Jaki subwoofer do 2000zł.

robi007

New member
Witam.
Chcę wymienić swojego suba Kody SW-100b na coś lepszego. Mam sprzęt Denona AVR 2807 i DVD 1930 podłączony do kolumn Tannoy Sensys DC 2. Chodzi mi o to żeby zestaw dobrze spisywał się w pokoju 30m2 z otwartym wyjściem na kuchnię, która ma 15m2. Suba używam przede wszystkim w KD i tam zwłaszcza ma zapewniać ekstremalne przeżycia. Z drugiej strony chciałbym też wykorzystywać go czasami przy muzyce, kiedy brakuje mi basu. Co byście mogli mi polecić w cenie do 2000zł i czy wogóle mam szansę znaleźć coś wyraźnie lepszego od SW-100b w tej kwocie.
 

Deimos

Banned
Witaj, naprawde mocne doznania zapewni Ci subwoofer z serii Jamo D-6 (3015) THX Ultra, moc szczytowa do 700Wat, a stała to 400Wat.
Dodatkowo posiada on dwie opcje (przełącznik) Audio i Video. Bas jest tak dynamiczny, że wgniata w fotel. Jak Cie taki zaciekawi to napisz na deimos77@go2.pl
Pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

marcin29

New member
Witaj.
Od roku również borykałem się z problemem kupna subwoofera do KD.
Głównie nacisk kładłem na kino, (mam Yamahe RS440 )więc po długich poszukiwaniach; miałem Jamo SW303, JBL250P mój wybór padł na Paradigma PS1000!!! Kupiłem go w sklepie za 1850 zł {wziąłem na raty: 10 razy 185 zł.} Gwarantuje Ci,że się nie zawiedziesz, potrafi tak huknąć, że zatrzęsie całym domem. Naprawde warto. Moi kumple są naprawdę w szoku:D
Moim zdaniem do kina w cenie do 2000 zł nie ma sobie równych. Można kupić model jeszcze wyższy PS 1200; widziałem go już za ok. 1950 zł. To już jest naprawdę "potwór"!
 

robi007

New member
Prawde mówiąc też chce wziąć pardigma Ps-1000 lub 1200, tylko nie bardzo mogę go znaleźć w kolorze innym niż czarny. A czy mógłbyś jeszcze napisać jak sprawuje się w muzyce.
 

deniro24

Member
Bez reklam
W przyszłym tygodniu kupuję JBL E250. Pod uwage brałem też Paradigma PS 1200, ale niestety cena jest dla mnie zbyt wysoka.
Natomiast jeżeli chodzi o Paradigma PS 1000 to marcin29 czy wg Ciebie (jako posiadacza obu subów) jest on o wiele "lepszy" w kinie od E250? Ja słyszałem że poprostu Paradigm schodzi o wile niżej od JBL'a, natomiast to właśnie JBL zagra głośniej. Ale Twoja opinia jako posiadacza obu tych subów będzie dla mnie bardzo cenna.
Pozdro.
 

don111

Banned
Deniro - coś w tym stylu jak mówisz, JBL zagra głośniej, bardziej "twardo" ale nie zejdzie tak nisko jak ten Paradigm (będzie go bardziej czuc na sobie niż słychac), także tylko do kina Paradigm to lepszy wybór

Deimos - ten Paradigm podejrzewam potrafi mocniej huknąc od tego Jamo, mimo że ma "jedynie" 200W rms, za to moc szczytową ma już wyższą od Jamo bo 750W :D
zresztą wyższa moc w subie oznacza coś więcej niż tylko możliwości "huknięcia", bardziej chodzi o zachowanie kontroli na basie przy większym obciążeniu
 

Marwan

New member
Jbl E250

Troche pozno pisze, ale moze moja wypoiwedz kiedys komus pomoze. Osobiscie posiadam JBL-a E250 i musze stwierdzic ze jestem bardzo zadowolony a dalem za niego tylko 1400 zl. Mocy ma wystarczajaco nawet w duzym pokoju. Gra wprost wysmienicie, bass jest bardzo szybki. Moze nie schodzi tak nisko jak wczesniej wspomniany paradigm, ale nizej schodzic nie musi bo i tak nie bedzie sie nic slyszalo tylko czulo, a na masaz lepiej pojsc do jakiejs fajnej masazystki. Polecam JBL-a !!
 

sebol81

New member
E250 jest bardziej uniwersalny do kina jak i do muzyki.
Natomiast w kinie według mnie o wiele lepiej gra Paradigm !!!
Co z tego że E250 gra trochę głośniej...
Powiedzmy że oglądamy np scenę wybuchu w filmie... E250 narobi "hałasu" i na tym koniec. Paradigm natomiast oprócz "hałasu" wprowadzi w wibracje pomieszczenie przez co poczujemy wybuch na własnej skórze... W skrajnych przypadkach nawet nogawki od spodni mogą trochę pofalować :) W subach najważniejsze jest zejście (im niżej tym lepiej). E250 pod tym względem jest cienki. A Paradigma dzięki temu po prostu czuć... I za to "kocham" suby :)
 

miro.t

New member
Witam.
Chciałbym trochę odświerzyć wątek i zapytać, czy cos sie zmieniło w dziedzinie suwooferów, czy nadal polecacie Paradigma, czy może już jest jakiś inny godny następca. Pytam dlatego, iz kończe kompletować kino i w sumie został mi wybór suba.
Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie info.
 
Do góry