Jakie dvd z hdmi, dvd-audio i sacd

misiekkb

New member
Chce zmienic dvd na wersje z hdmi, ale musi miec tez dvd-audio i sacd, ktore sa godne poelcenia i jakie sa wasze opinie, moze denon 1920, moze h/k dvd 47, czy moze pioneer 696, a moze cos innego ?? Co polecacie
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Zwróc uwagę na Samsunga HD950. Bardzo dobre notowania w prasie.
Ponoć świetny tor dźwiękowy i niezgorszy wizyjny (oczywiście w tej klasie).
Denon 1920 jest lepszy, ale 2 razy droższy.
 

misiekkb

New member
Denon 1920 jest drozszy, tylko o 1,5 raza, wiec nie jest tak zle. A jak jest z harmanem 47, czy z pioneerem 696, ktory jest tutaj najtanszy ??
 

absolus12

New member
Warto rozważć jeszcze denon 1730? czy ktoś miał jakieś doświadczenia z tym odtwarzaczem? 1920 chodzi głośno i czasami ma problemy z dvix więc jeżeli to są kryteria wyboru o raczej nie polecam, z koleji ma świetny obraz.
Pozdrawiam
 

misiekkb

New member
absolus12 napisał:
Warto rozważć jeszcze denon 1730? czy ktoś miał jakieś doświadczenia z tym odtwarzaczem? 1920 chodzi głośno i czasami ma problemy z dvix więc jeżeli to są kryteria wyboru o raczej nie polecam, z koleji ma świetny obraz.
Divx nie jest to postawowe kryterium, nawet moze nie miec divx, tylko obraz i dziwek z dvd oraz dziwek z sacd i dvd-audio, a co do 1730 brak dvd-audio i sacd
 

gatar

Active member
Bez reklam
misiekkb napisał:
Denon 1920 jest drozszy, tylko o 1,5 raza, wiec nie jest tak zle. A jak jest z harmanem 47, czy z pioneerem 696, ktory jest tutaj najtanszy ??
Cena Denona 1920 http://tiny.pl/7jsp
cena Samsunga HD950 http://tiny.pl/7js2
1199/445= 2,69
To jest "1,5 raza" ?
Przepraszam... Denon 1920 jest lepszy od HDS950 (tak "mówią" testy), ale jest zarazem droższy (w tej chwili) 2,68 razy od HD950.
Czy warto ?
Jeśli stac Ciebie, to tak. Mnie nie stać i wybieram kompromis.
 

absolus12

New member
dvd-audio, sacd to bym sobie raczej odpuścił, założę się, że może skorzystasz z ego kilka razy i odstawisz na bok. Ile masz płyt w takich standartach, 1, 10, no może jeżeli będziesz słuchał tego na wypasionych głośnikach to ma sens.
pozdr
 

gatar

Active member
Bez reklam
absolus12 napisał:
dvd-audio, sacd to bym sobie raczej odpuścił, założę się, że może skorzystasz z ego kilka razy i odstawisz na bok. Ile masz płyt w takich standartach, 1, 10, no może jeżeli będziesz słuchał tego na wypasionych głośnikach to ma sens.
pozdr
Jeśli podepnie ten dvd (którykolwiek) do sprzętu z podobnej półki jakosciowo-cenowej to WARTO. Nawet dla kilku płyt.
 

absolus12

New member
To jest raczej najniższa półka więc jeżeli głośniki są na tym samym poziomie to mija się z celem, no ale przcież nikt nikomu nie zabroni wydawać kasy na zbędne dodatki z których nie będzie korzystał.
 

misiekkb

New member
Co do samsunga nie wiedzialem ze go mozna kupic za niecale 500zl, ale jesli o dvd-audio to mam 5 plytek i 1 sacd, a sprzet czy h\k avr 135 to ktora polka ??
 

