Altusy 110 do kina domowego

dorianmk

New member
Mam od ojca kolumny altusy 110 na razie podpiołem pod amplituner diory do fergusona dzwięk bardzo dobry jak na moje ucho ale ja sie nie znam. Pytanie czy mozna je jakos wykorzystać z KD np stosując jako przednie a dokupić tylne i centralny? Czy w porównaniu do kolumn z tej ery to kiszka i kupić zestaw kompletny?
 

Yuiren

New member
No rzeczywiscie te kolumny maja juz swoje lata. Altusy to niezle glosniki Stereo, jak na swoje lata. Co zalezy jeszcze oczywiscie od ich stanu. Po tylu latach przydalo by sie wymienic membrany i kopulki korektora fazy bo moga wygladac niezle a juz dawno uzyskac konsystencje budyniu.
Jesli chodzi o zastosowanie do kina domowego to niepolecam. Przedewszystkim dlatego ze brak odpowiedniej do nich centralki.
Oczywiscie dla niezbyt zasobnego portfela, niezbyt wybrednego ucha i przy zdeterminowanym sluchaczu/konstruktorze wszystko da sie zrobic.
Jednak uwazam ze lepszym wyjsciem bedzie zostawienie tych Altusow do stereo + zakup jakiegos zintegrowanego zestawu kina, moze niezagra lepiej, ale napewno bardziej spojnie.
 

MarcinekP

New member
Witam,
a ja oczywiście jeżeli budżet nie pozwala na więcej polecam Altusy do kina domowego.
Sam mam Altusy 300 + centralny maestro + tyl trójdrożne głośniki tonsila ale nie pamietam nazwy chyba coś Perfection 150 albo cos podobnego.
Gra to dość przyzwoicie w połączeniu z amplitunerem Yamaha RX-V440.
Ale musisz sobie zdać sprawę z tego, że altusy do "ożywienia" potrzebują dośc wysoki poziom sygnału (przynajmniej moje).
Tak więc nie zawsze mogę sobie pozwolić na oglądanie filmu z pełnym spektrum doznań. Moim zdaneim jest to o wiele lepsze roziwazanie niż kupowanie kina z "plastikowymi kolumienkami"


pozdrawiam
 

dimas

New member
witam.altusy nie sa zle wymien tylko wysokie na cos lepszego (bardziej pasujacego do kina)sprawdz zawieszenie gorne,wymien okablowanie i kondesatory i bendzie super gralo.macinekP twoje kolumny to Perfect 150 bardzo fajne kolumny w obudowie zamknietej, swego czasu chcialem je kupic;)
 

marcintgr

New member
Ja mam frontowe kolumny jeszcze wieksze od altusów 140 na głośnikach 30 cm i faktem jest ze musi byc centralny konkret i surround też duży bo frontowe ci zagłuszą wszystko dlatego polecam ci na suuround cos dużego ja mam jamo studio 180 i central niewiele mniejszy ale warto zainwestowac bo efekt jest naprawde ogromny!!! tak prawde mówiąc to to co sie sprzedaje obecnie w sklepach! takzwany zestaw kina domowego to nie ma nic wspólnego z kinem domowym w porównaniu do takiego zestawu na głośnikach 25 cm czy 30cm bas jest lepszy nawet bez suba niz pseudo kino z subem!!! ja mam sub na głośniku 15 calowym bo mniejszego nie było słychac!!! ale w takim zestawie jak na filmie bobma np. wybuchnie to efekt sobie można wyobraźić!!! jak mieszkasz w bloku to takie rozwiąznie odpada z tego wzgledu że na dużych głośnikach jest duża dynamika czyli ćicho puścisz a daleko sie niesie!!!
 

MarcinekP

New member
Napisał Yuiren:
MarcinekP , niezle monstrum masz z tego kina :grin: Pol pokoju to glosniki.
No z głośnikami nie jest tak źle.
Więcej zajmują mi meble, ale one są potrzebne do dobrego rozbicia fali dzwiękowej, żeby pogłosy i echa nie powstawały.
Co mogę dodać. Zestaw pracuje bez suba, ale po przekroczeniu 40 na wzmacniaczu żołądek przestaje przyjmować pokarmy i to jest najprzyjemniejsze uczucie szczególnie jak się ogląda np. helikopter w ogniu(mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi)

pozdrawiam
 

Bogdano41

New member
Witam
Widzę że temet już dawno poruszany, ale akurat też posiadam altusy do kina
przód altus 110 tył 75.We wszystkich powymieniane kompletne zawieszszenia we wszystkich głosnikach w kompetentnej firme. Może mam klapki na uszach ale dla mnie to najlepsze kolumny z średniego przedziału cenowego .
dodatkowo jako woofer zrobiłem sobie kolumnę labiryntową którą zasila stary wzmacniacz sanyo o łacznej mocy 750 W . przy cichych scenach czuć wibracje powietrza.
Odsłuchiwałem sprzęt w różnych sklepach ale w większości to pierdzenie.
Co może wydac głośnik wielkości denka puszki po piwie:mrgreen: wmontowany w wielki plastik:eek:k:
 
Do góry