Pomoc w wyborze sprzętu grające do 2000 tys.

SopranoPL

New member
Pomoc w wyborze sprzętu grającego do 2tys.

Witam, bardzo proszę o fachową pomoc w wyborze sprzętu grającego. Sprzęt grający będzie zastosowany w poniższym pokoju:

img_1836


Podłączone zostanie: TV Toshiba 37 cali z 2x HDMI, PS3 FAT 1x HDMI, Dekoder Zyxeel HD 1x HDMI, DVD Pioneer 1x HDMI. Czyli każde urządzenie wyposażone w wyjście HDMI.

1) Pierwsza sprawa, chciałbym podłączyć wszystko w taki sposób, żeby mieć możliwość odtwarzania każdego źródła dźwięku (TV, PS3, Dekoder, DVD) przez sprzęt grający który bym zakupił, pytanie czy jest to możliwe? Ile w takim razie wyjść musiałby mieć mój sprzęt grający?4 x HDMI?
2) Skłaniam się ku zestawowi 2.1
3) Szafki z IKEI powodują, że główne źródło dźwięku nie może być zbyt szerokie, max ok. 10-13cm
4) Czy jest szansa, że znajdę coś w kolorze białym?

Preferencje, 50% TV, 25% PS3, 25% filmy.
Budżet do 2000,00.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Mógłbyś trochę rozwinąć myśl tzn. szukasz jakiegoś amplitunera + głośników czy tzw.zestawu wszystko w jednym
Jeszcze jedno - czy nie pomyliłeś się w wymiarach w przypadku szafki ? szerokość pudełka na płyty CD wynosi 14 cm
 

SopranoPL

New member
No właśnie tu jest problem. Szukam czegoś co ładnie będzie grało. Nie mam pojęcia czy będzie to amplituner + głośniki, czy gotowy zestaw. Na pewno chcę, aby była taka opcja, żebym każde źródło dźwięku mógł odtwarzać na dużych głośnikach. Czyli kablówkę, ps3 i DVD. Jeżeli chodzi o szerokość 14cm, to oczywiście chodziło mi o wysokość wnęki, w której mogę umieścić urządzenie - dokładnie ma 11 cm.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli wnęka ma 11cm (zakladajac że jest wymiar wewnętrzny) jednostka centralna max.może mieć 10cm - może i coś takiego by kupił (kompletny zestaw) ...tylko problemem jest liczba urządzeń które chcesz dołączyć ,nie znam takiego kompletnego systemu który miałby 4 wejścia HDMI do podłączenia
Problem skutecznie rozwiązałby amplituner gdyż 4 wejścia dla niego to żaden problem .....ale z kolei nie znam amplitunera który miałby 10-11cm wysokości (zawsze jest więcej) więc nie ma szans aby go wcisnąć do tej wnęki
Sytuację ratuje jedynie gdyby amplituner stanął luzem pod telewizorem - wtedy bez problemu ,a kupno amplitunera + 2 głośników w cenie 2000zł jest bezproblemowe
 

SopranoPL

New member
Dwa tysiące tysięcy do niezła sumka ;)

Poprawione :)

Jeżeli wnęka ma 11cm (zakladajac że jest wymiar wewnętrzny) jednostka centralna max.może mieć 10cm - może i coś takiego by kupił (kompletny zestaw) ...tylko problemem jest liczba urządzeń które chcesz dołączyć ,nie znam takiego kompletnego systemu który miałby 4 wejścia HDMI do podłączenia
Problem skutecznie rozwiązałby amplituner gdyż 4 wejścia dla niego to żaden problem .....ale z kolei nie znam amplitunera który miałby 10-11cm wysokości (zawsze jest więcej) więc nie ma szans aby go wcisnąć do tej wnęki
Sytuację ratuje jedynie gdyby amplituner stanął luzem pod telewizorem - wtedy bez problemu ,a kupno amplitunera + 2 głośników w cenie 2000zł jest bezproblemowe

Rozumiem, że biorąc pod uwagę jednostkę centralną z kompletnego zestawu dźwięk będę miał tylko albo po DVD, albo PS3, albo dekoderze? Temat odpada w takim razie, przynajmniej dźwięk z dekodera jak i z DVD muszę mieć na dużych głośnikach.

