nietypowe kino domowe

cybermisiek

New member
witam
zamierzam zakupic glosniki docelowo do kina domowego jednak w przewazajacej czesci sluchac bede plyt audio. Wertowalem wiele gazet audio i wiem ze w akceptowalnej cenie amplituner nie zagra tak jak dobry wzmacniacz w podobnej cenie.Dlatego zamiast kupowac osobnego systemu do stereo i do kina postanowilem ze zbuduje system na dwoch wzmacniaczach stereo a role centralnego bedzie pelnil glosnik w telewizorze (na dniach Kupuje 32 calowy LCD prawdopodobnie Samsung M61B). wszystkie kable sygnalowe do wzmacniaczy podepne z odtwarzacza DVD.i w przyszlosci moze rowniez subwofer.
Do obecnie posiadanego wzmacniecza (Yamaha AX-590) podlaczylbym glosniki satelity a do nowo zakupionego wzmacniacza stereo rowniez zakupilbym glosniki przednie (kieruje sie w strone B&W 603S3).
W ten sposob bede mogl sie cieszyc wysokiej klasy dzwiekiem w audio i kina domowego.

slucham roznej muzyki od elektronicznej,depeche mode,camouflage, pop do techno trance ale nie lupaniny.
pokoj ma 24 m kw. z otwarta przestrania ok 1,5 m do przedpokoju i ok 1 m do kuchni.
chcialbym zeby system gral zywo dynamicznie z duzym kopem,dobra przestrzenia dzwiekowa i duzo iloscia detali a jednoczesnie nie meczyl.
Cos porownywalnie do sluchawek ktore posiadam Sennhaiser HD 580 (z dobrym CD wychwytywalem cichutka rozmowe zza szyby w studiu nagraniowym !!)

1.co myslicie o takim polaczeniu?
2.co polecilibyscie jako wzmacniacz i CD do B&W 603S3 ?wiem ze sa wymagajace ...
3.co myslicie o Harman Kardon CD i Wzmacniacz model 970 ?
4.czy do kina wystarczy DVD Yamaha 557 albo Samsung HD 950? czy mozna nimi regulowac poszczegolne kanaly na wyjsciu analogowym?
5.moze jest jakis do ok 2 tys odtwarzacz dvd ktory zagra rownie dobrze jak dobry CD w tej cenie?

dziekuje za wszelkie uwagi
Pozdrawiam
Slawek
 

Yuiren

New member
Dwie rzeczy,

1.
"Rozmowy zza szyby studia nagraniowego" raczej sobie uroiłeś. Miałem przyjemnosc byc w takim studiu podczas nagran i niema mozliwosci by nagralo sie cokolwiek zza szyby nawet przy glosnej rozmowie. Chyba ze bylo to studio nagraniowe marki Mietek_robimy_hip_hopa S.C.

2. Sennheiser HD 580, mam takie same. I, jasne, to calkiem niezly sprzet. Ale dobry do sluchania mp3 z ipoda a nie nawet pół-profesjonalnego odsłuchu. Jakosc niezla, gora niezla, bas wyczuwalny ale srednie cofniete.

Jesli chcesz glownie sluchac Stereo i miec jakosc jak te sluchawki to kup sobie PianoCrafta. A do kina cos innego.

Pozatym Bowers & Wilkins to glosniki z pogranicza audiofilskiego. Nie sa tak dobre by byly audiofilskie, i sa za dobre do kina domowego :) Bo poprostu nieuslyszysz roznicy przy jakosci dzwieku jaka oferuja filmy.

Pozdrawiam,
Maciej
 

cybermisiek

New member
witam
pearl jam nie nagrywal plyt w studiu amatorskim mysle :)
poza tym na tych sluchawkach slychac wdech powietrza przed
wydobyciem z siebie glosu :) na kolumnach tego nie bylo slychac!
watpie zeby pianocraft byl bardziej audiofilski od B&W. Dlaczego sadzisz ze B&W jest nieodpowiedni do stereo? czy sluchales na modelu 603S3 ?
poza tym chcialbym sie dowiedziec czy takie zestawienie dwoch wzmacniaczy ma sens?
pozdrawiam
 

Krisss

New member
cybermisiek dobrze myślisz o B&W.

