Samsung ht-e5500 brak Ipla

coper

Member
Witam,

Mam powyższy model kina domowego, niestety w śród dostępnych aplikacji w SMART HUB brak jest aplikacji Ipla.

Dzwoniłem na infolinie tam przemiły konsultant kazał mi zresetować ustawienia do Smart Hub co uczyniłem i nic nie pomogło po czym skierował mnie do serwisu.
Grzecznie się tam udałem (na szczęście blisko domu), niestety Pan serwisant jak stwierdził pierwszy raz widzi tegoroczny model (E) i nie wie jak pomóc wystawi zgłoszenie do serwisu centralnego. Sprowadziliśmy na innym kinie domowym ale z poprzedniego roku (D) i Ipla była.

Dodam że inne smartsy typu tvn player, tvp vod, iplex.pl są i działają.

Czy ktoś kto ma lub ma dostęp do tegorocznych modeli tegorocznych kin domowych Samsunga i mógł by sprawdzić czy jest dostępna aplikacja IPLA ?

Z góry dziękuje za pomoc.

/coper
 

morff_pl

New member
Model ht-e4500 również brak IPLA. W samsungu sugerowali uaktualnić firmware. Zaraz po kupnie odtwarzacz uaktualnił się do wersji 1011.1. Na stronie do pobrania dostępna jest wersja 1011.2 (ale aktualizacje nie chcą się wgrać) - ten problem również zgłosiłem cały czas licząc na IPLA.

W efekcie czego dowiedziałem się (dwa dni temu) że mają już kilkadziesiąt zgłoszeń i pracują nad udostępnieniem IPLA w najbliższej aktualizacji.
 

coper

Member
Małe uaktualnienie sytuacji.

Ponownie kotaktowałem sie z serwisem samsunga i dostałem info że jakoby za problem jest odpowiedzialny serwis IPLA.

Jak sie dowiedziałem od serwisu IPLA to oni wystawiają kanał i to samsung decyduje które urządzenia mają dostp do tej aplikacji a które nie.

Ponownie zadzwoniłem do serwisu samsunga (nie mylić z infolinią) przekazałem co sie dowiedziałem od IPLA i ponowiłem zgłoszenie o braku ipla.

Dam im jeszcze chwile.

Ciekawe czy w tegorocznych modelach TV też nie ma IPLA.
 

czajski

New member
Potwierdzam, HT-E5500 zakupiony kilka dni temu także nie ma IplaTV na pokładzie ani do pobrania w Samsung Apps. Nie pomogło zainstalowanie najnowszego firmware'u. Dla mnie nie jest to aż taki bolesny problem, gdyż mam IplaTV w ramach NetTV w TV 32PFL7606.

Skorzystam z okazji i zapytam Cię coper czy działa Ci poprawnie TubaTV? Ja przetestowałem większość aplikacji i na razie nie zauważyłem jakichś większych niedociągnięć oprócz problemów z odtwarzaniem teledysków w TubaTV. Aplikacje TubaFM oraz Vtuner latają aż miło, podobnie TVN Player, Orange i VOD TVP.pl. Ale najfajniejszą sprawą na dzisiaj jest iplex - kopalnia fajnych filmów, skatalogowanych na wszelkie możliwe sposoby. Jakość rewelacyjna, normalnie jak z DVD. Swoją drogą, gdy usłyszałem z plastikowych głośniczków tego kina kilka płytek w DTS, to mi szczena opadła i w efekcie 2xALTUS140 + 2xALTUS110 + SONY STR DE405 idą na zasłużoną emeryturę - to już wszak inna epoka :).
A wracając do wątku, czyli do braku IplaTV w modelach 2012, to myślę, że jak więcej nas będzie zgłaszało w BOK Samsung ten problem to może... :)
 

coper

Member
U mnie TubaTV działa bez problemowo bez żadnych przycieć. Czasem pojawiaja sie problemy z VOD.TVP przycina sie przy odtwarzaniu a dwa razy zdarzyło sie że wystąpiuł komunikat o problemach z połączeniem. Na szczescie sporadycznie i nie stanowi to dużego problemu.

Coraz mniej wieże w to że Ipla bedzie dostepna.
 

czajski

New member
Wczoraj sprawdzałem czy IplaTV działa nadal w TV Philipsa i przez chwilę myślałem, że holenderska firma także usunęła ten widget z usługi NeTV. Jak się jednak okazało, cała paczka wchodząca w skład NetTV się uaktualniła, a domyślną lokalizację ustawiło samo z siebie Czechy :). Po przestawieniu na Polskę Ipla wróciła.

TubaTV nadal mi nie działa, prawdopodobnie mam za wolne łącze ADSL (2MBs) Dla mnie najważniejsze, ze iplex chodzi bez zacięć, bo jest tam masa filmów super jakości, które z przyjemnością obejrzę. Zastanawia mnie jeszcze, czy wszystkim TubaFM przy uruchamianiu czasem woła aktualizację, mimo, że wersja zainstalowana jest aktualna?
 

czajski

New member
W dniu wczorajszym (24-09-2006r) Samsung zaktualizował usługę SmartHUB - SmartTV dla modelu HT-E5500. Na pierwszy rzut oka widać, że dostępnych jest więcej aplikacji internetowych, niestety nie ma wśród nich IplaTV :(. Wśród tych, które zainteresują polskojęzycznych użytkowników jest StrefaVOD. Dużo filmów skatalogowanych według kategorii, ale niestety dostęp do wszystkich pozycji jest płatny. Część filmów pokrywa się z ofertą darmową w aplikacji IPLEX.TV - więc trzeba uważać, żeby nie zapłacić za coś, co jest dostępne za darmo :).

Na aplikację IplaTV w tegorocznych modelach czekamy więc nadal. Chociaż nie pokładam zbyt wielkich nadziei, bo ostatnio gdzieś na forach internetowych przeleciała mi przed oczami wiadomość, że posiadacze modeli z serii HT-CXXXX (rocznik 2010) stracili dostęp do aplikacji IplaTV.

P.S. od dnia wczorajszego po wejściu do usługi SmartHub pojawia się komunikat o braku dostępu do usługi w dniu 26-09-2012r z powodu prac konserwacyjnych - więc może... :)
 

czajski

New member
Mam dobre wieści dla użytkowników modelu kina domowego, o którym mowa w tym wątku. Aplikacja IPLA jest już dostępna. HT-E5500 IPLĘ już ma w ofercie Smart HUB i muszę przyznać, że działa rewelacyjnie.
 
Do góry