Tannoy mercury V4 czy V4i różnice?

marzec

New member
Witam.


Proszę o informacje jaka jest różnica (pomijając dane techniczne) pomiędzy Tannoy v4 a v4i. czy ktoś miał okazje słuchać i porównać. czy warto dopłacić i kupić v4i czy zmiany są tylko kosmetyczne.
Osobiście słuchałem v 4i ,ale to było w Media M. i trudno mi jednoznacznie ocenić.
Jestem właśnie na kupnie tych kolumn (ewentualnie innych, proszę o propozycje ) Będą grały z amplitunerem Yamaha 771.
Amplituner już jest kupiony teraz czeka na kolumny (obecnie gra z kolumnami jamo E 660) pomieszczenie około 25 m muzyka ,film (dlaczego kupiłem Yamaha 771 ? podstawowe kryterium 2xHdmi wyjścia i cena)

Wiem, że do muzyki lepszy byłby amp. lub wzmacniacz stereo ale męczyło mnie ciągłe przełączanie pomiędzy projektorem a tv kabli hdmi, a poza tym przed zakupem wyżej wspomnianego amplitunera posiadałem Yamahę 797 stereo po zmianie na amp. kina dużej różnicy nie widzę (słyszę), ale uczciwie muszę powiedzieć , że amp. yamahy stereofoniczny grał jednak lepiej.
Odsłuchy,odsłuchy,odsłuchy...itd . Zgadzam się ale nie mam na razie takich możliwości , a jeżeli już to muszę wiedzieć czego słuchać i wtedy wybrać się na wycieczkę.

Pozdrawiam ................
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Litera i sugeruje "improwed" czyli ulepszony ,jest to zapewne ulepszona wersja modelu V4 jak bardzo trudno powiedzieć, ale nie sądzę aby była duża
Tannoy to klasyka ,bardzo przyjemny dźwięk dla osób które przedkładają dźwięk nad łomotem
 

marzec

New member
Witam.

Dzięki za informacje też mi się wydaje ,że nie powinno być dużych różnic w obydwu modelach.

Co do samych kolumn to jeszcze raz słuchałem w MM (z ampl. onkyo ) tannoy v4i , klipsch rf-52 i jakiś niższy model klipsch (chba synergy ). Wrażenia ? odniosłem wrażenie ,że tannoy i rf 52 zagrały podobnie, może się mylę, (trzeba brać pod uwagę warunki odsłuchu-kolumny stały obok siebie ,grało radio internetowe)nie potrafię pisać o brzmieniu kolumn, dla mnie obydwa modele grały przyjemnie (cokolwiek to znaczy) ,dużo gorzej brzmiał niższy model klipsch-synergy (bardzo dużo basu i góra mniej szczegółowa )

A wracając do tematu,może jednak ktoś miał możliwość porównania w obydwu modeli Tannoy v4 i v4i
Z góry dziękuje za odpowiedź.
 

realmadryt23

New member
tannoy v4 to moje pierwesz kolumny,ktore milo bede wspominal,pomimo ze podlaczonr byly pod tanie kino domowe marki sony.te kolumny spodobaly mi sie na tyle ze polecilem je znajomemu,a on podpiol je pod zestaw marantza 6005.jak dlamnie zagralo to tak dobrze ,ze taki sam zestaw wysle sobie do polski(mieszkam w londynie).v4i niemialem okazji odsluchiwac ale niewydaje mi sie zeby roznice byly wielkie tymbardziej ze wedlog WHAT HI-FI magazine przegraly one bitwe z QACUSTIC.ceny w uk to 270f a w polsce??dwa razy tyle ,smieszna ta polska .
 

Jethro

New member
Cenowo może i niekiedy śmieszna. Językowo jednak wydaje się stwarzać wyzwanie takiego kalibru, ze próby podołania nie mniejszą śmiesznością skończyć się mogą. Pozostaje życzyć udanych odsłuchów na naszej ziemi.
 

realmadryt23

New member
wiesz co wyjechalem z polski majac 19lat,i mam gdzies polska pisownie I caly ten beznadziejny system ortografi itp.sa wazniejsze sprawy w zyciu niz zastanawianie sie jakie rz uzyc w danym momecie.pozdrowienia z uk
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Cenowo może i niekiedy śmieszna. Językowo jednak wydaje się stwarzać wyzwanie takiego kalibru, ze próby podołania nie mniejszą śmiesznością skończyć się mogą. Pozostaje życzyć udanych odsłuchów na naszej ziemi.
Ciekawe który system emerytalny utrzymuje ich rodziców, a My ten system :)

Dystrybutor o nowszej serii:
"Opierając się na sukcesie najtańszej linii, Szkoci postanowili zaoferować znacznie więcej muzykalności zachowując sugerowane ceny detaliczne i zapewniając tym samym doskonały stosunek ceny do jakości brzmienia.

Kluczem do najwyższej jakości linii Mercury Vi jest całkowicie nowa magnezowo-aluminiowa kopułka głośnika wysokotonowego. Nowy zaawansowany technologicznie stop metali zapewnia zwiększenie modułu skrętnego kopułki, a tym samym spycha spadek reprodukcji najwyższych tonów w ekstremalnie wysokie zakresy. Teraz głośnik wysokotonowy (Wideband) zdolny jest do reprodukcji najwyższych dźwięków aż do 53 kHz i zapewnia wszelkie zalety towarzyszące swobodnemu przetwarzaniu tak wysokich częstotliwości jak szersza scena dźwiękowa i dokładniejsze artykulacja poszczególnych instrumentów. Dźwięk gitary jest pełniejszy i bardziej energiczny, struny grają naturalniejszymi barwami i wytwarzają wspaniałą przestrzeń, a werbel ma szybszy, realistyczny doskonale zdefiniowany atak.

Wewnątrz Merkury Vi, odnajdziemy istotnie zmodernizowane elementy elektroniczne. Należą do nich: powlekane czystym srebrem przewody, czy stosowane w Differential Material Technology™(DMT) tłumienie kondensatorów, które zostały zaprojektowane tak by perfekcyjnie zintegrować nowy metalowy głośnik wysokotonowy ze sztywną i lekką papierową membraną niskośredniotonową. Rezultat to zwiększona gładkość, detaliczność i muzykalność dźwięku w zakresie średnicy i sopranów z głębszą i precyzyjniejszą reprodukcję basu.

Z zewnątrz linia Mercury Vi zachowuje wszystkie walory wizualne swojego poprzednika. Czyste, proste linie, pierścienie przykrywające mocowanie głośników wykonane ze szczotkowanego aluminium, subtelna etykieta firmowa, wykończenie w kolorach sugar maple lub dark walnut pozwolą wtopić się im w wystrój wielu wnętrz.

We wszystkich produktach wchodzących w skład linii Mercury Vi zastosowano zmodyfikowane gniazda głośnikowe, większe i zapewniające lepsze mocowanie przewodów co skutkuje lepszym transferem sygnału sterującego. Flagowy model V4i umieszczono na cokole co znacznie poprawiło jego stabilność i poprawiło reprodukcję basu i precyzję stereofonii."
 

marzec

New member
Ciekawe który system emerytalny utrzymuje ich rodziców, a My ten system . Napisał Baltazar Gąbka

Coś w tym jest, nigdy się nad tym nie zastanawiałem.

Co do opisu Tannoy V4i przez producenta (dystrybutora) jest mi znany, ale czy ktoś słyszał ,żeby o swoich produktach ktoś źle napisał. Wszyscy piszą przeważnie , że jest to najlepsza jakość do oferowanej ceny produktu.
Może ktoś z branży miał możliwość porównania tych kolumn. Przypomnę,że poszukuje kolumn do amplitunera Yamaha rx 771.
 

marzec

New member
Panowie skoro nikt nie odpowiada to zmienię pytanie.

Kto z szanownych kolegów słucha w domu na co dzień kolumn Tannoy V4 lub V4i i dlaczego właśnie te wybrał, między jakimi ewentualnie innymi wybierał. Z jakim wzmacniaczem czy amplitunerem słucha i jakiej muzyki ,było by super.

Napisz o swoich kolumnach ,muzyce, (filmach) jak dużo z was słucha kolumn tannoy.
 

marzec

New member
Witam.
Postanowiłem przypomnieć nieco temat.

Mineło kilka dni i widzę ,że chyba mało ludzi słucha tych kolumn,może jednak jeszcze ktoś się odezwie? Zauważyłem ,że na Forum bardzo duże zainteresowanie jest zawsze wątkiem dotyczącym kolumn M.A. (z całym szacunkiem do ludzi zadowolonych z M.A.) a przecież na pewno jest wiele innych kolumn częsta nie gorszych i dlatego pytam o Tannoy.


Pozdrawiam...
 
Do góry