Ja na dzień dzisiejszy mam B&W 602, jedne z pierwszych, żadne S2 czy S3. Wiele osób twierdzi, że pierwsza seria 600 była najlepsza. Ale jeśli ci "na ucho" odpowiada nowa S3 to też dobrze. Głośniki mam podłączone do NADa C320 za pomocą posrebrzanych przewodów Van Den Hula CS 122. Compact z tej samej stajni C528, model nie dokumienia nawet na rynku wtórnym. Cały zestaw pieści twoje ucho lepiej niż kochanka :D . Na tym zestawie nie chce ci się słuchac Techno, czy Drumu. Chcesz słuchać Jazzu, Blussa, Rocka itp. Nie chcesz słuchać mp3, tylko płyt z najlepszych wytwórni światowych jak DMP, Chesky Records czy Telarc. Słuchając kontrabasu "słyszysz" jak struna się rusza, słuchająć gościa jak gra na trąbce, słyszysz jak kańcikami ust powietrze wydmuchuje.

Kup sobie na przód 602 i na tył 601 lub na przód 603 i tył 602.
NADa z B&W polecam, tymbardziej że oba produkty wywodzą się z Anglii
 

Yuiren

New member
No toscie sobie zrobili rozmowe na poziomie czterech zer i conajmniej jedynki w dziale Kino Domowe forum HDTV...
Fajnie jest. Ale pytanie bylo o cos innego. Nigdy niepowiedzialem ze B&W sa gorsze od PianoCrafta. Powiedzialem ze kupowanie glosnikow B&W do kina domowego jest calkowicie zbedne. Bo to jak sluchanie Mp3 na monoblokach lampowych za 20000zl.
Oczywiscie wszystko zalezy od Ciebie, przestawilem moja opinie.

A co do HD580 to uslyszenie wdechu a rozmowy za szyba to OGROMNA roznica. Bo wdech mozesz uslyszec juz na przecietnych sluchawkach, niekoniecznie Sennheiser. Chcesz sluchac wdechow ? Kup sobie jakies glosniki z dobra gora i po problemie. Ale rozmow w studiu nagraniowym nieuslyszysz.
 

cybermisiek

New member
witam
tak jak na poczatku powiedzielam chce kupic dobre glosniki przede wszystkim do sluchania muzyki a kino domowe to jako dodatek. dlatego chce skonfigurowac tak sprzet zebym mogl sie cieszyc dobra jakoscia dzwieku dlatego rezygnuje ze wzmacniacza AV na koszt 2 wzmacniaczy stereo (jeden juz posiadam i nie bede sprzedawac). chcialbym sie dowiedziec czy ktos juz moze zrobil tak kino? i czy to sie sprawdza.
do kina myslalem o odtwarzaczu samsung HD 950 tylko nie wiem czy ma on jakies funkcje do konfigurowania glosnikow po kablu analogowym. wiem ze dekoder AC-3 ma.
nie sluchalem glosnikow B&W 603S3 dlatego chcialbym zeby ktos sie wypowiedzial ktos kto je sluchal.Nie mam mozliwosci przesluchania ich w sklepie tylko po wczesniejszym zamowieniu (a co jesli mi sie nie spodobaja? :( rozwazam tez zamiast tych B&W JMLAB CHORUS S716 lub 726. czy ktos ich sluchal?
aha wyczytalem gdzies ze zarzucano glosnikom B&W 603S3 wycofana srednice a nawet nazwano je lepsza wersja "altusowskiej" kolumny z syczaca gora. czy ktos sie z tym zgodzi?
Pozdrawiam
 

lolek995

New member
Podam jako przykład - posiadam wzmacniacz stereo + cd firmy Cambridge Audio z klasy budżetowej i głośniki KEF Q15 połączone dobrymi kablami - efekt w stereo conajmniej dobry i żadne popularne kina domowe nie śmią nawet stanąć obok - a gdy ogladam film z DVD to żadne dodatkowe głośniczki za plecami mi nie są potrzebne. Dla mnie osobiście istotne jest dobre stereo a przy filmie nie potrzebuję wielkiego łomotu z subwoofera.
Większośc budżetowych zestawów kina domwego nie nadaje się do słuchania muzyki.
Test the stereo best.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dd 5.1

lolek995 napisał:
Podam jako przykład - posiadam wzmacniacz stereo + cd firmy Cambridge Audio z klasy budżetowej i głośniki KEF Q15 połączone dobrymi kablami - efekt w stereo conajmniej dobry i żadne popularne kina domowe nie śmią nawet stanąć obok - a gdy ogladam film z DVD to żadne dodatkowe głośniczki za plecami mi nie są potrzebne. Dla mnie osobiście istotne jest dobre stereo a przy filmie nie potrzebuję wielkiego łomotu z subwoofera.
Większośc budżetowych zestawów kina domwego nie nadaje się do słuchania muzyki.
Test the stereo best.


W jaki sposób słuchasz sobie na tym filmów w DD 5.1?
Jest jednak pewna różnica między stereo a DD 5.1...
 

