Problem z końcówkami mocy w Denonie-czy to prawda?

zibiwaw

New member
Witam!
Na poczatek info, jestem nowym użytkownikiem forum i stoje przed wyborem kina domowego.Slyszałem opinie odnośnie sprzetu ampli Denona o usterkach zwiazanych z końcówkami mocy(siadają) , ile w tym prawdy nie wiem tym bardziej, że ten sprzet ma bardzo dobre recenzje. Może ktoś spotkał sie z tym tematem...
 

setunia

New member
Bez reklam
Witam.
Jestem początkującym użytkownikiem Denona 1706 i na razie wysiadło mi tylko wejście analog TV. Pocieszam się, że dystrybutor po rejestracji przedłuża gwarancje na następne dwa lata, więc naprawię podczas następnego urlopu. Końcówki mocy można z tego co wiem łatwo wykończyć dobierając nieodpowiednie kolumny. Denon ma wyjścia 6 Omowe. Jeśli podepniesz kolumny 4 i podczas odsłuchu przy dużych wychyleniach membrany niskotonowej niektóre potrafią zejść nawet do 2 Omów to stopień mocy wzmacniacza nieżle dostaje po d...źwiękach.
Denon niby ma zabezpieczenia termiczne i prądowe, ale ja ich wolę nie sprawdzać dlatego mam teraz problem z zakupem kolumn, bo niestety wszystkie, które mi się podobają na odsłuchu to 4 Omówki :(
 

zibiwaw

New member
Witam!
Mam nadzieje że ten problem nie występuje często, bo biore pod uwagę zakup Denona 1707.A czy denon ma zabezpieczenie tego typu co Yamaha lu HK i w razie problemu wyłaczy się?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Każdy szanujący się sprzęt tego typu ma takie zabezpieczenie. Na zwarcie nie zawsze zdąży zadziałać, ale przeciążenie termiczne lub prądowe to już zupełnie normalna sprawa. A z takim możesz mieć do czynienia, gdy wzmacniacz będzie przeciążony.

ArtS :)
 
Do góry