Pomoc w zmianie kolumn (YAMAHA NS-F700, Paradigm seismic 110 vs KEF XQ60B)

hp13

New member
Witam,
już raz korzystałem z Waszej pomocy w wyborze sprzętu audio i teraz ponownie przychodzi ten czas w którym pomoc osób "bardziej zorientowanych w temacie" była by bardzo mile widziana.

Może zacznę od początku.
W tej chwili posiadam taki zlepek:

Amplituner:
ONKYO TX-SR607 (najważniejsze dane: "Amplituner wyposażony jest w siedem wydajnych prądowo wzmacniaczy o mocy 140W/6 Ω każdy"

Kolumny front:
Monitory KEF IQ30 (8Ω 15-120W)

Kolumny tylne:
także KEF z serii C (8Ω 10-100W)

Kolumna centralna:
również KEF, seria C (8Ω 10-150W)

Subwoofer:
archaiczny ale wciąż na chodzie - KODA SW15A

w drugim pokoju znajduje się STEREO:

Wzmacniacz:
YAMAHA AX-397
2x70W

CD:
YAMAHA CDX-397-MK2 (info: ten sam PDF)

Kolumny:
Yamaha NS-G40 (oldtimery)
4Ω 60-120W 35-20000Hz


Mój dylemat jest taki że to archaiczne już niemal stereo gra lepiej (muzyka) niż 5.1 w pierwszym pokoju.
Na początku myślałem że to jest wina kina domowego (że nie nadaje się ono do muzyki).

Podłączyłem zatem podłogowe kolumny Yamahy do amplitunera (poprzestawiałem trochę opcje) i powiem że jest (jak na moje ucho) bardzo fajnie, a przede wszystkim dużo lepiej niż na monitorach. Moim małym frontowym monitorom brakuje tego trzeciego głośnika odpowiadającego za niskie tony.

Postanowiłem więc zakupić kolumny podłogowe (do pierwszego pokoju). Na chwile obecną skłaniał bym się na YAMAHA NS-F700 6Ω 40-160W, 45Hz-50kHz

Co o nich myślicie (słyszał je ktoś?) Chyba nie będą gorsze od tych NS-G40, to chyba nie możliwe?
Z tym że NS-F700 mają bas-reflex z tyłu a te NS-G40 z przodu. Jaki będzie to miało wpływ na wrażenia odsłuchowe?
Kolumny mogę odstawić od ściany, ale niestety tylko na max 15cm (nie więcej).

Druga rzecz to bas.
Moja KODA nadaje się już do wymiany, chciał bym czegoś innego, najlepiej czegoś co "nisko schodzi" i ma konstrukcję zamkniętą. Upatrzyłem sobie już nawet dwa takie i tutaj również proszę o opinię tych którzy je słyszeli.

Suby które mnie bardzo interesują to:

Paradigm seismic 110
Kef XQ60B

no i teraz, co lepsze, co wyda lepszy głębszy i "mięsisty" bas, czy ten Paradigm nie jest oby za mały żeby dorównać KEFowi? a może jednak ten maluch zastąpi w 110% moją przedpotopową KODę?
KEF ma głośnik skierowany ku dołowi, nie pozabijam tym sąsiadów z dołu? No i co z podłogą, bo widziałem (słyszałem) kiedyż tego małego RELa T-5, on też ma głośnik skierowany w dół i jak w sali odsłuchowej koleszka podłożył pod niego granitową (chyba 8cm) płytę to przyznam że jak na taka kosteczkę, zrobił na mnie pozytywne wrażenie, z tym że przy większej mocy, zaczął się trochę gubić, więc czy ten mały Paradigm także będzie miał problemy jak się go trochę podkręci (ze względu na swoje małe gabaryty)?

Czy do takiego KEFa także polecili byście granitową płytę na spód?

Proszę o wypowiedź i podpowiedź tych którzy mieli styczność z tymi modelami.

P.S.
w tekście było pełno linków z opisem każdego przedmiotu, ale niestety musiałem je pousuwać...
"UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi. "

To moze po prostu pomozecie mi w wyborze kolumn podlogowych z przednim bas-reflexem do mojego ONKYO TX-SR607 ktory ma 90W-8 Ohm / 140-175W-6 Ohm

Czytalem juz o Focalach Chorus 716V i o Monitor Audio Rx8 wszystko fajnie, ale co lepsze i dostepne na terenie niemiec ?

kwota na 2 kolumny stereo 4000zl
jesli bedze brakowalo basu (dokupie osobno subwoofer za osobne pieniadze)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hp13

New member
Tez czytalem o Cantonach GLE 470.2 (niby sa ok) ale trzeba posluchac,
a np. Canton Chrono 509 DC maja bas reflex z tylu wiec odpadaja.
Jest tych Cantonow od groma... sam nie wiem...

na wyglad i dobre recenzje podobaja mi sie jeszcze:

T+A Pulsar 350 (i sa do kupienia)
Focal Chorus 716V (takze do kupienia)
Monitor Audio RX8 (srednio z zakupem)

czy ktores byscie odrazu zdyskwalifikowali lub wyroznili?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry