Niedrogi zestaw kina domowego z głośnikami i wyjściem HDMI do TV LCD ??

jacek-ie

New member
Witam,

przymierzam się do zakupu panela LCD od 37 do 40", do tego chciałbym dołożyć niedrogi zestaw zawierający amplituner z wbudowanym DVD oraz wyjściem HDMI. Czy istnieje coś takiego ?

Jeżeli ktoś może mnie naprowadzić na jakiś zestaw tego typu (Panasonic itp) to będę wdzięczny. Dodam, ze nie jestem audiofilem, raczej będzie to przeznaczone do oglądania filmów, więc 5+1 zrobi tu swoje. Zdaję sobie sprawę, że taki zestaw to zawsze kompromis jakości, możliwości i ceny.

Mieszkam w pokoju ok 4x4,5 m, więc nie mam za wiele miejsca na spore kolumny a w dodatku jestem za granicą, więc mam wybór trochę trudniejszy niż w Polsce (Irlandia).

Pozdrawiam.
 

jacek-ie

New member
Witam,

no właśnie ... coś takiego, jak ten Panasonic, dziś widziałem w sklepie Samsunga HT-TH Q25 za 399.99 Euro (kolumny podobne, jak w tym Panasonicu z tym, ze są wieże 4 szt.) oraz Pioneer DSC 353 M za 499,99 (tu kolumny typu satelitki, wszystkie 5) + subwoofery w obu przypadkach pasywne.

Wiem, ze stawiam duże wymagania za małe pieniadze, ale nie znalazłem testów na forum ani Samsunga ani tym bardziej Pioneera, ta druga firma jest chyba lepsza, choć to moze nie byc reguła ...

Ktoś mi pomoze w wyborze ??

Dziękuję i pozdrawiam.

Jacek
 

ArapahoVmax

New member
Witam,

Odświeżam trochę wątek, bo stoję przed podobnym zakupem i biorę pod uwage podobne modele.

Jacek-ie, co w końcu wybrałeś? Jak wrażenia?

Sam się zastanawiam nad DCS 353 lub 360, ewentualnie Panasonic ST-HT855. Który będzie miał najlepszy dźwięk do kina?

Czy ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć, czy te kolumny w DCS 360, można rozdzielić na połowę i je zawiesić, tak, jak w przypadku kolumn Panasonica?

Liczę na odpowiedzi, bo wertuję internet w poszukianiu kina juz od kilku dni, a chęć zakupu jest coraz wieksza.

Pozdrawiam,

ArapahoVmax
--------------------
IF GOD MADE MOTORCYCLES, THE DEVIL WOULD MAKE THE VMAX!
 

adamo_

New member
Bez reklam
Czy Panasonic SC-HT855E posiada tuner Radiowy z RDS ? na stronie producetna nie piszą o tym nic . Ma ktoś ten sprzet jak to gra ?
 

ArapahoVmax

New member
adamo_ napisał:
Czy Panasonic SC-HT855E posiada tuner Radiowy z RDS ? na stronie producetna nie piszą o tym nic . Ma ktoś ten sprzet jak to gra ?

Zdecydowalem sie w końcu na Panasonica. Tak, ma tuner radiowy wraz z RDS-em. Muzykę, tak naprawdę odtwarza przeciętnie, natomaist z kina domowego jestem bardo zadowolony. W moim mniemaniu dźwięk przy odtwarzaniu dobrych filmów jest super.
 

adamo_

New member
Bez reklam
ArapahoVmax napisał:
Zdecydowalem sie w końcu na Panasonica. Tak, ma tuner radiowy wraz z RDS-em. Muzykę, tak naprawdę odtwarza przeciętnie, natomaist z kina domowego jestem bardo zadowolony. W moim mniemaniu dźwięk przy odtwarzaniu dobrych filmów jest super.


Ok kupuję , za chwilę zamawiam w Hoopli za 1089 zł

Dzięki za info
 

blady52

New member
upscaler

blackninja napisał:

czy w tego rodzaju KD opcja "Skalowanie obrazu do formatu wys. rozdzielczości", to jest to samo co upscaler. Zależy mi na upscalerze, bo mam trochę amatorskich filmów DVD i narazie nie będę kupował kamery HD. Testowałem swoją płytkę na dvd z upscalerem i na lcd 42" wyszło nieźle, aż byłem zaskoczony. Kupuję sharpa 32" BV9 lub coś podobnego /2,5-3m odległości/ i zestaw KD do 2500 pln .Nie jestem zbytnio muzykalny, a zależy mi na obrazie. Odbiór "n-ki" i filmy na dvd. Co radzicie????
 

adamo_

New member
Bez reklam
blady52 napisał:
czy w tego rodzaju KD opcja "Skalowanie obrazu do formatu wys. rozdzielczości", to jest to samo co upscaler. Zależy mi na upscalerze, bo mam trochę amatorskich filmów DVD i narazie nie będę kupował kamery HD. Testowałem swoją płytkę na dvd z upscalerem i na lcd 42" wyszło nieźle, aż byłem zaskoczony. Kupuję sharpa 32" BV9 lub coś podobnego /2,5-3m odległości/ i zestaw KD do 2500 pln .Nie jestem zbytnio muzykalny, a zależy mi na obrazie. Odbiór "n-ki" i filmy na dvd. Co radzicie????


no tak to raczej upscaler
 

dany

New member
A czy któreś z takich budżetówek mają więcej niż 1 wejscie cyfrowe ? Bo wiem ze bywają takie "kwiatki" ze nie mają żadnego ...
Drugie miałoby być używane do zewnętrznego odtwarzacza Divx, bo te wbudowane są chyba nie "rozwojowe", ew. który z tych zestawów najlepiej sobie radzi z Divx, zeby ew. zmarginalizować koniecznośc posiadania dodatkowego odtwarzacza
 

Warko

New member
Ja mam jeszcze jedno pytanie do tego zestawu Panasonica SC-HT855, z tego co wyczytalem jedyne wejscie audio jakie posiada to wejscie optyczne. Mam Cyfre+ z tunerem Pioneer 1530 i chcialbym sie dowiedziec czy istnieje mozliwosc podlaczenia tego tunera do tego zestawu, tak by cieszyc sie dzwiekiem Dolby Surround podczas filmow? Tuner nie posiada oczywisice wyjacia optycznego a jedynie Euro. Widzialbym to tak zeby z Euro dzwiek wyprowadzic na jacka, a z niego chyba bedzie potrzebna jakas przejsciowka na optica? czy istnieje cos takiego i jak sie spisuje? Jeszcze jedno w opisie tego zestawu pisze ze obsluguje DTS, AC-3, Dolby Pro Logic II. Czy ten ostatni standard to to samo do Dolby Surround (tylko inna nazwa).

pzdr.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Źe audio, to jeszcze można się zgodzić, ale gdzie tu wideo. Trochę się chłopaki rozkręcili. A po drugie: po co konwertować sygnał analogowy do cyfrowego, aby go później przywracać w amplitunerze ponowanie na analogowy. Lepiej podłączyć analogowo stereo do amplitunera i zda się na niego. Pomijam już jakość tego przetwornika za 66 zł?

ArtS :)
 

Warko

New member
Chodzi o to ze ten amplituner w tym zestawie SC-HT855E nie ma wejscia analogowego dla dzwieku, ale na 100% nie jestem tego pewien wiec prosilbym o potwierdzenie tej informacji.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeżeli jeszcze nic nie kupiłeś, kup coś, co będzie miało wejścia cyfrowe i analogowe. Najprostsze i najlepsze rozwiązanie. Nawet, jeśli będziesz musiał dołożyć kilka stówek, to przekonasz się iż warto.

Kto tanio kupuje, dwa razy kupuje... :(

ArtS :)
 

Warko

New member
Kilka osob wczesniej napisalo ze kupilo te zestawy SC-HT855E Panasonica, moglby ktos napisac jakie on ma wejscia audio? Na stronie panasonica pisze tylko "Wejscie Audio: TAK", fajan mi informacja gdzie mozna sprawdzic jakie to ma wejscia no bo rzeczywiscie najlepszym rozwiazaniem bylo by gdyby mial wejscia analogowe i cyfrowe. Prosze o informacje.
 
Do góry