Podłączenie nagrywarki Sony RDR-HX910 do H/K AVR435 problemy

Pablo1964

New member
Bez reklam
Witam,
Proszę o konsultację w temacie j.w. Problemy:

1. Czy nagrywarka powinna być podłączona jak DVD czy jak magnetowid?

2. Czy jeżeli łączę nagrywarkę z amplitunerem (tfu, nie lubię tego słowa, dlaczego u nas nie można mówić "odbiornik" jak w cywilizowanym świecie?) za pomocą przewodu cyfrowego (optycznego bądź koncentrycznego) muszę dodatkowo łączyć kablem analogowym stereo (cinch)? Znajomy twierdzi że tak, instrukcja mówi niejednoznaczne a mnie wydaje się, że kabel cyfrowy powinien załatwić wszystko.

3. Po połączeniu przewodem koncentrycznym (coaxial) wyjścia cyfrowego nagrywarki z wejściem cyfrowym amplitunera i uaktywnieniu w menu nagrywarki tegoż wyjścia, H/K 435 nie widzi cyfrowego sygnału z DVD. Jeżeli połączę dodatkowo przewodem analogowym stereo, robi się z tego jakiś virtual surround, jezeli zostawię tylko koncentryk, brak dźwięku.

4. Po podłączeniu samych frontów (JBL Northridge) kilkukrotnie Harman się wyłączał po ok 10-15 minutach. Po podłączeniu 5 kolumn odmówił posłuszeństwa po ok 1 godz. Włączony ponownie po 30 min. grał posłusznie przez wiele godzin.

Ponowie z większym doświadczeniem w KD, pomóżcie proszę. Co zrobiłem nie tak? Na co powinienem zwrócić uwagę?

Z góry dziękuję za sugestie.
_________________
Pozdrawiam
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
No nie ma bata. Po koaksjalu musi chodzić zawsze. Sprawdź w menu nagrywarki może wyjście nie jest uaktywnione.
I tak nie nagrywasz 5.1 z telewizji - no chyba, że używasz nagrywarki jako odtwarzacza gęstych formatów.
A nie możesz wyprowadzic po analogu 5.1 ?

Co do wyłączanie się HK to nie mam rozwiązania. Pozostaje serwis :sad:
Impedancja E80 i HK pasuje, nie powinien się nawet za bardzo grzać
bo chyba strzsznaj rury przez te 15 min nie dawałeś. Hmm...
Sprawdź kable od głośników może gdzieś na złączkach małe zwarcie ???
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
W menu nagrywarki sam uaktywniałem wyjście cyfrowe. Wydaje mi się, że wszystko powinno być OK. Jednak nie gra :(

Po analogu się nie da - nagrywarka nie ma wbudowanych dekoderów.

Co do wyłączania się, jego częstotliwość spada, mam nadzieję, że problem się sam rozwiąże, niezależnie spróbuję zmierzyć impedancję kolumn, czy gdzieś nie ma zwarcia.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Impedancji sam nie zmierzysz :) trzeba mieć do tego odpowiedni sprzęt, rezystancje owszem ale to nie to samo.
Kba741.jpg

Spróbuj podłączyć przewodem optycznym.
Ampli ustawiłeś na coaxiala?
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Blackninja, gdzie to się ustawia? Przeglądając dostępne źródła nie mogę ustawić DVD "DIGITAL", jedynie miga napis "ANALOG", po czym świeci się światłem ciągłym i transmisja idzie po analogu stereo.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Dzięki, pobawię się ;-) Właśnie kupiłem kolejne kabelki i podłączę bezpośrednio do tv, żeby mieć OSD.

