Kino domowe-jak podłączyć???

gnz

New member
witam
prosze Was o podanie konfiguracji podłączeń nastepujących sprzętów:
1) Sony Bravia KDF 50
2) Denon 3805
3) Pioneer DVR 540 H-S
4) tuner telewizji kablowej Motorola (sieć kalowa Aster City)
5) JBL Northridge (ale to juz wiadomo jak podłączyć)

Nie wiem jak to wszytko polączyć w calość zeby wszytko pieknie współpracowało ze sobą przy najwyższej jakości dźwięku i obrazu.
Prosze o podanie też jakich kabli najlepiej użyć?

Pozdrawiam
 

sewan

New member
Niestety na takim zestawie nie otrzymasz "najwyższej jakości dźwięku i obrazu"...

Najbardziej optymalne połączenie to:

1. DVR do ampli: video - component, audio - optyczny lub koaksial (dowolnie)
2. Ampli do TV - component. Jeśli ten Denon ma możliwość konwersji z componentu na HDMI (sprawdź w instrukcji), można użyć kabla HDMI (IMO można, ale po co? Jakość raczej nie będzie lepsza)
3. Tuner Aster do ampli - tu jest kicha. Trzeba kupić przejściówkę z Euro na S-video + 2x cinch stereo i tak połaczyć z ampli. pamiętaj o ustawieniu w menu tunera opcji S-video na wyjściu.
4. Głośniki - sam wiesz.

Kable polecam Bandridge lub Tech+link.
 

sewan

New member
Po to są amplitunery, żeby upraszczać podłączenia i zmniejszać ilości pilotów. Oczywiście można podłączyć DVR bezpośrednio do TV, ale stracisz możliwość operowania DVR tylko pilotem od amplitunera.
Tuner Aster też można podłaczyć bezpośrednio do TV, jeśli chcesz....
 

Mazoku

New member
A jak podłączyć kino domowe, gdy TV i DVR mają HDMI?
Albo podłączasz DVR przez HDMI prosto do telewizora i masz najwyższą jakość, albo podłączasz komponentem przez amplituner i masz nieco niższą jakość (kup dobre kable), za to zyskujesz na wygodzie obsługi. Dźwięk do amplitunera w obu przypadkach przez S/PDIF.

Oczywiście najlepszym wyjściem jest nabyć amplituner ze złączami HDMI, ale to na razie drogie zabawki :)
 

Przemysław S.

New member
Pomoc w połączeni KD z TV

Korzytając z tematu...

Jak scalić ze sobą zestaw Onkyo 604 + 404 + TV LCD, tak aby:
- w TV uzyskać obraz z DVD
- przez głośniki KD uzyskać dźwięk z TV,
- na TV móc wywołać menu ekranowe z ampli i z odtwarzacza
przy ograniczeniu ilości kabli do minimum?

Wszystkie klocki dysponują złączami HDMI (TV dwoma).
Czy wystarczy więc połączyć DVD (HDMI out) z Apli (HDMI in), a następnie Ampli (HDMI out) z TV (HDMI in) i po sprawie?
Czy DVD też muszę dodatkowo połączyć z TV?

Pozdrawiam.
 

pinja

New member
Jeśli w LCD masz wejście HDMI to proponuję tak:

1) HDMI out w DVD do HDMI in w Ampli i HDMI out w Ampli do HDMI w TV
W Ampli i w DVD musisz to odpowiednio skonfigurować, ale o ile pamietam to dość intuicyjne
To połączenie rozwiąże kwestię przeniesienia obrazu do TV i dźwięku do Kina

2) Jeśli chcesz słuchać dźwięku z tunera TV (LCD) przez KINO to musisz skorzystać z wyjścia analogowego w LCD (dwa cinche) i podłaczyć jej pod któreś z wejść ampli (też cinche), chyba że masz cyfrowe wyjście w TV, ale to mało prawdopodobne

3) Aby na LCD uzyskać menu ekranowe z ampli musisz dodatkowo podpiąć go do TV przez Component (taki bezsens w Onkyo, samo HDMI nie wyświetli ci menu z ampli). Do wyświetlenia Menu DVD na TV wystarczy podłączenie HDMI


Pozdrawiam.
 

Przemysław S.

New member
Pomocy.
Godziny bezskutecznego szukania rozwiązań - chodzi o podłączenie onkyo 604/404 do TV LCD.

