Co lepsze do stereo :ONKYO TX-SR504E/S , DENON AVR-1507 czy YAMAHA RXV-459 ?

bouli

New member
Witam

Co lepsze do stereo :ONKYO TX-SR504E/S , DENON AVR-1507 czy YAMAHA RXV-459 ?

Oraz jakie kolumny w stereo do tego do 1500 zł /kolumny/?

Chciłbym podjąc temat dzieki któremu ktos kto słyszał któryś z tych amplitunerów wypowie sie jakie sa jego odczucia z danymi kolumnami oraz pomoze nam w przyszłym wyborze jakiegoś rozwiazania

Dla ułatwienia lub utrudienia :] dodam ze rodzaj muzyki moze byc rozpatrywany dowolnie a pomieszczenie niech bedzie standardowe 20m

Dla większego sprecyzowania dodam ze interesuja mnie takie kolumny jak :
1. JBL Northridge E-60 cena na allegro ok. 1400zł para / FRONTY /
2 . JBL Balboa cena na allegro ok. 1200zł para / FRONTY /
3. TANNOY Mercury F3 cena na allegro ok. 1200zł para / FRONTY /
4 . QUADRAL QUINTAS 500 cena na allegro juz !!!ok. 1099zł 5.0 nie sprzedaja samych frontów
5 . JAMO S 708 cena na allegro ok. 1049 zł

Dla ciekawskich ceny amplitunerów na allegro to :
ONKYO ok. 1099 zł , DENON ok. 1099 zł oraz YAMAHA 940 zł !!!

POZDRAWIAM I LICZE NA DUŻĄ DYSKUSJE KTÓRA BĘDZIE POMOCNA SZERSZEJ LICZBIE OSÓB :]
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Przy amplitunerach uwzględnij brak polskiej gwarancji i instrukcji. Gwarancja będzie realizowana w Niemczech.

Jeśli chodzi o kolumny, to podzielłbym je na dwie grupy. Do lepszych zaliczyłbym oczywiście JBL oraz Tannoy. Do trochę gorszych Quadrale i Jamo. Przy czym JBL E60 zagrają lepiej od Balboa. JBL zagra dynamicznie ze sporą dawką basu. Tannoy gra neutralnie. Quintaski potrafią być dynamiczne, ale to jednak nie Balboa. Jamo nie znam, ale sądzę że zagrają porównywalnie do Quintasów.

Amplitunery: do muzyki najlepiej nada się Denon pod warunkiem jednak, że zagra porównywalnie do Onkyo. Podejrzewam, że Onkyo 504 może być nieco lepszy od Denona 1507, ale mogę się mylić. Yamaha nadaje się zdecydowanie do kina, za muzykalna to ona nie jest, ale generalnie to dobry amplituner. Za najbardziej muzykalny z tej trójki uchodzi jednak Denon.

Radzę jednak posłuchać. Twój słuch będzie najlepszaym doradcą.

ArtS :)
 

setunia

New member
Bez reklam
Witam.
Osobiście polecam tandem JBL E-80 z Denonem.Sam niedawno stałem przed podobnym dylematem. Po miesiącach poszukiwań kupiłem Denona 1706 i byłem zdecydowany na E-80. Od 60-tek mają mocniejszy i szybszy bas, no i są smuklejsze. Podczas pobytu w Saturnie w Katowicach posłuchałem przez przypadek Elac'ów FS-57 i zakochałem się w nich. Niestety ich stylistyka jest trochę "mało przypadająca do gustu" Zwłaszcza mojej żonie. Grają trochę ciszej i delikatniej od E-80 ale można je nabyć za około 1300pln i jeśli możesz ich gdzieś posłuchać to warto.
Grają u mnie już kawał czasu i nie żałuję decyzji. Co do amplitunera zastanów się też nad Harmanem, choćby najtańszy i słabiej wyposażony ma jednak potężny dźwięk i potrafi poruszyć nawet E-80 - inne amplitunery juz nie bardzo.
 

Marcin_126

New member
Jeżeli chodzi amplitunerk w stero to tylko Danonek :mrgreen:
Kolumny, trudny wybór tym bardziej ze Dano akceptuje minimum 6 omów, gdyby było inaczej to polecałbym Eltaxy Liberty 3+.
Może ESA Meritum 1, oj gra to ślicznie ;)
 

kaliope

New member
tez szukam 5.1 do Onkyo 604

dzis byłem na odsłuchu w MM. Urzekły mnie JBL Balboa..to jest dokładnie to co lubie, tzn, mocny bas, wysoka góra i ogóleni ciepły dzwięk....ale czy one nie są za słabe? 80Watt. Onkyo TX-SR604 ma 140watt.

-Potem słuchałem JBL e80 i dla mnie grały gorzej choc wiem ze sa o klase lepsze, totalnie spadł bas, a cena za 5.1 to prawie 4tys. Fakt faktem bas i sporan w amplu był na zero i moze po podkreceniu obu na maxa bedzie taki dzwiek jak w Balboa?
-Mam wiec pytanie, jakie inne kolumny byscie polecili z podobnym brzmieniem do Balboa ale mocniejsze no i oczywiscie innym kolorze? JAk graja dali concept 6?
- słuchałem tez Tannoy f4 i tez nie dla mnie, słaby bas i slaba góra, (po prostu nie jestem audifilem i lubie dzwiek podkrecony w obie strony)
-moze jakies warfadale graja podobnie do Balboa?
- albo taka TAGA 5.1 http://www.ceneo.pl/356174 z poteznym subem.

W polpaku podpowiedzili mi ze mocny bas i mocna gora to Koda sl-800f

tylko czy koda i taga to czasem nie mezalans do Onkyo?

cena max 3.5tys
dzieki
 

fazer58

Member
Bez reklam
Amplituner do stereo? Jeżeli "tylko" stereo,to zdecydowanie odradzam! Wzmacniacz stereo za 3/4 tej sumy(Rotel,Creek)wymiata te amplitunery razem wzięte! Posłuchaj w dobrym salonie,a sam się przekonasz. pozdrawiam
 

Kemp

New member
Zdecydowanie Onkyo.
Co do kolumn to nie ma takiej konfiguracji głośników z ampli, która by się wykluczała. Ja odsłuchałbym Jamo, które wydają się całkiem rozsądne w wymienionej grupie. Jeśli nie te to JBL E60.
 

kaszub

New member
mam od niedawna denona 1507 z jbl e60( tylko fronty,reszta to glosniki denona central i 4 su-nd, plus aktywny sub) i wg mnie gra wysmienicie zarowno w stereo jak i kd
 
Do góry