Witam,
Trochę potestowałem. Wytrzymuje jakieś 30 min. i się wyłącza. Co ciekawe - jeżeli włączony jest telewizor, gra bezproblemowo cały dzień i wyłącza się w 15 minut po wyłączeniu telewizora. Nic już nie rozumiem
icon_sad.gif
Jest ktoś w stanie mi to wytłumaczyć? Zaznaczam, że identyczny efekt występuje zarówno przy podłączonych jak i odłączonych kolumnach.
Podłączyłem wczoraj poprzez listwę zasilającą i na razie jest OK. Czy powinienem zaniepokoić się tymi wyłączeniami, czy to normalne zjawisko w H/K?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mzdral

New member
Hk

Oj chyba masz uszkodzony model amplitunera. Ja swojego Harmana 630 eksploatuje od około 2 lat i śmiga bez problemów bez względu na podłączenie 6 czy 8 kolumn (głównie jednak 6). Posprawdzaj czy nie masz gdzieś zwarcia, jak bardzo grzeje się wzmacniacz ewentualnie ustawienia w menu amplitunera - może kwestia ustawienia wielkości kolumn (duże, małe) albo powiązanie z subwooferem.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Właśnie tak sobie pomyślałem. Ponieważ kupiłem H/K z ekspozycji, wczoraj zresetowałem procesor. Jak na razie gra dobrze i się nie wyłącza. Jeszcze potestuję.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Potestowałem i.... sprzęt poszedł do serwisu. Jeżeli jeden dzień grał poprawnie, na drugi wyłączał się natychmiast po włączeniu. Przestrzegam przed "promocjami" w MM.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Witam,
Po skorzystaniu z usług serwisu H/K w Katowicach przez rok było wspaniale. Przez rok... Aż przyszedł dzień przed Wigilią, chciałem posłuchać kolęd... pierwsza płyta ok, przy drugiej - zonk. Harman wyłączył się przy pierwszym utworze. Koniec. Nie da się włączyć. Chciałoby się powiedzieć "o k..." ale nie, są Święta. Więc powiem: dla wszystkich Wesołych Świąt." Ale ja zostałem na święta bez kina... Od naprawy minął ponad rok... Gwarancję. sz... trafił. Cholera wie ile wyniesie naprawa.... Brzmienie wspaniałe ale awaryjnośc H/K pozostawia wiele do życzenia. Wrócę po Świętach i powiem, jak wygląda sprawa. Czy warto kupować sprzęt H/K z roczną gwarancją - pewnie na tyle jest przewidziany.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Amplituner HK

No tak...... Już zdecydowałęm się na HK 347 a tu proszę.... Teraz nie wiem co mam myśleć oprócz tego że Ci współczuję.... Koledzy czy ktoś miał podobny problem, pytam bo zamawiam w czwartek lub piatek ww. ampli + zestaw JBL. Kurcze troche mnie to niepokoi, aczkolwiek wiem że i z najlepszym sprzętem tak bywa.. to tylko sprzęt elektroniczny. Pozrawiam i ..
Wesołych Świąt
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pablo. Nie można oceniać marki w oparciu o zdarzenia losowe. Każdy sprzęt potrafi się zepsuć. Dlatego, podejmując decyzję o zakupie, podpisujemy polisę ze szczęściem. Albo je mamy, albo nie. Nie zepsuje się tylko to, czego nie kupimy.

Gilek, jeśli podjąłeś już decyzję, to kupuj. Prawdopodobieństwo, że źle trafisz w HK jest zapewne podobne do tego, z jakim miałbyś do czynienia w Denonie, Onkyo, czy Pioneerze. Niezawodny może być młotek, choć i to nie zawsze... ;)

Jeszcze słówko na temat określenia amplituner. Już gdzieś o tym pisałem. Od razu odetnę się od słowa odbiornik, gdyż jest ono używane u nas w bardzo ogólnym sensie i mogłoby w takim kontekście być mylące. W dawnych czasach, gdy jeszcze nikomu nie śniło się budowanie odbiorników radiowych bez głośników mówiło się na te urządzenia radio. Później nastąpiła rewolucja Hi-Fi i zordzielono część odbiornika i wzmacniacza. Ponieważ ktoś chciał nowocześnie, to przyjęła się nazwa tuner dla części odbiorczej i wzmacniacz dla części wzmacniającej. Przy czym wzmacniacze pojawiły się wcześniej. Dobrze, że chociaż wzmacniacz, zamiast amplifier. Ale z czasem pojawiły się znowu konstrukcje zintegrowane i ktoś postanowił nazwać je amplituner. Ot zwykła zbitka słów. Rzecz w tym, że nie mogę się nadziwić, dlaczego Anglosasi (bo o innych językach wypowiadać się nie będę), wpadli na pomysł, aby używać słowa receiver (ang. odbiornik) w odniesieniu do amplitunerów. Całe szczęście, że nie radiostacja. Ogólność tego słowa uwidacznia swoją siłę w przypadku amplitunerów kina domowego. Tak naprawdę jest to wzmacniacz z procesorem dźwięku i to jest jego podstawowa rola. Tuner jest tu wbudowany tylko na dokładkę. A że słowo amplituner jest dziwne? No jest, ale się przyjęło.

Dlatego tak bardzo nie lubię, gdy dla wygody, mody, czy czegoś tam jeszcze używa się ohm, zamast om, watt zamiast wat, player, zamiast odtwarzacz itd, itp. Choć z drugiej strony należy znać umiar. Przykład? Urządzenie do odczytu płyt CD. Na początku walczyły ze sobą dwa określenia: odtwarzacz płyt kompaktowych, w skrócie kompakt oraz laserofon. Obecnie mówi się na to odtwarzacz CD. Jak widać meandry języka są dość skomplikowane. Dlatego obecnie mówiąc mp3 nie zawsze wiemy, o czym mówimy. A przecież odtwarzacz mp3, to nie to samo co nazwa formatu.

No dobrze, już nie będę przynudzał. Pablo, pozostaje mi wyrazić współczucie z powodu nękającego Cię nieszczęścia. Wymuś na serwisie, aby napisali, co to było.

ArtS :)
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Pablo. Nie można oceniać marki w oparciu o zdarzenia losowe. Każdy sprzęt potrafi się zepsuć. Dlatego, podejmując decyzję o zakupie, podpisujemy polisę ze szczęściem. Albo je mamy, albo nie. Nie zepsuje się tylko to, czego nie kupimy.
ArtS, całkowicie się z Tobą zgadzam. Jednak po takiej "niespodziance" na Święta pozostaje niesmak. Pewnie statystycznie marka nie jest bardziej awaryjna od innych. Jednak przy zakupie należy zwracać większą uwagę na warunki gwarancji.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Autorytatywnie moge powiedzieć, że sprzęt znanych firm ma bezawaryjność na takim samym niskim poziomie. Onkyo, Yamaha, Pioneer, Denon, HK, Panasonic, Sony itp.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Pewnie tak, zresztą mam dobre doświadczenie z serwisem H/K (także dzięki Tobie :) ). Tylko ten problem z czasem i wiezieniem sprzetu do serwisu... Cóż... po nowym roku się wybiorę i opowiem, co się stało tym razem.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Swoją drogą możesz wymagać od mediamarktu swoich praw z tytułu odstąpienia od umowy kupna sprzedaży, masz na to dwa lata :) niech się gimnastykują.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
blackninja napisał:
Swoją drogą możesz wymagać od mediamarktu swoich praw z tytułu odstąpienia od umowy kupna sprzedaży, masz na to dwa lata :) niech się gimnastykują.
Kupiłem w promocji, zwrot pieniędzy nie rozwiąże mojego problemu. A na co mi mogą wymienić?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na początku nie przykładaj zbyt wielkiej wagi do sprawy z MM. Potraktuj ją jako ciekawostkę, bo w dziale serwisowym MM pracują psycholodzy, a nie technicy :)

Zwrot kasy nie jest głupią sprawą, możesz też w piśie prosić o wymianę na wolny od wad więc AVR445.
 
Do góry