Zestaw uniwersalny, pokój 17m

edi7777

Member
Witam:) Wymyśliłem sobie, że zmienię swoją starą miniwierzę sony na coś grającego porządniej. Początkowo myślałem o takim zestawie harman kardon 2.1 i do tego jakiś amplituner ale po czytaniu od 3 dni forów internetowych i porównań głośników myślę o zestawie 2.0 z ampli. Na głośniki mam 2000zł i do nich jakiś amplituner dokupię

Myślałem o rf-52 bo kiedyś już czytałem o tych głośnikach i zrobiły na mnie wrażenie jak raz udało mi się ich posłuchać. Jednak są za drogie.

Potem przeczytałem ten test:
Testujemy 10 niedrogich kolumn podłogowych :: AGDlab.pl

i teraz myślę o Dali zensor 5 - na aukcji allegro widzę je czarne w Warszawie za równe 2000zł tylko zastanawiam się czy te kolumny nie będą za małe do mojego pokoju? 17m i sporo mebli. W takim pokoju będą stały jeszcze półtora roku, a potem może trochę większy pokój więc chciałbym żeby się sprawdziły tak do 20m.

Mają służyć do słuchania muzyki, poza tym do filmów i grania na PS3.

Muzyka raczej różna bo np. faithless, duck sauce, red hot chilli peppers, cranberries ale też wolniejsze kawałki jak Natti czy nowa płyta Daddy's Cash - taki przekrój poza metalem i ostrym brzmieniem.

Myślicie, że te Dali zensor 5 będą ok czy raczej szukać czegoś innego?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zensory to dobre kolumny jednak zupełnie inne niż Klipsch RF-52. Klipsch gra bardziej skrajami pas, mocnym dość twardym basem i wyraźnymi wysokimi. Zensory są spokojniejsze i cieplejsze. Powinny się sprawdzić przy muzyce której słuchasz. Jednak na 20m2 lepsze by były Zensor 7, ale już są droższe. Możesz też zwrócić uwagę i odsłuchać Melodikę BL40. Fajne, muzykalne, ciepłe brzmienie z głębokim basem.
 

edi7777

Member
No właśnie myślałem też o roth oli 40 (teraz melodika) bo sporo jest o nich pozytywnych opinii (boję się tylko że sponsorowanych) tylko jakoś dali bardziej mi się podobały, a należę do tych osób które kupują trochę wzrokiem;)

Jeżeli o sam charakter muzyki której w dobrej jakości mogłem do tej pory głównie posłuchać na słuchawkach to zależy mi na przestrzenności dźwięku, mięsistym dobrze kontrolowanym basie i górze która nie kłuje. Średnie lubie raczej jak są takie ani za bardzo wysunięte, ani za bardzo w tle. Czyli po prostu dobre wyrównane brzmienie ale grające z takim wykopem i funem a nie jakby wszystko stłumione.

Nie wiem czy dobrze opisuje o co mi chodzi ale staram się jak mogę:p
 

Henry

Active member
Bez reklam
Posłuchaj Melodiki to przekonasz się czy opinie są sponsorowane;)
W twoim metrażu fajnie sprawdziły by się też Indiany Nota, jeśli jesteś wzrokowcem to wydaje mi się, że jest to sprzęt mogący się podobać, a gra i wygląda zacnie, a do tego ta cena i to za zestaw 5.0:)
Skoro piszesz także o filmach to wydaje mi się, że rozsądniej mieć też kolumny efektowe, ewentualnie w terminie późniejszym także sub. Wszystko oczywiście pod warunkiem, że dobierzesz do tego także ampli KD
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Część opinii jest na pewno sponsorowanych. Ale dotyczy to większości kolumn. Ja mam w domu Oli40 i jestem zadowolony. Są to kolumny do długiego słuchania, nie męczą dźwiękiem. Odsłuchiwałem jakiś czas temu Zensor 7 i też mi się podobały jak brzmią i jeszcze bardziej z wyglądu. Jednak są sporo droższe od BL40. BL40 mają ciut lepszy bas, natomiast może z Zensorach trochę lepsza średnica. Choć nie słuchałem ich w domu tylko w specjalnie przygotowanej sali odsłuchowej więc ciężko obiektywnie porównać. W każdym bądź razie do obu kolumn polecam dość żywą, jaśniejszą elektronikę.
 

edi7777

Member
No właśnie chciałbym gdzieś posłuchać w Łodzi Oli 40 i zensor 5 ale nie bardzo wiem gdzie bo nawet jak gdzieś można je kupić to nie są do odsłuchu podłączone. Z zakupem nie chcę się ociągać i w przyszłym tygodniu chciałbym mieć kolumny u siebie.

Amplituner pewnie też jakoś nie specjalnie później tylko z nim mam problem bo większość modeli jest 5.1 albo 7.1, a chciałbym żeby miał dwa wyjścia hdmi (większość ma 1) więc to odrębny problem trochę.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co kojarzę obu kolumn posłuchasz w salonie w Pabianicach. Zadzwoń umów się na odsłuch. Kasy nie biorą za posłuchanie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Amplituner pewnie też jakoś nie specjalnie później tylko z nim mam problem bo większość modeli jest 5.1 albo 7.1, a chciałbym żeby miał dwa wyjścia hdmi (większość ma 1) więc to odrębny problem trochę.
Z dwoma wyjściami HDMI jest trochę modeli, choćby- Yamaha 773/775, Denon X3000, HK 171, Marantz 6007/6008
Wszystko zależy ile kasy chcesz wydać na ampli
 

edi7777

Member
Jestem po odsłuchach. Najlepiej wpadły Dali Zensor 7 bo 5 brakowało basu. Poza tym spore wrażenie zrobiły na mnie BX5 bo to malutkie kolumny które grały bardzo fajnie tylko jak dla mnie dźwięk był zbyt analityczny jakbym słuchał czegoś co powstało w sterylnym laboratorium. Chciałbym posłuchać z ciekawości Bx6 ale charakter dźwięku mi nie odpowiadał. Najgorzej wypadły Phoebe III które świetnie grały średnica i fatalnie basem - cały czas go brakowało i na każdej elektronice trzeba było dodawać trochę z tego zakresu. Jbl też zagrały średnio. Wszystkich kolumn słuchałem na amplitunerach onkyo i marantz. Zestaw na który się decyduję to albo Onkyo 8050 albo 626 z zensor 7 tyle ze jeszcze kombinuje jak podłączyć projektor, ps3 kablami i komputer przez WiFi/hdmi.

Dla osób które mają podobne rozterki w wyborze sprzętu napisze tylko że nie uda się wybrać w ciemno bo często widziałem takie posty na forach w stylu "zdaje się na doświadczonych użytkowników" - w odsłuchu są spore różnice między kolumnami i jednym się one spodobają innym nie.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Bardzo fajnie że podzieliłeś się z Nami wrażeniami z odsłuchu. Musisz też brak poprawkę na swój pokój, bo to co w większym salonie mogło mieć niedostatki basu, w Twoim pokoju może już brzmieć bardzo dobrze. Co do BX 5/6, to dla mnie brzmiały detalicznie ale nie aż tak, żeby cokolwiek przeszkadzało. A te kolumny były wygrzane, bo jak nie to mogły właśnie grać w ten sposób?
 

