Czy to dobry wybór?

voytekkras

New member
Witam serdecznie, mam pewnego rodzaju dylemat co do wyboru zestawu kina domowego. Chciałbym kupić zestaw amplituner + kolumny (maksymalnie do 2000 PLN)
Wybór padł na Yamahę 459 + JBL SCS 178
Czy to dobry wybór?

Mój pokój ma 12m kw. a preferencje użytkowe to kino-muzyka (50/50)
Docenię każdą sugestię.

Wojtek
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Doznania muzyczne z pewnością nie będą pełne, gdyż masz małe głośniki, ale ogólnie do takiego pomieszczenia (12 m2) będzie chyba, jak znalazł. Oczywiście sporo zależy od tego, jakiej muzyki słuchasz.

ArtS :)
 

voytekkras

New member
Dziękuję za odpowiedź ArtS007 a co do muzy to słucham wszystkiego co w moim mniemaniu jest warte posłuchania.
A jeśli chodzi o kolumny to może polecisz mi coś innego w tej cenie a może zmienić całkiem ten zestaw?
Koniecznie muszę się zmieścić w kwocie 2000 PLN.
ps.
Szczęśliwego 2007 roku, wszelkiej pomyślnoci i spełnienia marzeń tych, do tej pory nie spełnionych.
Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Quadral Quintas 500 (system 5.0) znajdziesz w cenie góra 1200 zł. Do tego subwoofer Koda SW 1000 (najlepiej v2) w cenie, sądzę, do 600 zł. Mam nadzieję, że nie okaże się to za duże do Twojego pokoju, ale może nie będzie problemu. W każdym razie do muzyki będzie to lepsze.

Możesz jeszcze rozważyć Tannoy Mercury F3. Mogą zagrać lepiej, choć są bardziej neutralne.

ArtS :)

PS. Nawzajem :)
 

voytekkras

New member
Dzięki ArtS za propozycje jednak w cenie 2000 PLN musi się zmieścić również amplituner a nie same kolumny więc mimo kuszącej propozycji...
Zapewne to o czym piszesz zagrałoby o niebo lepiej niż "mój zestaw" ale tak jak pisałem powyżej muszę dobrać zestaw nie przekraczający 2000 PLN i jedynie takiego poszukuję. Wiem, że "ogarniasz" temat i dlatego też Ciebie poprosiłem o radę. Może znasz jeszcze coś w tych pieniądzach, co sprawdzi się lepiej niż Yamaha 459 i JBL SCS 178?
A może jednak pozostać przy swoim wyborze?
Nie mam żadnego "doświadczenia" jeśli chodzi o takowy sprzęt i będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie uwagi i propozycje.
ps.
Teraz moim "wyznacznikiem" są głośniki Logitech X-530 + karta SoundBlaster Live 1024! i mam nadzieję, iż "przejście" na sprzęt o którym pisałem wyjdzie na plus.
Łączę pozdrowienia
 
Do góry