"Dobre" głośniki do powieszenia

ullyssess

New member
Chciałbym poradzić się bardziej doświadczonych w temacie. Chcę skompletować zestaw kina domowego 5.1 z możliwością podpięcia XBOX, odtwarzacza multimedialnego (np. Logitech Revue lub Xtreamer/Popcorn), oraz z Blu-Ray. Zamiast XBOX może PS3 bo ma Blu-Ray a zależy mi przede wszystkim na Move/Kinect.

Mam Panasonica g30e, który wisi na ścianie i obok chciałbym powiesić przednie głośniki. Niestety nie mogę zakupić kolumnowych ponieważ mam 2-kę małych dzieci które zapewne "zainteresowałyby" się tymi kolumnami. Z tylnymi i z subwooferem nie będzie problemu. Mam pomieszczenie około 30m2 z tym że jedynie na połowie powierzchni ma być kino. 40% filmy, 30% XBOX, 30% muzyka (ale raczej radiowa).

I teraz pytanie. Jakie głośniki zakupić? Jaki amp? Od razu wspomnę że nie będę szalał i nie wydam na zestaw więcej niż za TV. Więc obracam się w rejonie 2000-2500 za amp+blu+głośniki.

W związku z tym że mam TV panasonic zastanawiałem się nad Panasonic SC-BTT770. Ma Blu-Ray oraz 2 wejścia HDMI. Tylko co do głośników oraz pseudo amplitunera oczywiście mam wątpliwości. Zaletą tego rozwiązania jest 1 pilot do TV i kina.
Następnie zastanawiałem się nad zakupem głośników (komputerowych) Logitech Z5500 lub (gorszego) Z906. Model z5500 ma pochlebne opinie tylko nie miałem możliwości odsłuchania tego zestawu.
Myślałem również o amplitunerze Yamaha 371+Blu-Ray (lub Pioneer/Denon w podobnej cenie) tylko znów mam problem z głośnikami i udało mi się znaleźć (na necie) jedynie model Visonik Cinema oraz KODA 8808.
I ostatnio natknąłem się na DENON DHT-1312XP AVR-1312 również z niewielkimi głośnikami SC-F/R/C/DSW1312. Czy te głośniki DENON to drewno? Wszystkie pozostałe to na pewno plastik co mnie aż mierzi ale po prostu nie mam wyjścia.

No chyba że zestaw głośników Harman Kardon HKTS 9BQ?

Głośniki muszą być zawieszone obok telewizora na ścianie i nie mogą zbytnio od niej odstawać... Proszę o pomoc w tej sprawie. Tylko proszę nie namawiajcie mnie na kolumny ponieważ wiem doskonale że to jest lepsze rozwiązanie i jak słucham muzyki z takiego źródła to aż mam dreszcze - natomiast w obecnej sytuacji po prostu kolumn mieć nie mogę (i aż mnie skręca że ich mieć nie mogę)

Z góry dziękuję za porady. Szczególnie osób które używają powyższych głośników.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystko wskazuje na to że najlepszym rozwiązaniem jest ten Panasonic który wymieniłeś. Spełnia najwięcej potrzeb, będzie współpracował z plazmą i
ma dobre wyposażenie.
Na Twoje 30 m2 będzie akurat.
 
Do góry