zestaw kina domowego do 1,5k? - Philips hts5593

czarex

New member
Postanowiłem założyć nowy temat, ponieważ mój problem podchodzi już pod zestaw kina domowego niż sam odtwarzacz BD. Obecnie posiadam Toshibe 40TL939, pokój ma wymiary nie więcej niż 3,5x4,5m.

W dziale odtwarzacze poradziliście mi Panasonica BDT130, ale zastanawia mnie jedna kwestia... Planuje w najbliższym czasie dokupić jakieś głośniki, bo ten płaski dźwięk z Tośki 939 mnie irytuje i dlatego chciałbym się dowiedzieć co byście mi poradzili?

Myślałem nad jakimiś głośnikami 5.1 tylko teraz pytanie czy kupować Panasonica 130 + jakiś amplituner i głośniki 5.1 czy od cały zestaw (player z wbudowanym apli?) + głośniki, np. taki zestaw: philips hts5593 ?

Myślałem wydawać nie więcej niż 1k-1,5k zł, a głównie zależny mi na jakości obrazu, najczęściej płyt DVD, chociaż audio też nie powinno być gorsze niż z TV :)

Zacząć od Pana 130 i później ewt lepszy sprzęt kompletować? Czy po zakupie tego sprzętu będę ograniczony w możliwości rozwoju? Powiem szczerze, że na audio i kinach domowych się w ogólne nie znam :)

dzięki i pozdrawiam
 

slawkor

Member
Bez reklam
Przy tych pieniądzach to lepiej rozglądnij się za jakimiś używkami bo inwestowanie w plastik to nieporozumienie uwierz mi.
 

czarex

New member
no ok rozumiem, czyli ostatni mój akapit "Zacząć od zakupu Panasonica 130 i później ewt lepszy sprzęt kompletować? Czy po zakupie tego sprzętu będę ograniczony w możliwości rozwoju? Powiem szczerze, że na audio i kinach domowych się w ogólne nie znam" Bo póki co potrzebuje jakiś odtwarzacz BD/DVD bo na starym DVD nie mam wyjścia HDMI i filmy wyglądają jak *...* :]

edit: mam jeszcze w domu wzmacniacz Unitra WS304S i dwie kolumny 200W, tylko nie wiem czy da rade jakoś to podłączyć pod TV/BD??

ogólnie mam do kompa podłączone Creative Inspire T7900 i ten dźwięk mnie w miarę zadowala (nie bijcie jak piszę herezję), więc poszukuję czegoś co będzie nie gorzej grało pod TV... :)
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
czarex to już drugi niepotrzebny temat w tej samej sprawie. Ale mniejsza o to, odtwarzacz BD to jest zwykły nośnik i nijak nię ma do amplitunera i kolumn. Te zestawy mają największy wpływ na jakość brzmienia. Im więcej zainwestujesz w kolumny i amplituner tym lepiej, a BD to taki dodatek. Oczywiście, BD Panasa to super odtwrzacz, jeśli chodzi o jakość obrazu ( sam pewnie go niedługo kupię), ale jeśli chodzi o jakość brzmienia to postaraj się dobrać lepsze kolumny i amplituner.
 

czarex

New member
ok a czym się ono różni od Panasonic SC-BTT195E oprócz jednego wejścia?? w przypadku Tośki i tak bym mógł tylko korzystać z optycznego.

jak wspomniałem głównie zależy mi na obrazie więc będzie podobny do tego z odtwarzacza DMP-BDT130? A dźwięk w miarę przyzwoity? Czy lepiej jakiejś innej firmy kupić taki kombajn, który spełni w/w oczekiwania?


dzięki wszystkim za pomoc!
 
Ostatnia edycja:

czarex

New member
właśnie nic nie wybrałem, bo ciągle mam jakieś obawy... głównie do tego co napisałem w poprzednim poscie... teraz jak jeszcze byłem w sklepie zwróciłem uwagę na połączenie DMP-BDT130 z Logitech z Z906 5.1 THX. Głośniczki komputerowe ale 3 wejścia cyfrowe... co myślicie o takim rozwiązaniu? Robić kino domowe z głośników komputerowych? Cena wydaje sie za całość atrakcyjna ok 1400 zł. Tylko tutaj wyjdą 3 piloty, do TV, BD i Logitecha :)
 

czarex

New member
no no ;)

a tak serio może ktoś doradzi doświadczony czy taki zestaw ma rację bytu czy jednak kupić ten kombajn 195 i dać sobie spokój za różnice których i tak się nie zauważy/usłyszy? :) a może jednak dołożyć do SC-BTT460 bo tam głośniki są dwudrożne? sorki, ale na audio się totalnie nie znam dlatego was proszę o pomoc :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry