Zestaw 2.0 5000zł

bartu6

New member
Poleci ktoś jakiś zestaw do ok. 5000 zł. Amplituner + głośniki podstawkowe 2.0 (usytuowane raczej blisko ściany, w przyszłości rozbudowa do 5.0).
Muzyka 50% (hip hop, rnb, elektronika, jazz) film 50%.
Pokój 18m2 + 20m2 aneks kuchenny.

Dzięki za wszystkie odp.!
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z amplitunerów Harman avr370, Denon X3000, Marantz 5008, Nad T748. Kolumny Paradigm Mini Monitor v.7, JBL Studio 230, Focal Chorus 706, Klipsch RB-61. Do dynamicznej muzyki te kolumny powinny Ci się spodobać. Wybierz się na odsłuch.

Nie wiem na ile aneks kuchenny wpłynie na akustykę. Bo na 38m2 zdecydowanie lepsze będą podłogówki. Zrób może rysunek pokoju.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Ja bym do tego jeszcze dodal, kazdy wie co :). Zarowno ampki i glosniki tu podane to kawal fajnego sprzetu, tylko isc do sklepu posluchac, wybrac i sie cieszyc.
 

bartu6

New member
Jest potrzeba kupowania tak mocnego amplitunera? Nie wystarczy model niżej jak np. Denon x2000 czy H/K avr 171?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym do tego jeszcze dodal, kazdy wie co :). Zarowno ampki i glosniki tu podane to kawal fajnego sprzetu, tylko isc do sklepu posluchac, wybrac i sie cieszyc.
Czyżby Pioneer? :) Przy tym budżecie VSX-1123. Jeszcze jest Onkyo 828.

Jest potrzeba kupowania tak mocnego amplitunera? Nie wystarczy model niżej jak np. Denon x2000 czy H/K avr 171?

Jest sens. Wyższe modele lepiej grają w stereo. Przede wszystkim kup taki amplituner, który ma pre-out. W przyszłości będziesz mógł podłączyć wzmacniacz.
 
Ostatnia edycja:

bartu6

New member
A mógłby ktoś polecić jakiś zestaw stereozamiast KD. Tak się zastanawiałem, że może lepiej postawić całkowicie na muzykę i z biegiem czasu dokupić amplituner i pozostałe głośniki?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A mógłby ktoś polecić jakiś zestaw stereozamiast KD. Tak się zastanawiałem, że może lepiej postawić całkowicie na muzykę i z biegiem czasu dokupić amplituner i pozostałe głośniki?
Zdecydowanie tak, ale wtedy musiałbyś już kupić wzmak stereo z gniazdem Main In, oraz potem ampli z gniazdem Pre Out.
 

bartu6

New member
Trochę tak, zastanawia mnie tylko jaka jest słyszalna różnica między ampli KD a stereo. Chyba będę celował w ampli z pre-out i potem dokupię najwyżej wzmacniacz. Nie długo wybieram się na odsłuch więc będzie wiadomo co i jak.
 

edi7777

Member
Jest różnica porównywalna do odsłuchu plików mp3 320kbps i flac na dobrych słuchawkach. U mnie szczególnie lepiej zagrały wokale, wysokie instrumenty i gitara. Bas nie specjalnie się zmienia. Porównywałem onkyo 626 i 8050.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przy porównaniu 626 z 8050, różnica będzie kolosalna, ale już przy lepszym ampli, choćby X3000, X4000 vs PMA520 czy PMA720, aż tak źle ampli nie wypadnie, wzmak dalej będzie górą, ale muza z amplitunerów też będzie na bardzo przyzwoitym poziomie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bartu6

New member
Ale to oznacza, że zwykly wzmacniacz za 1000zł gra lepiej niż amplituner za 3000zł?
Mógłby ktoś polecić od razu taką konfiguracje składającą się z wzmacniacza stereo z main-in i amplitunera z pre-out ( bo rozumiem, że w takim wypadku można brać o wiele słabysz ampli do KD?).
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tutaj bym trochę polemizował, bo za 3 tyś można kupić Denona X3000, Marantza Sr5008 i one bardzo dobrze wypadają w stereo.
Spróbuj gdzieś porównać z tanimi wzmacniaczami za ok. 1 tyś. będziesz miał porównanie i odpowiedź.

Jeśli natomiast chodzi o tańszy ampli mający pre-out na fronty to zobacz np. na Marantza 1504, chyba najtańszy z pre-outem, później Yamaha 773/775, jest sporo mocniejsza od 1504.
Choć jak myślisz o ampli+ wzmak, to mocą zbytnio bym się nie przejmował, bo bedziesz ampli wykorzystywał w kinie, a do stereo wykorzystasz wzmak, który zadba o właściwą dawkę mocy dla frontów.
Co do wzmaków to jedne z tańszych ( co nie znaczy gorszych) z main in: Advance Acoustic IX 60 , NAD 316/326 , Pioneer A-50, później NAD 356bee i pewnie koledzy dorzucą jeszcze kilka propozycji ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
henry1979 tylko zwróć uwagę, że AA, NAD mają main in, ale mają spiętą końcówkę z przedwzmacniaczem zworką, więc jakbyś podłączył pod amplituner, a potem chciał posłuchać muzyki na samym wzmacniaczu to musiałbyś odłączyć od amplitunera i spinać zworką więc to też nie takie wygodnie. Oczywiście pozostaje jeszcze opcja aux.
 

bartu6

New member
Trochę mi to zajęło. Po odsłuchach stanęło na Onkyo Tx-8050 + Focal Aria 906.
Dzięki za wszystkie propozycje i rady.
 
Do góry