JACEK2

New member
absolus12 napisał:
To jest raczej najniższa półka więc jeżeli głośniki są na tym samym poziomie to mija się z celem, no ale przcież nikt nikomu nie zabroni wydawać kasy na zbędne dodatki z których nie będzie korzystał.
Fakt ! By w pelni uslyszec i docenic SACD i DVD Audio wartalo by miec dobry wzmacniacz i kolumny ....
Doskonala strona o SACD:www.sa-cd.net
 

masaj007

New member
Ja bym chyba wybrał Samsunga. Pozostałą gotówkę dorzuć do kolumn i kup lepsze. Ten Samsung choć niepozorny jest równierz bardzo dobrym źródłem muzyki za śmieszne pieniadze. Widziałem go w drogich zestawach i osoby go urzywajace tylko go chwaliły. Nie dasz rady wypozyczyć obu i przetestować?
 

absolus12

New member
Samsung jest rzeczywiście niezły, oczywiście jeżeli chodzi o obraz. Dźwięk stereo ma jak każdy player dvd,czyli słaby, ale za pewne dopóki nie posłuchasz czegoś lepszego nie będziesz wiedział o czym mówię. JBL E to jest raczej niższa półka.
pozdr
 

masaj007

New member
absolus12 napisał:
Samsung jest rzeczywiście niezły, oczywiście jeżeli chodzi o obraz. Dźwięk stereo ma jak każdy player dvd,czyli słaby, ale za pewne dopóki nie posłuchasz czegoś lepszego nie będziesz wiedział o czym mówię. JBL E to jest raczej niższa półka.
pozdr
Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Wszystkie testy w gazeta kłamią? Ludzie, którzy zajmują się tym zawodow i twierdzą, że jest rewelacyjny też się nie znają? Lepsze to będą odtwarzacze cd za ponad 2,000zł i dvd za jeszcze więcej...
 

absolus12

New member
Twierdze to na podstawie własnego doświadczenia, również jestem na etapie poszukiwania DVD. I nie twierdzę, że testy kłamią, lecz uważam, że gazety bardzo często (nie zawsze) oceniają sprzęt stronniczo (czyli pod sponsora).
nie mam zamiaru kłócić się z tobą masaju007 bo nie widzę sensu, najwyraźniej nie słyszałeś jeszcze dobrego stereo w akcji, jeźeli usłyszysz będziesz wiedział o czym mówię. Ja skłaniałbym się ku denonowi, a samsung w swojej klasie cenowej też jest godny uwagi ale nie oczekuj zbyt wiele od dźwięku stereo.
pozdr
 

masaj007

New member
No powiem ci, że ostatnio miałem okazje słuchać bardzo dobry zestaw kina domowego, któy kasuje większośc stereo a głośniakmi były Sonus Fabery a napędzane było to Onkyo. W drugim zesatwie z Wharfedalami Evo i Arcamem stał własnie ten Samsung i właściciel bardzo chwalił a człowiek wie o czym mówi. WIęc pytam ciebie co to znaczy dobre stereo w takim wypadku?
 

absolus12

New member
Twoje porównanie Wherfedale z Sonus faber to jak porównywać opla corsę z Maybachem. Co pojedzie szybciej porshe czy fiat punto.
Dobre stereo(budżetowe) to np denon pma1500ae + choćby cd cambridge audio 640 (choć za te pieniądze są o wiele lepsze) + B&W 603, ESA Ostanino, AE Hyperion.
Stereo na poziomie amplitnerów za ok 2000PLN to np najniższe modele NAD lub CD choć może są trochę lepsze.
I nie udowodnisz mi, że amplituner gra w stereo lepiej niż wzmacniacz stereo w tej samej kategorii cenowej - sobie możesz takie bajki wmawiać ale nie mieszaj innym bo przez ciebie mogą dużo stracić.
Podsumowując, tak jak mówiłem samsung do dvd jest dobry, a w stereo zagra gorzej niż niejeden cdplayer z drugiej ręki za 600PLN.
pozdr
 
Do góry