castle knight 4

sepi

New member
Witam
Pokój w jakim miałyby grać ok 16m kw,z PM6005
Obecne iq70 troszke za duże i z ustawień mebli nie mam jak ich rozmieścić,zaś castle mają wylot u dołu podstawy,więc
Miał ktoś do czynienia z tym producentem? Dodam,że cena za jaką mogę je nabyć to 2000zł w tej cenie też jest Focal 714v
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jesteś już wprawionym słuchaczem więc sobie poradzisz na odsłuchu. Sam to musisz ocenić, bo IQ70 to już fajne kolumny.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Castle stara firma, ciekawe czy nadal ma tego samego właściciela.

Monitor Audio jest starsza o rok :)
Z tego co pamiętam najstarszą była Celestion , z istniejących Tannoy (1926) ,Elac (1927)

Wracając do Castle firma przez długi czas była niezależna, jednak została wykupiona przez chiński koncern IAG
 

raffix

New member
sepi, od miesiąca osłuchuję się z castle knight 4. Uważam, że to b.dobre kolumny w swojej kategorii wagowej (a zwłaszcza jeśli mówimy o pułapie 2k zł!). Mogę powiedzieć dużo dobrego o pięknej średnicy (wokale brzmią znakomicie) i niedrażniącej górze (coś, na co osobiście jestem wyjątkowo uczulony). Potrafią zagrać szeroką, ładną sceną. I tylko na basie brakuje nieco ‘wykopu’. Jest ładnie, przyjemnie, nie powiem - ale bez ekscytacji. Za taki stan rzeczy nie winiłbym swojej elektroniki, bo wiem na co stać caspiana. Dość powiedzieć, że po przepięciu na podstawkowce brata xavian mia II było w tym aspekcie dużo, dużo lepiej. Te małe paczuchy rozłożyły knighty na łopatki a przypomnę, że mówimy o basie!
Nie zmienia to jednak faktu, że knight 4 nie dość, że grają to jeszcze wyglądają :) W takiej cenie – bierz w ciemno.
 
Do góry