yamaha NS 515F???

kaszub

New member
co myslicie o tych kolumnach?? czy w granicach cenowych 1500 zl dostane jakies lepsze kolumny jako fronty do denona 1507???

a moze lepiej jbl balboa 30?? cena wlasciwi ta sama
 

kaszub

New member
przeszukalem kilka stron i znalazlem takie kolumny w interesujacym mnie przedziale cenowym
Yamaha ns515f
Quadral Quintas 500
jamo e750
JBL northridge e60
jbl balboa 30

ktory z tych zestawow podlaczyc najlepiej do denona???
Acha mam zestaw glosnikow denona sys65ht i raczej chcialbym dokupic tylko fronty wiec pewnie quadrale odpadna bo wystepuja zdaje sie tylko w zestawie. No chyba ze ktos mnie przekona ze lepiej wymienic wszystkie denony na quadrale ( za wyjatkiem suba)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Wiesz, ja bym Cię od razu przekonywał do pełnego zestawu Quadrala, ale co Ty zrobisz z monitorkami od Twojego zestawu?

Najlepsze z wymienionych będą najprawdopodobniej E60.

ArtS :)
 

kaszub

New member
no wlasnie troche szkoda odstawic je do szafy;-(
A w czy m quadrale sa lepsze od jbl??? oczywiscie te konkretne zestawy
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie są lepsze, choć to oczywiście kwestia gustu. Na Twoim miejscu kupiłbym parę Balboa 30 lub E60, choć tutaj lepiej zastanowić się nad E80.

ArtS :)
 

kaszub

New member
Dzieki Arts007 za rady. Sprawdzilem te 3 zestawy i roznia sie nastepujacymi parametrami:

czestotliwosc podzialu, pasmo przenoszenia, moc, skutecznosc

balboa- 600hz-3,5KHz 47hz-20KHz 80/320 90

e60 1KHz-4KHz 40Kz-20KHz 90/360 90

e80 300hz-4KHz 38Hz-20KHz 100/400 91

Moc to rozumiem ale co wynika z 3 pozostalych parametrow????

wpadl Mi w oko jeszcze jeden zestaw jamo s606-co o nim sadzisz???? tylko ze tez -tak jak w quadralach sa bodajze tylko zestawy;-(

Poczytałem troche o tych parametrach-no i wiem troche wiecej. Tylko jednego nie moge wyszukac-czestotliwość podziału???
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Parametry niewiele mówią o dźwięku. Jamo niestety nie znam, więc się nie wypowiem. Używaj edycji, nie dodawaj nowych wypowiedzi bez wyraźnej potrzeby. Połączeyłem Twoje wypowiedzi w jedną.

ArtS :)
 

kaszub

New member
Dzieki arts za odpowiedzi. Interesuja mnie jeszcze glosniki jamo ale moze ktos inny bedzie cos wiedzial na ten temat. pozdrawiam
 

nic

New member
kaszub napisał:
Dzieki arts za odpowiedzi. Interesuja mnie jeszcze glosniki jamo ale moze ktos inny bedzie cos wiedzial na ten temat. pozdrawiam

parametry glosnikow mowia to, co chce przekazac producent. musisz w tym "siedziec" aby nie wdepnac a jedyna rada jest osobisty odsluch. i o ile w przypadku uznanych marek mozna traktowac parametry powaznie, to z tansza klasa bym uwazal. sa glosniki ktore w skrajnych zakresach podanych przez producenta poruszaja sie swobodnie, i sa tez takie ktore balansuja tam nad przepascia. grzebiac w necie i wertujac oferty pewnie nie raz natkniesz sie na cuda techniki za 700 zl kpl ktore parametrami wypadaja lepiej niz zestawy kilkukrotnie drozsze. reasumujac, traktuj je z przymruzeniem oka.
Pzdr
 
Do góry