Jeżeli chodzi o amplituner, otwór owszem ma wysokość 11 cm, natomiast jest szansa wrzucenia amplitunera, który ma 15-16cm, z przodu ogranicza mnie 5cm belka, natomiast od tyłu taki sprzęt mogę wsadzić. Pytanie czy wtedy taki sprzęt obsłuży mi wszystkie sprzęty i będzie to grało. Rozumiem, że wtedy dokupuje 2 głośniki prawy oraz lewy + centralny, podłączam i wszystko hula?
 

SopranoPL

New member
harman-kardon-bds-370.jpg

coś w tym stylu ?

Eleganckie, pytanie czy centralny musi stać bo nie mam gdzie go postawić, czy może być przymocowany do ściany w poziomie no i czy będę miał dźwięk z TV, PS3 i DVD? Pewnie tanie to też nie jest ?

Jeszcze mam jedno pytanie wieża pianocrafta wyposażona jest w złącze HDMI - http://fotoaudio.pl/images/pianocraft_E730_back.jpg

W obecnej sytuacji mam połączone:
TV-HDMI-PS3
TV-HDMI-Dekoder
TV-EURO-DVD (wkrótce będzie już TV z 4 gniazdami HDMI, więc to EURO wywalę)

Do czego w takim razie po HDMI mogę podłączyć pianocrafta i gdzie będę miał dźwięk? A jak bym podłączył właśnie w 4 wolne gniazdo TV Pianocrafta to wtedy wszystko co słyszę w TV niezależnie czy konsola, dekoder, dvd mógłby odsłuchać przez pianocrafta?
 
Ostatnia edycja:

JanekM

New member
Jeżeli chodzi o amplituner, otwór owszem ma wysokość 11 cm, natomiast jest szansa wrzucenia amplitunera, który ma 15-16cm,


W 11cm zmieszczą się 2 ampli typu slim: Pioneer VSX-S300 i Marantz NR1402. Jakościowo to oczywiście zdecydowane wskazanie na tego drugiego, bo cenowo to będą w tej samej klasie. Nie powinieneś mieć problemów z podłączeniami, których potrzebujesz tyle że w tym układzie może zostać trochę za mało kasy na kolumny.
Koledzy na pewno podpowiedzą coś ciekawszego z zestawów zintegrowanych.
 
Ostatnia edycja:

SopranoPL

New member
Drodzy forumowicze odświeżam, czy ten zestaw spełni moje oczekiwania?

Marantz NR1402 + Dali Zensor 1 (białe)

W sumie mogę się zmieścić w 2tys, pytanie tylko czy to ma sens?

Przypomnę, kolumny muszą być białe
 

SopranoPL

New member
Witam, bardzo proszę o fachową pomoc w wyborze sprzętu grającego. Sprzęt grający będzie zastosowany w poniższym pokoju:

img_1836


Podłączone zostanie: TV Toshiba 37 cali z 2x HDMI, PS3 FAT 1x HDMI, Dekoder Zyxeel HD 1x HDMI, DVD Pioneer 1x HDMI. Czyli każde urządzenie wyposażone w wyjście HDMI.

1) Pierwsza sprawa, chciałbym podłączyć wszystko w taki sposób, żeby mieć możliwość odtwarzania każdego źródła dźwięku (TV, PS3, Dekoder, DVD) przez sprzęt grający który bym zakupił, pytanie czy jest to możliwe? Ile w takim razie wyjść musiałby mieć mój sprzęt grający?4 x HDMI?
2) Skłaniam się ku zestawowi 2.1
3) Szafki z IKEI powodują, że główne źródło dźwięku nie może być zbyt szerokie, max ok. 10-13cm
4) Czy jest szansa, że znajdę coś w kolorze białym?

Preferencje, 50% TV, 25% PS3, 25% filmy.
Budżet do 2000,00.

Moi mili, jestem już na ostatniej prostej, bardzo proszę o pomoc w wyborze spośród 3 zestawów, w skład każdego z nich na pewno wejdzie amplituner Marantz NR 1402 (ze względu na gabaryty):

1) Marantz NR 1402 + Dali Zensor białe (rozumiem, że w moim układzie tych głośników nie mógłbym postawić na ten szafce z Ikei ze względu na drgania i musiałbym je wyposażyć np. w coś takiego? stojak pod kolumnę szklany stojaki kolumna C w48h (3067434024) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.)