Krisss

New member
cybermisiek napisał:
Tak jak na poczatku powiedzielam chce kupic dobre glosniki przede wszystkim do sluchania muzyki a kino domowe to jako dodatek. Dlatego chce skonfigurowac tak sprzet zebym mogl sie cieszyc dobra jakoscia dzwieku dlatego rezygnuje ze wzmacniacza AV na koszt 2 wzmacniaczy stereo.
Ja planuję tak jak ty, tylko dokupić jeszcze 2 NADy.
cybermisiek napisał:
Jeden juz posiadam i nie bede sprzedawac
Napisz jakiej marki. Może być tak, że B&W źle gra akurat na nim.
cybermisiek napisał:
Chcialbym sie dowiedziec czy ktos juz moze zrobil tak kino? i czy to sie sprawdza.
Na pewno sie da. Trzeba tylko znaleźć odpowiednie DVD, które mają odpowiedni decoder i sterowanie głosnością każdego głośnika oddzielnie do skalibrowania i sterowanie głosnością wszystkich na raz. Wydaje mi się, że wzmacniacze powinny być również przystosowane do pracy jako końcówka mocy. Wtedy omijasz wszelkie filtry, regulacje itp.
cybermisiek napisał:
Nie sluchalem glosnikow B&W 603S3 dlatego chcialbym zeby ktos sie wypowiedzial ktos kto je sluchal.Nie mam mozliwosci przesluchania ich w sklepie tylko po wczesniejszym zamowieniu, a co jesli mi sie nie spodobaja? :( rozwazam tez zamiast tych B&W JMLAB CHORUS S716 lub 726. czy ktos ich sluchal?
Musisz sam posłuchać. Nie można się kierować kims. Każdy z nas lubi co innego. Mnie się podoba dźwięk B&W, a drugi będzie wolał Quadrala. A to są dwie różne szkoły dźwięku.

W listopadzie w Warszawie będzie Audio Show. Może tam cos posłuchasz.

lolek995 napisał:
Podam jako przykład - posiadam wzmacniacz stereo + cd firmy Cambridge Audio z klasy budżetowej i głośniki KEF Q15 połączone dobrymi kablami - efekt w stereo conajmniej dobry i żadne popularne kina domowe nie śmią nawet stanąć obok - a gdy ogladam film z DVD to żadne dodatkowe głośniczki za plecami mi nie są potrzebne. Dla mnie osobiście istotne jest dobre stereo a przy filmie nie potrzebuję wielkiego łomotu z subwoofera.
Popieram. Lepiej mieć dobre stereo niż kiepskie kino.
Tak prawde powiedziawszy, to nie wiem do jakiej granicy cenowej jest kiepskie stereo na kinie domowym. Kolega wydał 12.000zl na Marantza i 5 głośników Mission, i powiem szczerze, że jest lipa. Kolega będąc u mnie stwierdził, że wywalił kase w błoto. Wolałby moje stereo, niż jego kino domowe.

Chyba najlepiej mieć dobre stereo i drugi zestaw do kina domowego za jakies 2-3.000zł.
 

lolek995

New member
Masta_J napisał:
W jaki sposób słuchasz sobie na tym filmów w DD 5.1?
Jest jednak pewna różnica między stereo a DD 5.1...

Podczas oglądania filmu z DVD dźwięk jest oczywiście tylko stereo ale za to dobre i to mi wystarcza ; natomiast podczas odsłuchu CD mam to co lubię czyli dobrą jakość stereo .
Rozważając zakup sprzętu trzeba się zdecydować do czego ma służyć - czy audio czy kino .

Kiedyś rozważałem zmianę systemu na Kino ale w ramach moich funduszy nic nie spełniało kryteriów "hybrydy".
 

cybermisiek

New member
Napisz jakiej marki. Może być tak, że B&W źle gra akurat na nim.

mam Yamahe AX-590 ( moim zdaniem stary dobry wzmacniacz) na razie bedzie grala z 603S3 a pozniej po dokupieniu do nich wzmacniacza z tylnimi glosnikami np B&W 601S3

Na pewno sie da. Trzeba tylko znaleźć odpowiednie DVD, które mają odpowiedni decoder i sterowanie głosnością każdego głośnika oddzielnie do skalibrowania i sterowanie głosnością wszystkich na raz.

a czy Samsung HD 950 spelni te wymagania?
 

Krisss

New member
Kliknij poniżej na instrukcję obsługi, jest w polskim języku.

klik

Ar2 EDIT: Proszę nie podawać tak długich linków tylko używać tagów.
 
Do góry