Zestaw uniwersalny, pokój 17m

zbyniu4

New member
Tak myślę, że warto sprawdzić Indiana Line Nota. Grają przyjemnie z gracją, basik schodzi dosyć nisko i co najważniejsze ( jak dla mnie ) nie jest agresywny. Kolumny nie są wielkie ale dają radę. Ważna też może być kwestia-bass refleks z przodu.
 

nizurg

New member
Witam, jestem bardziej czytającym niż piszącym ze względu na zbyt mała wiedzę, jednak mam nadzieję na wsparcie szacownego grona forumowiczów.
Przymierzam się do wymiany głośników 5.0 M-Audio (kosztowały 1000pln za komplet więc bez szału). Jestem posiadaczem starego, jednak uważam że solidnego ampka Onkyo TX-SR502 i jak na razie chciałbym przy nim pozostać. Odsłuch to muzyka/filmy 50/50%. Muzyka różnorodna - od poważnej/klasycznej po rozrywkową (pop, rock, metal, elektroniczna). Nieprzekraczalny limit cenowy - 3500pln/komplet 5.0. Subwoofer zakupiony niedawno - nie zamierzam zmieniać.
Pokój 18m2, między przodami 4m odstępu. Prośba o propozycje.

Dzięki piękne za podpowiedź, zastanawiałem się nad Boston 250, nad Indiana Line Nota na pewno się jeszcze zastanowię.
Jednak przyszła mi do głowy jeszcze jedna ewentualność. Gdybym swoje fronty wrzucił na tyły, a pieniądze (3500PLN)zainwestował na fronty i ewentualnie centralny ale niekoniecznie (w tej chwili centralny jest cienki jak żeberko bakterii), tyły zawsze można wymienić z czasem, KD i tak będzie dawało radę a stereo będzie (tak myślę) za te pieniądze lepszej jakości. Ograniczeniem dla mnie jest jednak pomieszczenie - nie mogę frontów wystawić metr do przodu - prędzej 10cm. Jakieś propozycje? Czytając forum zwróciłem uwagę na różne modele DALI, Klipsch, JBL.
Dzięki raz jeszcze
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak masz możliwość to posłuchaj tych propozycji, bo za 3,5 k można dostać już fajne kolumny i może nie będziesz miał już potrzeby takich "kombinacji", choć sam pomysł jak najbardziej ok, bo z czasem będziesz mógł wymienić tylne, co już tak wielkim wydatkiem nie będzie ;) a skompletujesz zacny zestaw
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja bym pomyslał jeszcze o wymianie amplitunera. To seria 5xx, więc taki zupełny średniak w dzisiejszej cenie ok. 1600zł, więc nie ma sensu kupowanie samych frontów i centrala za 3,5k, bo i tak na tym sprzęcie z tych kolumn wszystkiego nie wyciśniesz. Chyba że kiedyś byś planował kupno wyższej klasy amplitunera lub wzmacniacza stereo? Na dzień dzisiejszy uważam że te 3,5k na kolumny to wystarczająca kwota. Dodatkowo fajnie żeby można było oglądać film z dźwiękiem HD, bo Ty jedynie możesz w zwykłym DTS czy DD.
 

nizurg

New member
Amplituner/amplituner + wzmacniacz (zależy od zasobności portfela) mam zamiar zakupić w przyszłym roku. Też bym się skłaniał ku Onkyo. Jednak od czegoś trzeba zacząć, a kolumny zdecydowanie są najsłabszym ogniwem.
 
Do góry