kolumny do onkyo 504

mark50

New member
Witam
Wiem że macie już dość pytań z serii jakie kolumny do tunera xx dobrać, ale ja po przeczytaniu wszystich postów nadal jestem w punkcie wyjścia.
Po odsłuchaniu na placu boju pozostały :
Jamo E380, Piano 2000, Tanoy Mercury F3 w ostateczności F4/cena/.
Za piano i tanoy-ami przemawia to, że można je kupić w komplecie z 504/404 w przyzwoitej cenie.
Tanoy Mercury wygląd okropny.
Mają być do pokoju 30m2. W zasadzie do kina 80/20, ale chciałbym żeby stereo również można było na nich posłuchać.
Niestety kolumny odsłuchiwałem w różnych miejscach i nie mogłem je bezpośrednio porównać . Wiem już że rasowym audiofilem nie jestem bo pewno mimo tego wychwyciłbym różnice w jakości.

pozdrawiam

 

Mabri

New member
Piano 2000 - grają z przewagą basu i to basu dudniącego. Wycofane tyły i bardzo kiepska średnica. Do zestawu z 504 dodawane chyba tylko po to, żeby były.
O Jamo nie mogę nic powiedzieć, bo ich nie znam.
Tannoyek słucham dosyć często u kolegi na Denonie i są godne polecenia - mówię jednak o F4.
 

mark50

New member
Widzę że mój faworyt piano 2000 odpadł, ale tak jak pisałem nie mam tak wyrobionego słuchu, a jeszcze jak odsłuchuje się przy rajwachu w sklepie to takie efekty.
Mam jeszcze jedno pytanie, przy założeniu że raczej nie za głośno słucham muzyki to jakie kolumny sprawdziły by się przyzwoicie, gdyż czytałem że niektóre swoje walory ujawniają dopiero przy głośniejszej muzyce.
Nie wiem czy odrzucając Quadrale i Balboa nie popełniłem błędu.
 

Mabri

New member
Przy głośniejszym słuchaniu ujawniają swoje walory kolumny grające niskim dźwiękiem.
Posłuchaj jeszcze tych Jamo. Ja ich nie znam ale może to być optymalny wybór.
Podaj mi linka, gdzie są one dostępne z Onkyo.
 
Do góry