Pierwsze Kino Domowe

Drunk

New member
Bez reklam
Tak też mam zamiar uczynić, czekam tylko aż Blackninja zrobi mi cenę.

Skoro głośniki już wybrane, to terez chciałbym poruszyć kilka kwestii technicznych.
(wszystko co wiem na temat kina domowego opiera sie tylko na tym co wyczytałem w necie, nie miałem do tej pory żadnej styczności praktycznej z tego typu sprzętem)

Pierwsze o co chciałbym zapytać, to rodzaj styków w BX6 i ampli Denon AVR-2113. Z tego co się orientuje to będzie pasował kabel zakończony tzw. bananami tak?

Wyczytałem że BX6 mają kiepskie blaszki zwierające dolne i górne styki i należy je wymienić. Więc pomyślałem, że poprostu zastosuję tego typu kabel: Przewód głośnikowy Bi-Wiring 2x4mm2 i 2x2,5mm2 długość 2m zakończony bananami RMS.pl - 2 szt :: Sklep.RMS.pl (hi-fi, kino domowe, akcesoria audio-video) . Zakończony z jesnej strony dwoma wtykami (podł. do ampli?), a z drugiej czterema (podł. do głośników?). Jeśli źle myśle to niech mnie ktoś poprawi.

Pozdro.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Głośniki z amplitunerem możesz podłączyć kablem zakończonym bananami, widełkami bądź nie stosować żadnego zakończenia i wetknąć goły kabel. Jednak ja polecam banany. Uważam że są najwygodniejsze. Co do blaszek nie słyszałem że są kiepskie, Jak już to bym Ci radził podłączenia metodą bi-ampingu. Jest dużo pozytywnych opinii na temat takiego podłączenia.
 

Drunk

New member
Bez reklam
To stałem sie znowu troche mądrzejszy, dzięki za info.

Co do bi-ampingu, to docelowo planuje obsadzić wszystkie kanały w ampli i zostały by mi pózniej 2 kable, które byłyby za krótkie do innych głośników.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry