Kenwood RA5000.

kamij

New member
Odkopuję, bo po miesiącu poszukiwania rozwiązania dla mnie wreszcei trafiłem na temat taki jak ten. Interesuje mnie czy jest sens odsłuchiwanie tego kenwooda wraz z Mission mx2 czy wogule to sobie odpuścić?
 

syncpoland

New member
Prosiłbym aby jakaś osoba co kupiła RA-5000 odezwała się do mnie na Priv poprzez PW.
Ostatecznie kupiłem SX-20 ale cały czas myślę o tych cyfrowych wejściach w Kenwood.
Proszę o kontakt chciałbym wymienić parę linijek tekstu odnośnie tego sprzętu.
Pozdrawiam
 

lll

New member
Jakaś zmowa milczenia na temat tego, chyba jedynego w tej chwili w swoim rodzaju (stereo + HDMI), sprzętu.
Ktoś tego słuchał, posiada, może opisać swoje wrażenia?
Wszak dla osób przedkładających dźwięk stereo nad budżetowe KD, a jednocześnie nie chcących rezygnować z łatwości podłączenia i obsługi urządzeń za pomocą złączy cyfrowych (zwłaszcza HDMI), ten sprzęt wydaje się wymarzony. A jednak wydaje się, że ma bardzo niewielu użytkowników.
 

kamij

New member
Ja pomimo skąpych danych na jego temat zakupiłem ten sprzęt, także jeżeli potrzebujecie jakichś informacji to służę pomocą.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
To pisz swoją opinię kolego a nie czekaj jak ktoś zapyta bo będzie tak samo jak wtedy gdy Ty o jakąkolwiek prosiłeś.
 

kamij

New member
To pisz swoją opinię kolego a nie czekaj jak ktoś zapyta bo będzie tak samo jak wtedy gdy Ty o jakąkolwiek prosiłeś.


Ja jestem jeszcz za cienki w uszach, żeby napisać miarodajną recenzję, nie mam zbyt wielu punktów odniesienia, jeszacze duuuużo odsłuchów różnych sprzętów przede mną.


Z drugiej strony głównie ludzie tacy jak ja szukają porad odnośnie zakupu niedrogiego zestawu stereo. Jeżeli chodzi o moc i jakość dźwięku z tego cuda to ja jestem po prostu w pełni usatysfakcjonowany, jeżeli tylko podamy dobrej jakości audio to ten amplituner nam się za to odwdzięcza. Takim głównym minusem "na siłę" to źle działająca współpraca poprzez Anynet+ z moim TV Samsung 46F6400 - ale z drugiej strony to może bardzoej wina TV niż amplitunera :)
Wyróżnia się za to jakość tunera FM - bardzo czuły odbiornik.
Tak jak pisałem nie mam za bardzo porównania do innych sprzętów, ale jeżeli ktoś ma pytania techniczne to służę pomocą.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Tu nie chodzi o recenzję jak w pismach branżowych tylko o subiektywne odczucia i przede wszystkim to czy zakupiony system spełnia oczekiwania nabywcy.
Twoje jak widać spełnia i o to chodziło.
Jak zobaczysz więcej plusów lub minusów to dopisuj śmiało w temacie.
Pozdrawiam
 

lll

New member
@Kamij czy miałeś okazję porównywać (w sensie odsłuchu) ten sprzęt z jakimś amplitunerem kina domowego? Ciekawi mnie, jak wypada porównanie jakości dźwięku stereo generowanego przez tego Kenwooda z np. Denonem X2000 itp. amplitunerami w podobnej klasie cenowej jak Kenwood.
 

kamij

New member
Nie słuchałem tego modelu, jednak ten Denon to zdecydowanie nie jest w porównywalnej klasie cenowej i jeżeli jest w Twoim budżecie, to myślę że będzie zdecydowanie lepszym zakupem z uwagi na dużo większe możliwości, a w stereo różnica będzie minimalna - ten denon to niezły sprzęt.
 

lll

New member
Zatem, jeśli Twoim zdaniem amplitunery w podobnej klasie cenowej wypadają w stereo porównywalnie, oferując przy tym znacznie większe możliwości/funkcje i "dodatkowo" dźwięk 5.1, to nie bardzo widzę sens zakupu tego Kenwooda, dla kogokolwiek. ;)
Moim zdaniem w stereo Kenwood powinien sobie radzić zdecydowanie lepiej, wtedy jego zakup miałby sens.
 

kamij

New member
Ale piszę jeszcze raz to nie jest ta sama klasa cenowa denon x2000 to koszt ok 2000 PLN a ten kenwood jest za 1100 PLN. Słyszałem kilka amplitunerów KD w cenach 1000-1500 PLN i kenwood gra w stereo zdecydowanie lepiej a nawet powiedziałbym bez porównania, natomiast X2000 nie słyszałem.
Więc jeżeli ktoś się waha czy kupić budżetowy nowy amplituner KD do stereo czy tego kenwooda to zdecydowanie polecam kenwooda.
 

kamij

New member
A porównywałeś z jakimkolwiek wzmacniaczem stereo? Lub amplitunerem stereo innej firmy bardziej popularnej: Onkyo 8050,HK3490 ?


Tak, słuchałem HK3490 bo również breałem go pod uwagę przy zakupie, jego brzmienie jest ostrzejsze, kenwood jest jakby bardziej zrównoważony, nie wiem jak to wyrazić, ale np jak włącze w kenwoodzie symulację dzwięku przestrzennego co sprowadza się chyba do podbicia skrajnych częstotliwości to wtedy gra właśnie jak HK, mam nadzieję że wiecie o co chodzi :).
Harmana odpuściłem ze względu na jego plastikowość, widzieliście ten panel przedni?? wygląda jak mikrofalówka a kenwood to kawał szczotkowanego aluminium.
Pozdrawiam
 

menager89

New member
Witam Serdecznie! Jestem laikiem w sprawach naglosnienia jak i uzytkownikiem tego forum, wiec jezeli popelnie jakis blad to prosze o wyrozumialosc:) Chce zakupic zestaw stereo do pokoju 30m, cena do 2000zl. Myslalem o amplitunerze Kenwood RA-5000 i do tego kolumny Pylon Pearl 25. Co o takim zestawieniu sadzicie drodzy uzytkownicy HDTV? :D
 
Do góry