chodzi o fornir i jego jakość.. A już nie wspomnę o naprawdę firmach topowych kolumnach jak sonus faber czy Pro Ac i wiele wiele innych...
A Jeśli chodzi o Chiny to już była kiedyś mowa o pradigmie i fabryce w Chinach ale jakoś umilkło ale wczesniej czy później jak będą chcieli sie liczyć jeszcze bardziej na rynku przeniosą gdzieś fabrykę na 100% - ale nie oznacza że będzie to tragedia..
Popatrz choćby na nasze amplitunery - kiedyś topowe klocki Onkyo były robione w Japonii , teraz Malezja i czy coś sa gorsze - to mój trzeci amplituner onkyo i żaden jeszcze mi się nie rozwalił, a jeden mam w sypialni już będzie ze 7 lat i jeszcze gra jak diabli i tez robiony w Malezji.. Jak jest dobra kontrola jakości to może coś być robione i Wietnamie i będzie dobrze, a jak coś będzie olewane to i w fabryce w Anglii może być awaryjne...
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Ok średni fornir w Paradigm ty tak uważasz bo miałeś porównanie.To jaki fornir będzie miał Velodyne??Tandetny za full kasy....Wierze w to co mówił mi sprzedawca ze paradigm hmm 2 lub 3 klasy lepiej wykonany.Dla mnie osobiście wykończenie jest fantastyczne.Jak może być jeszcze lepiej??hmm B&W lakierowane są podobno jak Ferrari..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jest duża ilość firm gdzie fornir jest dużo lepszy jak w Pradigmie. Mam w domu te kolumny to dobrze wiem jak to wygląda.. szkoda że nie jesteś z wawy bo byśmy poszli do kilka salonów i bym Ci pokazał co to jest fornir..Po prostu nie widziałeś dobrych drogich kolumn i dlatego mając Paradigma wydaje Ci się że to jest wykończenie lux... ale do luxu to naprawdę daleko.. i zauważ że mam kolumny paradigma więc musiałbym być idiotą żeby nie do końca dobrze mówić o swojej marce - prawda? Taka jest prawda KOlego- jak będziesz kiedyś w wawie to daj znac na priv zabiorę Cie do kilku sklepów zobaczysz co znaczy fornir.. :) A miałem w domu taki jak Twój sub tylko 12 - czarny metalik( fortepianowy) jak ja to mówię i mam Velodyna SPL czarny metalik i jak dla mnie to specjalnie jeden od drugiego niczym się nie różnią jeśli chodzi o fornir. Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dokładnie jak napisali koledzy, musisz gdzieś odsłuchać i wtedy możemy coś więcej powiedzieć w którą iść stronę lub co wybrać. Z tego co widzę jesteś z Lublina, i nie wierzę że w samym mieście czy jego okolicach brak salonu w którym możesz posłuchać różnych sprzętów? Mając do wydania taką kasę osobiście bym wolał stracić te 200zł na benzynę niż brać suba w ciemno. Co do ilości basu to mamy tutaj z większością kolegów chyba ciut inne preferencje. Dla mnie cały system musi współgrać i nic nie powinno dominować, a przy mocniejszych scenach w filmie bas również potrafi przywalić. Dla mnie bezsensowna łupanina, że wszystko się trzęsie nie ma nic wspólnego z poprawną kalibracją. Do 12 mkw jak ten kolega wstawił 2 x Paradigm o mocy RMS 1700W i mysli o trzecim, to nie chcąc nikogo obrażać, ale jest z Nim coś nie halo:blagam: Dziwię się że ma jeszcze miejsce gdzie piwo postawić. Poprawnie skalibrowanego suba nie powinno byś "czuć" w systemie, a po jego wyłączeniu dopiero powinien być odczuwalny brak. No, ale są gusta i guściki.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie jak napisali koledzy, musisz gdzieś odsłuchać i wtedy możemy coś więcej powiedzieć w którą iść stronę lub co wybrać. Z tego co widzę jesteś z Lublina, i nie wierzę że w samym mieście czy jego okolicach brak salonu w którym możesz posłuchać różnych sprzętów? Mając do wydania taką kasę osobiście bym wolał stracić te 200zł na benzynę niż brać suba w ciemno. Co do ilości basu to mamy tutaj z większością kolegów chyba ciut inne preferencje. Dla mnie cały system musi współgrać i nic nie powinno dominować, a przy mocniejszych scenach w filmie bas również potrafi przywalić. Dla mnie bezsensowna łupanina, że wszystko się trzęsie nie ma nic wspólnego z poprawną kalibracją. Do 12 mkw jak ten kolega wstawił 2 x Paradigm o mocy RMS 1700W i mysli o trzecim, to nie chcąc nikogo obrażać, ale jest z Nim coś nie halo:blagam: Dziwię się że ma jeszcze miejsce gdzie piwo postawić. Poprawnie skalibrowanego suba nie powinno byś "czuć" w systemie, a po jego wyłączeniu dopiero powinien być odczuwalny brak. No, ale są gusta i guściki.

