Nowe wharfedale diamond 8.4 ?

T_XX

New member
Krótko opiszę moją sytuację: mam amplituner Denon AVR-1311 który kupiłem jakiś czas temu w zestawie z Eltaxami Universe 5.0. Gra to bardzo słabo, i zastanawiałem się czy sprzedać to w całości, czy może wymienić amplituner lub kolumny. Wczoraj pojechałem z moim Denonem do sklepu gdzie podłączyli mi pod niego właśnie Wharfedale Diamond 8.4, i zagrało to bardzo ładnie. I właśnie mam pytanie co do tych kolumn, ponieważ jest to już chyba model który wyszedł z produkcji, czy warto za nie zapłacić 1000 zł (+ ewentualnie centralny 700 zł) ? W większości sprzętu używam do oglądania filmów (mam jeszcze suba JBL). Ogólnie cena mieści się właśnie w moim budżecie ale jeśli było by warto mogę dołożyć 500-600 zł. Bo np. na Allegro widzę Wharfedale 10.5 za 1400 zł, ale czy są lepsze ? Proszę o pomoc w wyborze.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
700 za centrale ze starej serii to trochę przegięcie. W tym budżecie masz sporo fajnych kolumn do tego pomieszczenia, Wharfedale 10.5, MA MR4, Studio 270, Boston CS260II, Oli RA3, itd...
 

T_XX

New member
No właśnie też tak pomyślałem, że 700 to za dużo, myślę właśnie o serii 10.5, 10.6 lub 10.7 nie wiem tylko którą serię wybrać, chcę, żeby to był zakup na lata, z czasem wymienię też amplituner na wyższy model denona
 

T_XX

New member
poczytałem trochę i doszedłem do wniosku, że bez odsłuchu nie ma co kupować, najbliżej mam do trójmiasta, możecie polecić mi tam jakiś sklep,
i mniej więcej na jakie kolumny głównie zwrócić uwagę w przedziale 2-3 tys. za parę (później chciałbym rozbudować do 5.0)
pokój około 16m kw, 60% filmy, 20% muzyka, 20% konsola,
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Posłuchaj i spamiętaj jak najwięcej, opisz wrażenia na forum i będziemy wiedzieć co jeszcze polecić.
 

T_XX

New member
Sytuacja trochę się zmieniła, a mianowicie szybciej sprzedał się amplituner niż kolumny :), w związku z tym jedzie już do mnie Denon X-2000. Mam też możliwość kupna (wydaje mi się, że w dobrej cenie) JBL Studio 580 - nowe za 2600. Czy te kolumny będą ok do tego amplitunera i mojego pokoju (16m kw ?
 

T_XX

New member
No i zamówione :), powinny dotrzeć na początku tygodnia, jak podłączę dam znać jakie wrażenia. a jeszcze mam pytanie odnośnie kabli, czy warto kupić jakieś trochę lepsze, chodzi mi o głośnikowe i hdmi, jeśli tak to jakie ?
 
Ostatnia edycja:

T_XX

New member
No wszystko już jest :smile:, muszę powiedzieć, że różnica jest bardzo duża, wszystko słychać dużo wyraźniej, do tego przy nawet cichym słuchaniu jest fajny basik, muszę jeszcze poustawiać amplituner, wtedy potestuję dokładnie, ale już teraz jest ok, niestety nie mam porównania z innymi kolumnami, więc za bardzo się nie rozpiszę, najważniejsze, że aż się chce włączyć sprzęt i czegoś posłuchać :smile:, może nawet obejdzie się bez subwoofera, ale to się okaże z czasem. Następny w "kolejce zakupowej" jest głośnik centralny, bo jednak do tv i filmów jest chyba bardzo potrzebny.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
No wszystko już jest :smile:, muszę powiedzieć, że różnica jest bardzo duża, wszystko słychać dużo wyraźniej, do tego przy nawet cichym słuchaniu jest fajny basik, muszę jeszcze poustawiać amplituner, wtedy potestuję dokładnie, ale już teraz jest ok, niestety nie mam porównania z innymi kolumnami, więc za bardzo się nie rozpiszę, najważniejsze, że aż się chce włączyć sprzęt i czegoś posłuchać :smile:, może nawet obejdzie się bez subwoofera, ale to się okaże z czasem. Następny w "kolejce zakupowej" jest głośnik centralny, bo jednak do tv i filmów jest chyba bardzo potrzebny.
. Centralny nie to co chyba jest potrzebny do kina tylko obowiąskowy, bez niego nie można nawet nazwać że ma się pseudo kino heh:)
 
Do góry