Kolumny,wzmacniacz

l1kenoother

New member
Witam, mam problem, poniewaz chcialbym kupic kolumny oraz wzmacniacz do domu, chodzi mi o to aby glosniki mialy taka moc zeby mi doslownie chate rozwalilo gdy odpale na maksa... budzet jakies 2 tys. hmm jesli polecicie cos za wiecej i bedzie mialo kopa to tez sie zastanowie, bardzo prosze o jakies propozycje bo sam nie zabardzo sie na tym znam a niechce wywalic pieniedzy w przyslowiowe bloto...
 

tabulator

New member
dynamit anie głośniki

Jak chcesz chate rozwalić to bardziej potrzebujesz Dynamitu a nie "muzyki",,,,sorry za dygresje ale niee mogłem się powstrzymać.
Ja mam amplituner Yamaha RX-497 i głośniki Yamaha NS-8900 (160W),,,na full nie odkręcałem potencjometra bo by mi szyby wyleciały w pokoju o pow. ok 22m2,,,,pozdrawiam
 

Tomala K

New member
Totalny galimatias, ale ...

Witam.
Zbyt mało uściśliłeś swoje preferencje muzyczne domyślam się, że to metal i hard rock oraz warunki lokalowe. Do wytworzenia " łomotu " za 2 tys. zł należy zainstalować go w łazience. Im mniejsze pomieszczenie tym łomot większy. A tak na poważnie do 16 m2. wystarczy wzmacniacz 30 W. oraz kolumny podłogowe z dobrą podbudową basu. Wszystko sobie jeszcze raz przemyśl. Polecam zapoznać się z prasą fachową, sam czytuję miesięcznik "Hi-Fi i muzyka". Przemyślany zakup zestawu da Tobie przyjemność z samodzielnej, świadomie podjętej decyzji. Obecnie firmy z branży hi-fi konfigurują zestawy do odsłuch w specjalnie aranżowanych pokojach, oraz przy wpłacie równowartości sprzętu możliwy jest też odsłuch w domu. Osobiści polecam Tobie wstępnie odsłuchać takie kombinacje w sklepie a najlepszą zabrać do domu na kilka dni. Jeśli będzie OK to sklep prześle podbitą gwarancje.
Ps. jest też inna możliwość, nabycie elementów na ryku wtórnym.
Ceny niższe, rodzynki w postaci: CD Cambridge Audio D 500 SE, wzm. Cambridge Audio A 500 i kolumny cóż hm.. ta cena Audio Physic Tempo !
w mniejszym pomieszczeniu mogą też być Spark 3.
Sam miałem dawno temu co nieco z tej stawki w domu. Pozostałem wierny jedynie niemieckiej firmie Audio Psyhic. To tyle, jeśli o kable idzie to temat przyszłości. Powodzenia w zakupach i satysfakcji z dokonanego wyboru.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
l1kenoother napisał:
Witam, mam problem, poniewaz chcialbym kupic kolumny oraz wzmacniacz do domu, chodzi mi o to aby glosniki mialy taka moc zeby mi doslownie chate rozwalilo gdy odpale na maksa... budzet jakies 2 tys. hmm jesli polecicie cos za wiecej i bedzie mialo kopa to tez sie zastanowie, bardzo prosze o jakies propozycje bo sam nie zabardzo sie na tym znam a niechce wywalic pieniedzy w przyslowiowe bloto...
Tonsil Zeus ew. jakieś estradowe, do tego wielki,mocny wzmacniacz i "miażdzenie czachy" ciśnieniem mamy zapewnione :D
a tak na serio to jeśli chcesz żeby cokolwiek doradzic to (jak już wspomniał kolega wyżej) musisz napisac jakiej muzyki słuchasz, jakiej wielkości pokój itp
 
Ostatnia edycja:
Do góry