2) Marantz NR 1402 + Boston Acoustics A26 (jak wyżej)

3) Marantz NR 1402 + Pylon Pearl 20 Front HG - mój dotychczasowy faworyt - Pylon Pearl - to nie chińczyk to Tonsil ! - YouTube http://allegro.pl/kolumny-pearl-20-front-hg-pylon-audio-polskie-i3091227935.html

O ile w 1 jak i 2 przypadku musiałbym zainwestować w suba? To pewnie jeżeli chodzi o 3 przypadek już nie? Co byście wybrali? W sumie zestawić wyjdzie w granicach 2000,00.

Z góry dziękuję za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

SopranoPL

New member
Jak by to kogoś interesowało zdecydowałem się na zestaw Marantz NR 1402 + Boston Acoustics A26. Nie potrzeba standów, głośniki pięknie grają ustawione bezpośrednio na szafce. Teraz w salonach Denon mają na ten zestaw promocję, komplet za 1995 zł.
 

SopranoPL

New member
Witam, pytanie do obeznanych w temacie. Chciałem dalszym krokiem uzupełnić swoje kino domowe o następujące głośniczki w liczbie 2 szt. lub inne? Boston Acoustics Boston Acoustics Soundware S - S - Stereo - Głośniki - profesjonalny salon audio-video audiostrefa.pl
Będą stały za kanapą na półce po lewej i po prawej stronie dokładnie w takiej samej szerokości jak główne głośniki:



img2053


img_1841


Pytanie jaki efekt osiągnę mając 2 głośniki z przodu i 2 z tyłu? Czy jest w ogóle sens wydawania kasy? Czy łatwo to podłącze do swojego Marantza Nr1402? Czy lepiej zostawić tak jak jest?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podlaczysz latwo, aktywujesz tylne kanaly i ampli zrobi reszte zgodnie z materialem audio, pytanie czy taki efekt Cie interesuje. Nie wiem jak graja te glosniczki, natomiast jestem zdania ze kino to 5.1, Ty chcesz polsrodek i 4.0. Czy bedzie lepiej? Mysle ze na pewno, w koncu bedziesz mial w kinie tylna "sciane" dzwieku, a to ogromna roznica! Nie myslales o stworzeniu 5.1?
 

SopranoPL

New member
Podlaczysz latwo, aktywujesz tylne kanaly i ampli zrobi reszte zgodnie z materialem audio, pytanie czy taki efekt Cie interesuje. Nie wiem jak graja te glosniczki, natomiast jestem zdania ze kino to 5.1, Ty chcesz polsrodek i 4.0. Czy bedzie lepiej? Mysle ze na pewno, w koncu bedziesz mial w kinie tylna "sciane" dzwieku, a to ogromna roznica! Nie myslales o stworzeniu 5.1?

Dzięki za odpowiedź. Przede wszystkim ograniczają mnie dalej finanse. Od początku zapowiedziałem sobie, że kino będę budował stopniowo, natomiast też jestem zadowolony z sytuacji, która jest obecnie, czyli 2 Bostony na froncie. Stąd pytanie czy jest sens dodawania 2 głośniczków z tyłu? Piszesz, że jest, ale może zamiast 2 głośników z tyłu lepiej zainwestować w głośnik centralny? Sub? U mnie będzie problem gdzie go postawić ...

To jeszcze kup większy tv bo ten jest zdecydowanie za mały. Myśle, że 50 " będzie ok. Serio!!!

Większy będzie, jakoś w zimie, pewnie 46 cali :)

55' to totalne minimum:D

Jak będą finanse, to i nawet 60 by wjechało. Ale muszę też powiedzieć, że jestem zadowolony ze swojej poczciwej Tośki 37 cali, gra już 6 rok, oby tak dalej "odpukać".

Widać kobiecy wkład na fotkach ;)

Coś za coś :) Dobrze, że jest wyrozumiała, ale głośniki i tak musiały być białe :)
 
Do góry