b&w 602 S3 czy 603 S3

zibu

New member
Witam wszystkich! Pierwszy raz tutaj i pierwsze pytanie do specjalistów: kupuję wzmacniacz Denon PMA 1500 AE i chcę do niego kupic kolumny. Zastanawiam się nad tymi b&w, trochę zalezalo mi na tym zeby nie byly duze i dlatego chcialem kupic 602 S3, ale boje sie ze one beda mialy za malo bassu. Prosze o pomoc w wyborze.Na tym zestawie mam zamiar sluchac muzyki poczawszy od metalu przez rock, jazz a na Dead Can Dance skonczywszy :).
Pozdrawiam,
Daniel
 

Kemp

New member
Witam,
Musisz wybrać na czym Ci bardziej zależy na wielkości kolumn czy jakości basu. Ja mam 602 S3 i uważam, że są to najlepsze dostępne monitory z bardzo dobrym basem (specjalnie wyłączam sub-a gdy słucham stereo). Bardzo wyraziste, selektywne i wszechstronne. Zrównoważone we wszystkich trzech zakresach (wysokie, środek, bas) z dobrą sceną.
603 S3 są wielkie i dużo droższe.
Pozdrawiam,
 

szpadelman

New member
Witam!
Ja posiadam B&W 603 S3 i jestem zadowolony.Kupiłem je do 25m2 i jest o.k. ze scena, basem itp. Nie zapytał Cię nikt o wielkośc pomieszczenia:shock: , a od tego należy uzależniac zakup. Myślę, że do 20m2. poradzą sobie 602-ki a jeśli więcej radziłbym 603, które napewno oferują więcej basu potrzebnego w większych pomieszczeniach (603-kolumna 3 drożnz z głośnikiem basowym z wielką nakładką ze sztywnego aluminium i swoją własną dostrojoną komorą-robi swoje...!). Myślę, że nie są takie znowu drogie-nie raz widziałem na rynku wtórnym w cenie około 2000 PLN. i za ta cenę warto!
Poza rozmiarem pokoju jest jeszcze jeden aspekt sprawy:
602 jako kolumny podstawkowe zajmują tyle samo miejsca co 603 ale są przy tym bardziej podatne na wywrócenie (przy dzieciach warto pomyślec no i przy zwierzakach domowych). Koszt 602 + podstawki = koszt 603.
Jeśli z obiektywnych powodów na stawiony jestes na zakup monitorów podstawkowych to zakup suba jest wskazany-nie znam kogoś kto dokupił i nie był zabowolony z założenia, tylko model trzeba wykumac aby usłyszec poprawę jakości brzmienia a nie tylko naparzac basiszczem ile wlezie:)
P.S. : Nie żebym swoje chwalił 8) tylko tak sie jakoś rozpisałem-pierwsza wypowiedź na tym szcownym forum...
Powodzenia w wyborze,hej!
 
Ostatnia edycja:

zibu

New member
Witajcie,
Jeszcze jedno pytanie - czy podstawki b&w fs-700 pasują do tych kolumienek? A moze mozecie polecić jakies inne, fajne?
Dziękuję i pozdrawiam,
zibu
 

sympatex

New member
posiadam pelen zestaw 603... kupilem zdecydowanie pod kino i jest ok, jednak jesli chodzi pod muze...??? raczej wybralbym cos innego, sa to zdecydowanie kolumny pod kino, moze przesadze w tym momencie, ale trudno byloby mi sluchac muzyki bez suba... nie sa, az tak wyrafinowane pod muze... polecam test w studio odsluchowym, pozdro!
 

Goliat

New member
Bez reklam
zibu napisał:
Witam wszystkich! Pierwszy raz tutaj i pierwsze pytanie do specjalistów: kupuję wzmacniacz Denon PMA 1500 AE i chcę do niego kupic kolumny. Zastanawiam się nad tymi b&w, trochę zalezalo mi na tym zeby nie byly duze i dlatego chcialem kupic 602 S3, ale boje sie ze one beda mialy za malo bassu. Prosze o pomoc w wyborze.Na tym zestawie mam zamiar sluchac muzyki poczawszy od metalu przez rock, jazz a na Dead Can Dance skonczywszy :).
Pozdrawiam,
Daniel
Poszukałbym na twoim miejscu CDM1NT (można wyrwać w dobrej cenie) i wtedy czuję że niejednemu szczęka by opadła.
Pamiętaj że ten wzmak potrafi wyciągnąć niuanse stereofonii a z muzyli którą preferujesz wynika że warto........600 są do kina jak najbardziej OK ale do stereo troszkę za ostre.
Pozdrawiam.
 
Do góry