Jamo S606 problem

marstef

Member
Bez reklam
No znowu pech... Nabyłem Jamo S606 HCS3 i dziś podczas słuchania bass testów usłyszałem, że z głośnika niskotonowego słychać dźwięk jakby coś od spodu dotykało membrany lub jakby na membranę głośnika w pozycji poziomej wrzucić kamyk. Dodam, że mieszkam w bloku i nigdy nie podkręcałem ich mocno. Tu pytanie do Blackninja jak wygląda serwis Jamo ? Sprzęt się wysyła, trochę duże pudło :) A może mogę odkręcić ten głośnik i sprawdzić ? Może to jakiś przewód dotyka membrany ? Poradźcie coś, bo mi ciśnienie skoczyło...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Odkręcić przecież możesz i sprawdzić czy z glośnikiem wszystko ok? Tylko odkręć tak żeby nie uszkodzić farby na wkrętach, bo później w serwisie mogą uznać że coś było grzebane. Masz małe dziecko? Może coś wrzuciło do otworów BR?
 

marstef

Member
Bez reklam
Już robię kolejne podejście do odkręcenia głośnika, jednak fakt uszkodzenia farby na śrubach skutecznie mnie zniechęca. Do BR nic nie mogło się dostać, no chyba że mysz :) Mam chęć dać im trochę popracować na niskich częstotliwościach, ale poczekam z tym do jutra :) Mam sumienie dla sąsiadów. Ciśnienie dalej wysokie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marstef

Member
Bez reklam
Kupiłem w lutym, więc jeszcze na gwarancji. Zakładam najgorsze, ale nie mogę się doszukać info na temat transportu, dlatego ciśnienie dalej wysokie :) Jutro zadzwonie i pewnie coś się wyjaśni.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marstef

Member
Bez reklam
Jak już pisałem, mieszkam w bloku. VSX-923, który to napędza, nie przekroczył -15db przy skali -80db do 12db.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marstef

Member
Bez reklam
Temat na szczęście możemy zamykać. Przez pół godziny katowałem je Basstronicem i sukces :) Zastanawiam się tylko co to było. Stawiam na jakiś paproch który tańczył na tylnym amortyzatorze, albo w między cewką a magnesem. Tylko jak się tam dostał ? :)

Sąsiad odpowiedział na dzień dobry, więc tragedii nie ma :)

Co prawda już nie aktualne, ale może ktoś wie jak wygląda serwis Jamo ? W razie W trzeba odsyłać cały zestaw, uszkodzoną sztukę czy może serwis jest on-site :)
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Nie przesadzajmy z tymi sąsiadami. Cisza nocna rozumiem jak dzieci czy cos to tez mozna stonowac ale nie jestesmy zalezni od ludzi za sciana. Mam napewno wiecej basu niz ty na Jamo i slucham jak mi sie podoba. sasiad nieraz napisze sms ze mozna byloby ciszej w danej chwili i po temacie. klatke dalej ziomek ma altusy 300 bo lubi glosno w dzien i wszyscy sie przyzwyczaili.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marstef

Member
Bez reklam
Trochę racji masz. Nie możemy być zakładnikami we własnym mieszkaniu, mimo że jest to blok. Dzisiaj rano się przełamałem i chyba mi się spodobało :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Borixon

Active member
Bez reklam
Nigdzie nie jest napisane kupujac dobry zestaw kd czy stereo: dla posiadaczy domu w czarnej du.ie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
sasiad nieraz napisze sms ze mozna byloby ciszej w danej chwili i po temacie. klatke dalej ziomek ma altusy 300 bo lubi glosno w dzien i wszyscy sie przyzwyczaili.

Tak to własnie powinno wyglądać. Na dzień dobry wymiana numerów i ew. uwagi przez sms :)
Człowiek nie musiałby się stresować. Dużo też zależy od repertuaru, jak "Didżeje" osiedlowi dobrą mają muzykę, to nie mam nic przeciwko.
 

marstef

Member
Bez reklam
Mieszkam na 4p. Mam tylko 1 sąsiada z boku, graniczy z moją kuchnią i z dołu. Oboje młodzi i póki co chyba wyrozumiali :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marstef

Member
Bez reklam
Tak myślałem, chociaż mógłby być onsite. Całe szczęście, że problem sam się rozwiązał :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marstef

Member
Bez reklam
Tak to własnie powinno wyglądać. Na dzień dobry wymiana numerów i ew. uwagi przez sms :)
Człowiek nie musiałby się stresować. Dużo też zależy od repertuaru, jak "Didżeje" osiedlowi dobrą mają muzykę, to nie mam nic przeciwko.

A co jeśli mają inne gusta niż Twoje ? :) U mnie prawie cały czas leci jakaś ostra techniawka. A ja tylko w tej materii mogę posłuchać DJ Tiesto :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To problem, ale zawsze możesz przejść do kontrataku i odpalić Chopina, może gość zrozumie przekaz :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry