Sub aktywny do 1000zł.

Vivii

New member
Pomoc z wyborem Suba aktywnego do 1000zł.

Witam przeglądałem trochę historię i niektóre wątki były na tyle stare że postanowiłem odświeżyć.

Jak w temacie szukam subwoofera aktywnego nie przekraczającego ceny 1000zł!
Mam kolumny 5.0 taga tav606 v3, amp onkyo 525 i pokój 16m2. Sub miałby być ogólnie wykorzystywany do wszystkiego. Nie ma to być dzika Vixa ale żeby ładnie grał.

To na czym mi zależy to aby miał funkcje auto on/off.

Wybór zaczynałem od JAMO 210 ale jeszcze rozważałem MAGNAT 301a,302a.

Jakieś propozycje, sugestie?

Z góry dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Vivii

New member
No wyszedł niedawno nowy model taga tsw 120 v2 i on już ma auto on/off. Ale póki co ciężko na niego trafić, dlatego stwierdziłem że rozejrzę się jeszcze za innymi.
 

Vivii

New member
No Rozglądałem się kiedyś za tym Jbl ale ciężko dostać do 1000zł nówkę. po za tym myślę że trochę za znaczek się płaci.
Póki co biorę trzy modele po uwagę:
Magnat 301/302 (bo podobno jak na tak niską cene całkiem niezły sprzęt)
Klipsch rpw10 (bo może mnie mile zaskoczyć i gabaryty mi pasują)
Jamo 360 (bo ma niższe zejście, płynną regulację fazy i design w porównaniu z klipsch :)
 

Vivii

New member
Dobra przekonałeś mnie ;p Podoba mi się ES 150 ale nie ma auto on/off. Więc jeszcze będę brał pod uwagę sp 150 ;p Mam nadzieje że w tym tygodniu uda mi się już podjąć decycję ;)
 

panalgsung

New member
Jeśli ma grać fajnie też w muzyce, a nie tylko kinie to mogę polecić mój ostatni zakup - Wharfedale WH-S10E. To sub zamknięty z 25 cm głośnikiem i mocą 150 W. ja mam go na 21 m.kw., więc na twoich 16 m.kw. powinno być jeszcze mocniej ;)

To chyba nejlepsza propozycja suba do muzyki (w kinie też gra ok) w tej cenie.
 

Vivii

New member
Dzięki za sugestie :) ja bedę głównie wykorzystywał sub do grania, później muzyka i film. Najbardziej się chyba skłaniam do tego KLIPSCH SW350 bo jest w sklepie nieopodal i mogę go wziąć od ręki, ale jeszcze się zastanowie z dwa dni :)
 

Vivii

New member
No juz byłem zdecydowany na tego RPW10 ale w pobliskim sklepie go zabrakło. Poza tym sw350 bardziej mi się podoba i delikatnie niżej schodzi. Uważasz że byłaby jakaś diametralna różnica jeżeli chodzi o jakość basu między tymi dwoma modelami?
 

panalgsung

New member
Kanał LFE to i tak od 120 Hz w dół - więc w kinie nic nie tracisz, a w muzyce resztę odcinasz z reguły na 60-100 Hz, więc nie ma problemu.
 
Do góry