edi7777

Member
Słuchałem tych samych utworów z płyty The Best of Lenny Kravitz, kilka utworów U2 z the Best of 1980-90, kilka Faithless, 2 utwory Enigmy, 2 Pink Floyd, kilka utworów k-pop z internetu bo takiej muzyki słucha moja druga połówka i myślę że dobrze można na nich charakter basu wysłuchać i jeszcze kilka utworów z takiej muzyki współczesnej nagranych w mp3 320kbps żeby sprawdzić jak sobie radzą kolumny z trochę gorszą jakością źródła bo kiedyś wkurzały mnie słuchawki sennheiser hd600 na których mogłem słuchać tylko w formatach bezstratnych bo na mp3 320kbps juz było dość wyraźnie słychać spadek jakości. Wiadomo jak to potem jest jak moja kobieta będzie sobie chciała puścić głośno jakiś filmik na YouTube z k-popu to nie chce żeby mi uszy zaczęły krwawić;)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
 

edi7777

Member
Dzięki Blackninja miałem zestaw u siebie już przed weekendem majowym razem z zarobionymi bananami na kablach qe4155. Ostatecznie zdecydowałem się na Onkyo 8050. Ceny za głośniki i ampli nie do przebicia przez sklepy internetowe czy inne źródła - na odsłuchu te same głośniki i ampli wyszłyby mnie o ponad tysiąc złoty więcej więc moja radość się nie kończy tylko na słuchaniu;)

Odnośnie samego dźwięku to jak zestaw gra nie potrafię przestać się uśmiechać. Jest to dla mnie nowe doznanie po mini wieżach i głośnikach które wcześniej miałem okazje słuchać. Do tego estetyka kolumn bardzo mi pasuje przez co jeszcze bardziej mam ochotę ich używać.

Mam jeszcze 2 zagwozdki z którymi może potrafilibyście mi pomóc.
1. Gdzie rejestruje się głośniki żeby uzyskać 5 lat gwarancji? Na stronie Dali nie widzę żadnego odnośnika ani wzmianek o tej rejestracji...

2. Jednym ze źródeł jest laptop po wifi - sprawdziłem i jakość dźwięku jest znacznie lepsza przez wifi niż po kablu (pewnie przez ominięcie wbudowanej karty dźwiękowej). Używam programu foobar2000 do odtwarzania flac i nie wiem jak go skonfigurować tak żeby z poziomu programu można było streamować muzykę. W tej chwili działa to tak że muszę na amplitunerze wybierać sobie piosenki z serwera. Udało mi się prawidłowo ustawić wszystko w WMP ale z foobarem mam problem a wolę jednak ten drugi program. Przydałaby mi się bardzo jakiś link do instrukcji jak to poustawiać w tym programie.

Jeszcze raz dziękuję Blackninja za tak sprawną transakcję i bezkonkurencyjną ofertę:)
 

nizurg

New member
Witam, jestem bardziej czytającym niż piszącym ze względu na zbyt mała wiedzę, jednak mam nadzieję na wsparcie szacownego grona forumowiczów.
Przymierzam się do wymiany głośników 5.0 M-Audio (kosztowały 1000pln za komplet więc bez szału). Jestem posiadaczem starego, jednak uważam że solidnego ampka Onkyo TX-SR502 i jak na razie chciałbym przy nim pozostać. Odsłuch to muzyka/filmy 50/50%. Muzyka różnorodna - od poważnej/klasycznej po rozrywkową (pop, rock, metal, elektroniczna). Nieprzekraczalny limit cenowy - 3500pln/komplet 5.0. Subwoofer zakupiony niedawno - nie zamierzam zmieniać.
Pokój 18m2, między przodami 4m odstępu. Prośba o propozycje.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W tej kwocie masz spory wybór, jedynie kwestia czy brać wieksze kolumny czy mniejsze?, bo na 18mkw równie dobrze mogą się spisać te o oczko niżej jak i wyżej. Po prostu kwestia akustyki. Zobacz Monitor Audio MR4/6, może przy dobrym upuście BX5, Dali Zensor 5/7, Melodika BL 30/40, Klipsch F20, JBL Studio 270/280, Taga Platinum F60/80, KEF C5/7.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dorzuć jeszcze do listy- Indiana Line Nota, Boston Acoustics A250, może też przypadną do gustu, a na twoim metrażu mogą się fajnie sprawdzić.
 
Do góry