Dokladnie Kolego - dobry bas nie ma nic wspólnego z jego ilością i mocą- a odnośnie tamtego Kolegi co na 12 m ma dwa suby P 15 to szkoda słów bo nie bardzo potrafię nawet uwierzyć że na 12 m ktoś postawił dwa takie suby, a już nie wspomnę że jeszcze mu brakuje basu. Czołg powinien sobie kupić wtedy miałby odpowiedni bas po wystrzale.. i na pewno nie zabrakłoby go na tych 12 m..
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Pewnie chodzi o to co pisałeś lolek.Że nie mogę konkretnie rozgłosić.I tak na subie jest 50% rozkręcenia.W ampitunerze ustawione -3 subwoofers.Ale jeśli był by kiedyś zbytek kasiorki kto wie czy druga sztuka nie wyląduje.Wżyciu trzeba sprawdzać doświadczać jak sie ma możliwości.Mając większe o duzo wieksze finanse hmm co tam wypożyczę sobie DD18+ i SUB2 i potestuję.I w tedy bym wyłowił lidera bez żadnych tam teori jakie tu wypowiadam.Najczęściej suby testują na Filmie WOJA ŚWIATÓW bardzo dobra ściezka dzwiękowa.Statek obcych wychodzi z pod ziemi:)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz filmów do testów jest bardzo dużo jest z czego wybierać, a co do suba to ja na Twoim miejscu już nic bym nie kupował skoro i tak nie możesz dać głośniej bo wiadomo że sąsiedzi zaraz zadzwonią tam gdzie trzeba.. szkoda kasy Kolego. Ja mam kilku znajomych co mają suba velodyna EQ- max 10, 12 czy też wcześniejsze wersje tego suba i daja na 20-25 m czadu, a Ty masz mocniejszy sub więc nie powinno Ci brakować suba w zadnym wypadku.. Więc jeśli nie możesz pogłośnić to naprawdę to co masz to naprawdę dobry sub i szkoda kasy na drugi czy też coś lepszego- przynajmniej ja bym tak zrobił... Jak w dzień masz możliwość obejrzenia filmu to podgłoś suba i amplituner, a w dzień już mniej rygorystyczne są przepisy odnośnie zakłócania ciszy w blokach.. choć ja i w dzień miałam troszkę wożenia się z ochroną bo sąsiedzi dzwonili... Ale tak jak mówię ja miałem na testach P suba 12 i nie brakowało ten sam metraż, więc u Ciebie tym bardziej powinno być lepiej..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
1000watt i politura

20113215535559494.jpg
 

robertuss

Active member
Bez reklam
W basowej branży nie można zapomnieć o

EarthQuake SuperNova MKVI-15Piano .Znajduje się w drugiej trójce najlepszych producentów subwooferów.(słowa sprzedawcy)

  • 1200 watts dynamic power
  • 600 watts continuous power


Skrzynia bez polotu.Więcej wyobrażni miał Paradigm.Velodyne skopiował styl i półkoliste boki.

6597166523680121659.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry