Jak podłączyć wzmacniacz do aktywnego subwoofera?

tert

New member
Witam.Dostałem w "spadku" zestaw głośnikowy 5.1 z aktywnym subwooferem.Mam stary wzmacniacz 5.1,który nie ma wyjścia oddzielnego na subwoofer tylko od razu wyjścia na głośniki(w tym oczywiście tez wyjscie głośnikowe na subwoofer).Rozumiem,że 5 głośników przednich,tylnych i centralny podłączam bezpośrednio do wzmacniacza,ale jak podłączyć subwoofer???Subwoofer ma własny wzmacniacz do którego włącza sie sygnał za pomoca chinchów(też 5.1).Czy mam z wyjścia głośnikowego wzmacniacza podłączyć sygnał subwoofera przerobionym kablem do chincha w subwooferze?????Czy to się da?Nie chcę nic spalić.Dzięki za sugestie.Pozdr.
P.S.Dlaczego nie podłączę sygnału bezpośrednio do subwoofera?Dlatego,że N-box ma tylko coaxial albo optic którego nie ma "spadkowy" zestaw głośników.
 

Marcin_G

New member
tert napisał:
Mam stary wzmacniacz 5.1,który nie ma wyjścia oddzielnego na subwoofer tylko od razu wyjścia na głośniki(w tym oczywiście tez wyjscie głośnikowe na subwoofer)
Czegoś nie rozumiem, to w końcu jest to wyjście na subwoofer czy też nie?
Jeżeli jest to powinien to być jeden Cinch.
Natomiast jeżeli nie ma, to należałoby chyba podłączyć najpierw wyjścia głośnikowe wzmacniacza z wejściem w subwooferze, a dopiero potem do wyjść subwoofera podpiąć głośniki.
Najlepiej jakbyś jednak zamieścił zdjęcie tyłu zarówno wzmacniacza jak i subwoofera.
 
Do góry