Kenwood RA5000.

Pablo1964

New member
Bez reklam
Witam,
Wielu użytkowników nie chce kupić budżetowego zestawu KD ze względu na priorytet muzyki w odsłuchu. Jednocześnie magia złącza HDMI nie pozwala im na standardowy zestaw stereo. Rozwiązaniem wydaje się amplituner Kenwood RA5000 - chyba jedyny amplituner 2.1. na rynku wyposażony w HDMI. Nie zamierzam go kupować ale dla wielu użytkowników, zarażonych magią HDMI mógłby być idealnym rozwiązaniem. Nie mam możliwości przeprowadzenia testu a Wy? Moglibyście taki test przeprowadzić? Produkt jest z pewnością wart zainteresowania, tylko jak on gra?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wysłałem zapytanie do Elco-eximu, zobaczymy co odpowiedzą.

Ustosunkowali się przychylnie do naszej propozycji.
 
Ostatnia edycja:

Pablo1964

New member
Bez reklam
Wspaniale. Z tego co widzę, jest to pierwszy wzmacniacz stereo na rynku, wyposażony w złącze HDMI. "Papierowe" parametry są zbliżone do HK3490, cena wygląda atrakcyjnie. Tylko posłuchać...
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dotarł. To może jakieś pytania od ciekawskich?

dsc0741dt.jpg
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Właśnie to brzmienie mnie zastanawia. Stawiam na zbliżone do HK3390. Jeżeli do tego dochodzi HDMI (odbiorcy przepadają za marketingowymi nowinkami), sukces przy odpowiedniej reklamie niemal pewny. Podkreślam - przy odpowiedniej reklamie. Sam dowiedziałem się o tym modelu przez przypadek, na pokrewnym forum. Pytanie tylko: jak to brzmi?
 

Voyt

New member
Super że w końcu ktoś przetestuje to urządzenie, bo poza jakimś testem na niemieckiej stronie internet o nim milczy... Ciężko go nawet znaleźć w jakimkolwiek salonie żeby odsłuchać.
Sam poważnie biorę go pod uwagę (podłączony do TV, oraz do kompa jako źródło, czasem gry), pytanie z jakimi głośnikami podstawkowymi go połączyć (muzyka to rock, metal), no i czy sub konieczny...
Czekam z niecierpliwością na wyniki testu.

Pozdrawiam
 

al_rami

New member
Witam,
może wydam się niecierpliwy, ale czy są już jakieś pierwsze wrażenia odsłuchowe RA5000? Powiem szczerze, że interesuje mnie ten sprzęt. A waham się pomiędzy Harmanem, a RA. Funkcjonalność Kenwooda jest większa, ale czy jakość dźwięku będzie porównywalna? Co do odsłuchu to znalazłem jeden salon, który ma obydwa klocki, ale niestety na razie nie mam kiedy tam podjechać, a już na słuchanie i deliberacje z czym to spiąć...doba musiałaby mieć 48h. Ale może się trafić dzień czy dwa i wskoczę do salonu. Tylko wolałbym wtedy mieć już jakąś wiedzę nt. RA5000, stąd moja niecierpliwość.
Znalazłem jeden test na areadvd.de i całkiem pozytywne reakcje. Chyba Voyt to miałeś na myśli pisząc o jakimś teście na niemieckiej stronie. Czy coś innego? Chętnie poczytam.

Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ma mocno podbitą wyższą średnicę, jak komuś podoba się Yamaha to Kenwood też przypadnie do gustu.
 

Voyt

New member
Tak, pisząc o niemieckim teście myślałem o areadvd - tylko czy te testy są wiarygodne to już pewien nie jestem...
A co do testu robionego tutaj to może dałoby się zestawić i porównać tego Kenwooda z Haarmanem 3390/3470 no i koniecznie jakieś kolumny dobrać (mnie interesują podstawkowe ale pewnie na podłogowe też będą amatorzy)
 

al_rami

New member
No tak, testy konsumenckie robi się dla producenta, nie konsumenta, towar ma się sprzedać więc i prasę musi mieć dobrą...pewności nigdy nie ma!
A bas w RA5000 występuje w ogóle? Czy tylko szczątkowo i delikatnie?
Podpisuję się pod prośbą Voyt'a co do konfrontacji RA5000 z HK3490, a co do doboru kolumn to z lekkim ukierunkowaniem na podłogowe (ten amator podłogówek to m.in. moja skromna osoba). Jeśli jest taka możliwość...
Pozdrawiam
 

michalczewski84

New member
Ja również przyłączam się do grona osób oczekujących z niecierpliwością na rzetelną opinię na temat tego sprzęciku i polecanych kolumn, gdyż coraz mocniej skłaniam się do zakupienia owego Kenwooda :)
 

moles

New member
Ja słuchałem 3490 i Yamaha R S500 na kolumnach jbl studio 180, podstawowych Audiowave 141,podłogowych RLS Deimos II i wygrał Harman, ze względu na bardziej ciepłe brzmienie.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przeciez Black napisal:
"Ma mocno podbitą wyższą średnicę, jak komuś podoba się Yamaha to Kenwood też przypadnie do gustu."
Jednym slowem, jak kochasz Yamahe to polubisz Kenwooda :D
 
Do góry