Zestaw 2.0 5000zł

lubieniebies

New member
Bartu6, a napiszesz coś więcej co Cię skłoniło właśnie do Onkyo? i między czym jeszcze się zastanawiałeś? wszelkie subiektywne odczucia mile widziane:)
 

mors111

Active member
Bez reklam
Przy porównaniu 626 z 8050,różnica będzie kolosalna,

nie do końca się z tym zgodzę

owszem w trybie Direct różnica będzie zauważalna na korzyść 8050 i to sporo , ale po załączeniu ulepszaczy w Onkyo 609 gra bardzo dynamicznie , nawet bardziej niż 8050

kuzyna zakupił ostatnio 8050 + Melodika Bl40 i gra to bardzo ładnie , ale lekko dudni w małym pokoju ( 18m2 , kolumny 30cm od ściany ) u mnie z kolei basu niskiego , jest zdecydowanie więcej


swoją drogą Onkyo 8050 to bardzo dobry wybór
 

bartu6

New member
Bartu6, a napiszesz coś więcej co Cię skłoniło właśnie do Onkyo? i między czym jeszcze się zastanawiałeś? wszelkie subiektywne odczucia mile widziane:)

Zacznę od tego, że zakup musiał być zrobiony w czerwcu a wybrałem się na odsłuchy 27.06, trochę późno!
Zaczęliśmy w zasadzie od TX-8050 i na nim skończyliśmy tylko kolumny się zmieniały. Najpierw MA BX2, które niczym nie zachwyciły. Potem poszły Aria 906 i od razu się spodobało. Zmieniliśmy amplituner na Denona X3000 i przy muzyce takiej jak Hip-hop różnica nie była znacząca, ale gdy poleciało coś spokojniejszego, np. ostatnia płyta Gregorego Portera, Onkyo zagrał o wiele lepiej. I właśnie to jak zagrał Onkyo przy spokojniejszej muzyce zadecydowało o jego zakupie, dodatkowa niższa cena i spełnienie wszystkich oczekiwań co do funkcji sieciowych.

Z ciekawości słuchałem dodatkowo Triangle Comete + Onkyo (fajniejszy bas, ale nie warto było dopłacać) oraz Focal Aria 906 + Naim(nie pamiętam dokładnego modelu, amplituner z cd, cena ok 9000zł)(miłe zaskoczenie, bo wokal był wyraźnie ciekawszy, tylko nie wiem czy do ze względu na odtwarzacz cd czy na sam aplituner bo płyty na Onkyo były puszczane z blu-raya Oppio).

Z pozostałych rzeczy to jakie mogę dodać, to że podmieniliśmy też raz kable na takie, które miały dać więcej "miąższości" i ku zaskoczeniu było słychać różnice! Jednak nie poszedłem w tym kierunku, bo ponad 100zł/m wydało się za dużo.
 

darus75

Member
Trochę tak, zastanawia mnie tylko jaka jest słyszalna różnica między ampli KD a stereo. Chyba będę celował w ampli z pre-out i potem dokupię najwyżej wzmacniacz. Nie długo wybieram się na odsłuch więc będzie wiadomo co i jak.

Różnica jest jak dzień i noc. Na KD po prostu nie ma prawdziwego stereo. Zrezygnowałem definitywnie z KD i postawiłem na stereo, oglądając te kilka filmów w miesiącu szkoda kombinacji a i filmy w stereo ładnie grają.
 

darus75

Member
A mógłby ktoś polecić jakiś zestaw stereozamiast KD. Tak się zastanawiałem, że może lepiej postawić całkowicie na muzykę i z biegiem czasu dokupić amplituner i pozostałe głośniki?

Bardzo dobry pomysł!
Polecam sprzęt z lat 90-tych dostępny na allegro z rynku wtórnego. Porządny wzmak i kompakt np Denon DCD 3000 będą grały lepiej niż nie jeden nowy zestaw za ponad 10 klocków.
 
Do góry