Nagłośnienie salonu 17.5m2 do 3000zł

Clear

New member
Witam, od jakiegoś czasu myślę nad dobrym nagłośnieniem mojego saloniku o powierzchni 17.5m2 (4.32m x 4.07m), żeby słuchać sobie muzyki i oglądać filmów z TV. Dotychczas za zestaw audio robiła wieża stereo Philips FW-C355, która ma już ponad 10 lat, ale nadal gra dobrze. Podłączona jest ona pod wejście słuchawkowe do TV (Sony KDL-42W655A). Jednak to mi nie wystarcza, bas nie jest najwyższych lotów, nawet gdy postawie głośniki przy ścianie to przy większej głośności brakuje mi basu. Skłaniałbym się ogólnie ku zestawowi amplituner/wzmacniacz + 2 kolumny stereo, raczej nie odczuwam jakichś niedogodności w wyniku braku głośnika centralnego oraz głośników tylnych podczas oglądania filmów. Z muzyki słucham najczęściej gatunku trance. Zależy mi na ładnym, miękkim, ale jednocześnie niesłabym basie, nie lubię jak bas jest taki twardy. Również zależy mi na dobrym odwzorowaniu szczegółów dla muzyki, której słucham.

Kwota, jaką dysponuję to 3000zł, co moglibyście mi zaproponować?

Jako, że na razie możliwość wklejania linków na forum mam zablokowaną to przytoczę kilka tytułów muzyki, którą słucham:

1. Sebastian Brandt - 450
2. Fabio XB feat. Christina Novelli - Back to You (Wach Remix)
3. Andrew Bayer vs. Armin van Buuren feat. Emma Hewitt - Forever Is Once Lydian (Armin van Buuren Mashup)
4. Yuri Kane - Right Back
5. Gaia - Aisha
6. I ogólnie audycje Armina Van Buurena - A State Of Trance

Jakbym o czymś jeszcze zapomniał z ważnych informacji to mówcie ;) . Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z niezłych basowo kolumn masz np. Melodika BL 30/40, Klipsch RF 52, Klipsch F20 ( gorsze od RF), Paradigm Monitor Mini lub 7 V.7, coś z Magnat Quantum lub JBL Studio. Oczywiście bas to nie wszystko i nie wiem na ile jesteś osłuchany i jak bardzo cenisz resztę pasma? Ogólnie to najlepiej gdybyś posłuchal w salonach róznych zestawów, bo możliwe że w konfrontacji z wieżą stereo nawet kolumny które uchodzą za wyrównane brzmieniowo miałyby wystarczający basik? Wzmak ma byc nowy czy może byc z dugiej ręki? Pogadaj najpierw z Blackninja, tylko chyba jest na urlopie, w sprawie cen i mozliwości doboru wzmacniacza. Nieraz są wyprzedaże i za dobrą cenę można coś fajnego kupić.
 

Clear

New member
Powiem tak... Nie miałem za bardzo do czynienia z zestawami typu wzmacniacz + kolumny stereo i dosyć ciężko mi jest się wypowiadać na ten temat, można powiedzieć, że jestem laikiem :p . Mogę powiedzieć tyle, że wieża postawiona przy ścianie ma dosyć dobry bas, ale tylko do pewnego poziomu głośności. Powyżej pewnego poziomu głośności bas nie zwiększa się, a ja lubię posłuchać muzyki trochę głośniej. Do tego przy głośnikach przy ścianie wydaje mi się, że reszta tonów jest jakoś przytłumiona i nie gra to tak, jak chciałbym. Początkowo rozglądałem się za głośnikami komputerowymi typu Edifier C3 lub Microlab 7C albo 9C, ale usłyszałem opinie, że zamiast wydawać 1000zł na głośniki (taki miałem wtedy określony budżet na nagłośnienie) to lepiej poszukać zestawu stereo wzmacniacz + dwie kolumny. Pomyślałem sobie, że skoro już miałbym kupować coś takiego to lepiej zwiększyć budżet i mieć w miarę dobry sprzęt grający lepiej od tych komputerowych.

Jeśli miałbym oceniać w skali od 0-10 to wieża gra wg mnie na 5. Siostra miała kiedyś kino domowe 5.1 od Samsunga (nie pamiętam modelu, ale były podobne do modelu HT- THQ22 z tym, że siostry kino domowe miało 4 głośniki podłogowe zamiast 2 podłogowe + 2 małe). To kino grało wtedy dla mnie na ocenę 6.5.

Wzmacniacz najlepiej jakby był nowy, ale często czytam, że nowe nie znaczy lepsze i że można w tej samej cenie dostać używany sprzęt grający lepiej od nowego, więc powiedzmy, że bardziej zależy mi na jakości dźwięku, niż na tym, czy sprzęt nowy czy używany.

Fajnie jakby była możliwość odsłuchu kolumn w jakimś salonie audio we Wrocławiu. Może ktoś akurat stamtąd jest i mógłby mnie pokierować :) .
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Kolumny polecane przez Krzyśka powinny być w Fusic przy Boleslawieckiej, na pewno Melodika, Klipsch, Paradigmy.
Mają tam trochę sprzętu więc może coś jeszcze wpadnie ci w oko/ ucho ;)

Tylko na odsłuch najpierw trzeba się umówić,
 

Clear

New member
Dzięki wielkie, jak będę miał czas to umówię się na odsłuch i posłucham sprzętu. Oczywiście można podłączyć podczas odsłuchu np telefon ze swoją muzyką ;) ? Najgorsze, jak na odsłuchu sprzęt i dźwięk mi się spodoba, a ustawie go u siebie i będzie lipa :D .
Może pomoglibyście mi w ustawieniu wszystkiego tak, aby był jak najlepszy dźwięk oraz najlepiej to wszystko wyglądało (wiem, że to nie forum o wystroju wnętrz, ale chciałbym skorzystać z Waszego doświadczenia na temat Waszych wystrojów i położenia sprzętu w salonach :mrgreen:)? Być może na dźwięk wpływa też coś, o czym nie mam pojęcia :) .

Teraz mój pokój wygląda tak. Na razie TV stoi niestety przed meblościanką na podłodze, bo segment RTV w meblościance jest o wiele za wąski dla mojego TV, więc przemeblowanie konieczne.

r1bG0rw.jpg


Warianty przemeblowania:

1.
u4OqNA8.jpg


2.
JVb8qcE.jpg


3.
PL8o0rN.jpg


4.
IRWY5ee.jpg


Ewentualnie coś innego jakbyście mieli pomysły :p . Mi osobiście pasowałby wariant 3. Po wejściu do pokoju wyglądałoby to mniej więcej tak (zdjęcie zapożyczone z internetu - podglądowe) + u mnie oczywiście kolumny :) :

POfqVnU.jpg
 
Do góry