Póki co podłaczyłem następująco.
DVD po HDMI do TV - obraz z DVD widoczny na TV - jest OK
DVD koaxialem do AMPLI - dźwiek z DVD słyszalny w głośnikach - OK
AMPLI componentem do TV - obraz menu wyswietla sie na TV - OK.

Niestety, nie mam pojęcia, jak zrobić by dźwięk z tunera TV był słyszalny w głosnikach KD.

Podłączyłem AMPLI z TV dodatkowy zwykłymi kablami analogowymi audio i nic.
Podobnie całkowity brak reakcji po podłączeniu AMPLI z TV po HDMI.

Czy muszę zmienić coś w ustawieniach?
I dlaczego TV nie wykrywa amplitunera po złączu HDMI?

Bedę wdzięczny za rady.
 

greg hiszpan

New member
Przemysław S. napisał:
Pomocy.
Godziny bezskutecznego szukania rozwiązań - chodzi o podłączenie onkyo 604/404 do TV LCD.

Póki co podłaczyłem następująco.
DVD po HDMI do TV - obraz z DVD widoczny na TV - jest OK
DVD koaxialem do AMPLI - dźwiek z DVD słyszalny w głośnikach - OK
AMPLI componentem do TV - obraz menu wyswietla sie na TV - OK.

Niestety, nie mam pojęcia, jak zrobić by dźwięk z tunera TV był słyszalny w głosnikach KD.

Podłączyłem AMPLI z TV dodatkowy zwykłymi kablami analogowymi audio i nic.
Podobnie całkowity brak reakcji po podłączeniu AMPLI z TV po HDMI.

Czy muszę zmienić coś w ustawieniach?
I dlaczego TV nie wykrywa amplitunera po złączu HDMI?

Bedę wdzięczny za rady.

nie mam onkyo ale .....
żeby dzwiek z tv był słyszalny w ampli musisz podać sygnał z WYjścia czyli masz dwa....scart/2RCA lub cyfrowo(niektóre TV mają wyjście cyfowe audio, tylko digital terrestre), z tym że 2RCA mam na myśli taką przejściówke że wkładasz scart i wychodzą ci 3 gniazda RCA i tam dajesz kable 2RCA(stereo) i przełącznikiem zmieniasz na wyjście.
nie każdy amplituner podaje PO HDMI dzwięk na TV, mój sony TEŻ:(
sprawdz w specyfikacji amplitunera albo zadzwon do serwisu i spytaj.
 

pinja

New member
`

Przemysław S. napisał:
Pomocy.
Godziny bezskutecznego szukania rozwiązań - chodzi o podłączenie onkyo 604/404 do TV LCD.

Póki co podłaczyłem następująco.
DVD po HDMI do TV - obraz z DVD widoczny na TV - jest OK
DVD koaxialem do AMPLI - dźwiek z DVD słyszalny w głośnikach - OK
AMPLI componentem do TV - obraz menu wyswietla sie na TV - OK.

Niestety, nie mam pojęcia, jak zrobić by dźwięk z tunera TV był słyszalny w głosnikach KD.

Podłączyłem AMPLI z TV dodatkowy zwykłymi kablami analogowymi audio i nic.
Podobnie całkowity brak reakcji po podłączeniu AMPLI z TV po HDMI.

Czy muszę zmienić coś w ustawieniach?
I dlaczego TV nie wykrywa amplitunera po złączu HDMI?

Bedę wdzięczny za rady.

Już raz ci proponowałem podłączenia (ostatni wątek na poprzedniej stronie) nie wiem czy juz go prbowałeś więc powtórzę i trochę uzupełnię:
1. DVD wyjście HDMI out do Ampli wejście HDMI in, W aplitunerze w menu Video Input w opcji HDMI przy DVD ustaw IN1 lub IN2 w zlezności do którego podłączyłeś. Ustaw sobie jeszcze w menu DVD Initial Setting HDMI out na Auto oraz odpowiednią rodzielczość
2. Z Ampli HDMI out do LCD HDMI in
3. Komponetem LCD z wyjściem komponet na ampli, nie pomyl z wejściem, żeby działało menu z ampli na ekranie TV
I powinno działać bez problemu ( u mnie działa).
 

Przemysław S.

New member
Dziękuje za rady.
Tyle, że własnie nie działa :(

Kiedy podłączam DVD z Ampli po HDMI (i dalej Ampli z TV po HDMI), tak jak proponujesz - nic się nie dzieje. Owszem, jest podgląd menu z ampli na TV ale to dzięki componentowi.
Za to tracę dostęp do menu z DVD. Ponadto odbiornik TV pod HDMI nie rozpoznaje żadnego sygnału (pod który poodpięty jest ampli), gdy wcześniej podpięty był odtwarzacz rozpoznawał go bez problemu.

