Co wybrać Harmana czy onkyo?

Andbud1

New member
Jestem w trakcie wyboru zestawu kina domowego .
Swoje zainteresowanie zaweziłem do zestau H/k AVR 240 i DVD 23 oraz Onkyo 674 i dvd 404 . Co do kolumn to wybrałem JBL Northridge E80+E20+E25+E150.
Jeśli chodi o amplitunery to H/K wybrałem ze względu na jakość dźwięku , natomiast nad onkyo zastanawiam się ze względu na jego wyposażenie.
Chodzi mi o HDMI i Funkcje konwersji dowolnego sygnału analowego nasygnał cyfrowystandarduHDMI.
Nie miałem możliwości posłuchania onkyo , dlatego proszę o pomoc w wyborze osoby które miały do czynienia z owym amplitunerem.
Pozdrawiam ANDBUD1:confused:
 

Dara

New member
Witam, dość trudny dylemat... sprawe trzeba rozpatrzeć obiektywnie.
Przedewszystkim w sprzęcie audio liczy się tylko i wyłącznie jakość dźwięku czyli jak wspomniałłeś wybrałbyś Harmana, ale prawda jest taka że niewiele lepsza jakość dźwięku, nie będzie wstanie zrekompensować Ci braków w wyposażeniu wejść sprzętowych HDMI itp. dlatego raczej bym celował w Onkyo, jest to sprzęt bardziej przyszłościowy bo wejścia cyfrowe są bardzo ważne. Ale jest to tylko moje zdanie, pamiętaj o jednej rzeczy nie sugeruj się żadnymi wypowiedziami i wybieraj tak sprzęt abyś był Ty z niego zadowolony, bo wiadomo co jest dobre dla jednego nie będzie dobre dla innego, ile ludzi tyle zdań.
Pozdrawiam.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Andbud1

Masz identyczny dylemat jak ja. Powinnismy się trzymać razem. Onkyo 674 jeszcze nie ma w powszechnym użyciu w kraju dlatego nikt ci nie odpowie. za świeża sprawa. Możesz posłuchać i dotknąć go :) w Warszawie - Al.Krakowska 244 (róg Hynka).
Ja dziś słuchałem HK 240/47 z wreszcie nap[otkanymi JBL CST 55 (komplet 5.1) i muszę przyznać, że brzmią bardzo ciemno i mulaście. Skreśliłem je.
Słuchałem dziś Focal Chorus 716V z HK 435. To było przyjemne ale wolę wczorajszy odsłuch z KEF iQ5.

Jak namierzysz tego Onkyo albo kupisz to podziel się opinią koniecznie na forum albo na priva.
 

nikro

New member
heh tez mam ten problem.. czy to nowe onkyo czy hk... funkcjami zdecydowanie wygrywa onkyo, ale do jbl sa polecane hk
tez prosze o info jak to gra w kinie domowym :)
 

setunia

New member
Bez reklam
Co do Onkyo to nie znam tego amplitunerka, ale myślę, że możemy razem coś wymyślić. Wejścia i wyjścia HDMI nie będą zbędnym bajerem jeśli masz co najmniej 2, a jeszcze lepiej 3 wejścia i 1 wyjście. Dlaczego pytasz?
No właśnie dlatego, że jedno masz w telewizorze i tylko jeśli zamierzasz mieć więcej urządzeń odtwarzających i przełączać je w ampli to będą Ci potrzebne. Konwersja analogu na HDMI to inna sprawa. Zero do potęgi n-tej pozostanie zerem, jakości nie poprawisz, zmienisz tylko sposób przesyłu. Osobiście wybrałbym HK, nie jestem guru, ale z tego co doczytałem mają one dobrze wyposażone w kondensatorki stopnie mocy i pomimo niskiej podawanej mocy potrafią rozruszać takie kolumienki jak JBL 80. No i dobry wybór kolumn, sam się nad nimi zastanawiam.
Jedynym jednak kryterium powinien być odsłuch, jesli nie zauważysz między tymi skrzynkami różnicy to wybierz oczywiście lepiej wyposażony.
 
Ostatnia edycja:

Fatman_1

New member
Bez reklam
Problem polega na tym, że Onkyo 674 nie można prawie nigdzie odsłuchać.
Słuchałem HK 240 i 335 jak również 435 z JBL E80 i z Balboami - dźwięk jest przyjemny ale dla mnie za duzo basu.
Dziś słuchałem prawie 3 godziny HK 435 (stereo only) z:
- Avance Dana 670 (wypadły najlepiej, basik trzymany w ryzach, rytmiczne, szybkie, ładna góra, detaliczna ale bez metalowych akcentów. Wykończenie - super - okleina drewniana, bi-wiring)
- Dali Concept 6 (dla mnie w porzo, przystępna cena, scena mniejsza i płytsza niż w Avance ale ładniejszy bas, szybkość. Blachy i miotełki brzmią jak trzeba. Świetne do klasycznej i do jazzu. Moim zdaniem z tym HK brzmia idealnie).
-KEF iQ3 - jasne nawet bardzo. Bardzo szczegółowe, wszystko wylezie. bas nie najmocnieszy. Słuchałem pod kątem porównania ich z iQ7.
 
Do góry