Jaki SUB? do Onkyo 616 + Quadral Quintas 5000

Jozaf

New member
Witam,

Zestaw jak w tytule, brakuje miłego i ciepłego basu - QQ5000 basu mogą dać dość sporo ale nie jest to to, co miałem choćby przy zestawie komputerowców Creative G550 - gdzie pomimo ceny zestawu ( kilka lat temu w okolicy 700PLN ) bas w filmach i muzyce był naprawdę przyjemny.

W wypadku mojego zestawu zakładam, że subwoofer powinien załatwić sprawę.

załączam rzut pokoju, jest "strefa odsłuchowa" (ok. 7m2) + część kuchenno jadalna.

Nie zależy mi tak bardzo na filmach, ale na muzyce, brak jest "głębi" dźwięku. Z kolei jak odkręcę głośność na 50% + to ciężko wytrzymać i wszystkiego jest już za dużo i za głośno.

Proszę o uwagi bardziej doświadczonych użytkowników, na rzucie zamieściłem gdzie chciałbym umieścić suba. Cenowo chciałbym zamknąć się w 1000PLN.
Myślałem np. o czymś takim : MAGNAT SUPREME SUB 302



Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!
 

Attachments

  • IMG_20140724_224743.JPG
    IMG_20140724_224743.JPG
    609,6 KB · Wyś: 154

jaco.37

Member
Bez reklam
Póki nie kupisz suba do słuchania muzyki wyłącz sobie funkcje Audyssey, i załącz sobie Dynamic EQ,zobacz wtedy sobie czy Ci lepiej pasuje.Pózniej sobie ewentualnie dopasuj bas i treble.
 

Jozaf

New member
Tak, mam wyłączony Audyssey, dynamicEQ włączony, testowałem również DynamicVOl, bass i treble mam na 0, nie chodzi o to, że brak basu - tylko, że nie jest on tak przyjemny i miękki, a czasami wręcz "chamski".

Głównie chciałbym się dowiedzieć czy właśnie w tym celu powinienem pomyśleć o subie, aby taki efekt uzyskać. Np. nawet przy cichym słuchaniu była przyjemna głębia dźwięku.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Doskonale Cie rozumiem, moje głośniki przy PC grają dokłądnie tak, jak to opisujesz. Piękny, soczysty miły dla ucha dzwięk. Rozpływam się od 2 lat przy tych dzwiękach. Natomiast pamiętam jak miałem kiedyś w salonie zestaw Jamo, niby większe, mocniejsze skrzynki, a dzwięk był (w porównaniu) płaski i bez wyrazu. Żaden sub nie pomógł, a też przechodziłem tą drogę.
Nie wiem jak będzie w Twoim przypadku, ale postaraj się wypożyczyć suba, myślę jednak że powinieneś zastanowić sie nad zmianą kolumn, na coś mniejszego, nie z polecenia, a z odsłuchu.
 

Jozaf

New member
Wybór zmierza ku KEF SUB PSW 1000.2 lub REL T5, nadmienię, że Kefa mogę mieć w bardzo przyjemnej cenie jako używany poodsłuchowy w jednym z salonów audio.

Jakie opinie?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wybór zmierza ku KEF SUB PSW 1000.2 lub REL T5, nadmienię, że Kefa mogę mieć w bardzo przyjemnej cenie jako używany poodsłuchowy w jednym z salonów audio.

Jakie opinie?

Nie słuchałem tego KEF, ale z tego co widzę to konstrukcja BR. Musisz gdzieś go posłuchać i sprawdzić czy nie gubi się przy szybszych bitach.
 

Jozaf

New member
Dziękuję za odpowiedzi, wszyscy bardzo pozytywnie wypowiadają się o T5, choć np. w owym salonie w Krakowie twierdzą, że ten KEF bije na głowę T5 i jest to inna półka - choćby jeżeli chodzi o budowę głośnika, - cewkę itp.

Nie chciałbym tak bardzo wchodzić w temat budowy suba etc. ma po prostu dobrze grać również przy stereo. @blackninja - może coś używanego? Preferowałbym tak do 1000PLN.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Wiesz w sklepie w/g mnie najlepiej samemu posłuchać sprzętu, a nie... :)

Jak czytałem to BN miał jakąś wyprzedaż subów tannoya między innymi TS801.
 
Do góry