Kontakt z serwisem to chyba dobry pomysł.

Dzięki.
 

wszary

New member
Skoro próbowałeś wszelkimi sposobami, to może któreś z gniazd jest uszkodzone.
Chyba masz rację żeby skontaktować się z serwisem w końcu od tego są żeby zbadać sytuację.

Pozdrawiam,
 

Przemysław S.

New member
Udało mi się rozwiązać problem połowicznie.
Chinchami podpiąlem sie pod audio out telewizora i audio in amplitunera (oznaczonymi jako Viedeo 3) jak proponował pinja.

Wczesniej nie przynosaiło to efektu bo... nie miałem rozkręconego Master Volume na maxa.
Dopiero jeli podkrece volume w amplitunerze na 100 to dźwięk jest ledwo słyszalny przez głosniki, tak jakbym rozkrecił regulator głośności na 20-30.
Jeżeli ścisze dźwięk w televizorze, zanika on również w głośnikach kina domowego.

Co może być odpowiedzoalne za taki stan rzeczy?
 

greg hiszpan

New member
Przemysław S. napisał:
Udało mi się rozwiązać problem połowicznie.
Chinchami podpiąlem sie pod audio out telewizora i audio in amplitunera (oznaczonymi jako Viedeo 3) jak proponował pinja.

Wczesniej nie przynosaiło to efektu bo... nie miałem rozkręconego Master Volume na maxa.
Dopiero jeli podkrece volume w amplitunerze na 100 to dźwięk jest ledwo słyszalny przez głosniki, tak jakbym rozkrecił regulator głośności na 20-30.
Jeżeli ścisze dźwięk w televizorze, zanika on również w głośnikach kina domowego.

Co może być odpowiedzoalne za taki stan rzeczy?

czemu nie chcesz spróbować wyjść z gniazda scart,
tam masz na pewno sygnał audio tak jak pisałem wyżej

podaj mi jaki masz tv, nie ma w instrukcji podane włączanie wyjścia audio?
jakim kablem podłączasz do tv?
 

Przemysław S.

New member
Rozważałęm scart, tyle, że
- kupiłem złącze HDMI za niemałe pieniądze z myślą o ograniczeniu plątaninmy kabli (jeżeli mam wrócić do scart - po co mi HDMI)
- wejście scart mam tylko w odtwarzaczu DVD; po podłączeniu, tv przełącza mi się od razu automatycznie w tryb menu DVD (nawet jeżeli w telewizorze jako źródło sygnału zapodam tuner TV) :eek:

Tak sobie myślę, że rozwiązaniem będzie złącze scart z wyprowadzonymi z jednej strony chinchami audio.
 

greg hiszpan

New member
Przemysław S. napisał:
Rozważałęm scart, tyle, że
- kupiłem złącze HDMI za niemałe pieniądze z myślą o ograniczeniu plątaninmy kabli (jeżeli mam wrócić do scart - po co mi HDMI)
- wejście scart mam tylko w odtwarzaczu DVD; po podłączeniu, tv przełącza mi się od razu automatycznie w tryb menu DVD (nawet jeżeli w telewizorze jako źródło sygnału zapodam tuner TV) :eek:

Tak sobie myślę, że rozwiązaniem będzie złącze scart z wyprowadzonymi z jednej strony chinchami audio.

chyba sie nie rozumiemy.
pytałeś o wyjscie dzwieku z telewizora, jak narazie żaden TV nie ma WYJŚCIA HDMI.

Niestety, nie mam pojęcia, jak zrobić by dźwięk z tunera TV był słyszalny w głosnikach KD. to są twoje słowa

pozdrawiam
 

bossbusko

New member
Widze ze podlaczanie to wyzsza kombinatoryka. Mam teraz Sony kdl 40U2000 i dekoder nTv. Palanuje zakup kina np aplituner VSX 516, dvd DV 393, głośniki JAMO S 416.
Aktualnie dekoder mam podpiety hdmi z telewizorem.
Czy dobrze mysle ze ewentualnie pozniej podlacze dvd do Tv componentem, a Tv z amplituderem wyjsciem audio (2xchinch?)
Bede mogl wtedy po wlaczeniu kina "sluchac" przez nie Telewizji. Jak wtedy zachowuja sie glosniki w telewizorze? Tzn czy dziala kino i rownoczesnie glosniki w Tv?
 
Do góry